Судың да сұрауы бар. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 4 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
САБАҚ:9 | Мектеп: | |||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||
Сынып: 4 Т2 | Қатысқан оқушылар саны: 12 Қатыспаған оқушылар саны: | |||
Бөлім атауы | 6-бөлім. Қоршаған ортаны қорғау | |||
Сабақтың тақырыбы | Судың да сұрауы бар | |||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 4.2.3.1* белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлеу 5.1.3* өз бетінше шағын мәтіннен етістіктің шақ, рай формаларын ауызша/жазбаша тілде қолдану | |||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: су туралы тыңдалған мәтін бойынша алған мәліметтері туралы айтады; Оқушылардың басым бөлігі: Жағдаяттық тапсырманы түсініп оқиды. Өз ойларын бұйрық және қалау райлы етістіктерді қолдана отырып білдіреді. Кейбір оқушылар: Берілген тапсырма бойынша сұхбатқа түседі. Сұхбаттарында осы шақ, өткен шақ, келер шақ етістіктерін қолдана алады. | |||
Бағалау критерийлері | Дескриптор:
| |||
Ойлау дағдыларының деңгейі | Білу, түсіну, қолдану, жинақтау | |||
Тілдік мақсаттар | Пән лексикасы және терминология:
Диалог/монолог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: Менің ойымша, дәлел келтіремін, деп ойлаймын.... | |||
Құндылыққа бағытталған мақсаттар | Әлеуметтік-эмоционалдық: өз пікірін ашық, еркін, сенімді жеткізеді; жұптық, топтық жұмыста өзара қолдау көрсетеді; Танымдық: сынып ережесіне бағынады; өз іс-әрекетіне жауап бере алады | |||
Пәнаралық байланыс | әдебиет | |||
АКТ қолдану | әдістемелік құрал, ақпаратты мәтіндер. | |||
Жоспар | ||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспарланған іс-әрекеттер | Дереккөздер | ||
Сабақтың басы 6 минут | Сабақ алгоритмі:
Сынып оқушылары «Суреттер сөйлейді» әдісі бойынша сынып қабырғаларына ілінген суреттерге сипаттама береді.
«Өзен» тобы «Көл» тобы «Теңіз» тобы І Қызығушылықты ояту:
| |||
Сабақтың ортасы 7 минут 8 минут 5 минут 8 минут | ІІ Мағынаны тану: Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылды Жаңа сөздер: тапшылық, тұщы су Жұптық жұмыс 1-тапсырма: Мәтінді түсініп тыңдаңдар. Су туралы қандай мәлімет білдің? Су адамның жалпы салмағының 65 пайызын құрайды. Адамға тәулігіне он литр су керек. Ер адамның ағзасы жетпіс пайыз судан тұрады. Әлемдегі судың үш пайызы ғана тұщы су. Қызанақ тоқсан пайыз судан тұрады. «Қазақстанның экологиясы» кітабынан Топтық жұмыс. 2-тапсырма. Жағдаяттық тапсырманы түсініп оқыңдар. Өз ойларыңды білдіріңдер. Бұйрық және қалау райлы етістіктерді қолданыңыздар. Сен тамақтануға дәмханаға келдің. Тапсырыс берген соң, қолыңды жууға бардың. Екі бала суды ағызып қойып, әңгімелесіп тұр екен. Оларға қандай кеңес берер едің? 3-тапсырма. Су туралы мақалдарды теріп жазыңдар. Жер – қазына, су - гауһар. Жалқаудың ертеңі бітпейді. Көлдің көркі – құрақ. Таудың көркі – бұлақ. Судың да сұрауы бар. Отан отбасынан басталады. Етістіктің райлары туралы үйренейік! Топтық жұмыс. 4-тапсырма. Берілген сурет бойынша сұхбатқа түсіңдер. Осы шақ, өткен шақ, келер шақ етістіктерін қолданыңыздар. 1-топ. Қазақстанның табиғат байлығы. 2-топ. Еліміздегі экологиялық мәселелер. 3-топ. Экологиялық мәселелерді шешудің жолдары. Дескриптор:
| https://www.youtube.com/watch?v=YaTPyh51toQ Арыстан мен тышқанның достығы жайында (алғашқы 12 секундын тыңдайды) http://expert.mektep.kz/ru/shop/125761-4_klass/126012-aza_tl_4/1 35-бет | ||
Сабақтың соңы 3 минут 3 минут | ІІІ Ой-толғаныс «Көліктің көбеюі, зауыттың көптеп салынуы табиғатқа қандай зиян келтіреді?» сұрағына 4 сөйлемнен тұратын жауап жазыңыздар. Рефлексия «Аяқталмаған сөйлемдер» арқылы өзінің сабақтағы жұмысын қорытындылайды. Мен бүгін............ Маған бүгін.................. | |||
Қосымша ақпарат | ||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? Оқушыларға қолдау көрсетуді әрбір тапсырма құрастыру барысында ескеріп отырамын. М: тыңдалымалды тапсырма, тыңдалымнан кейінгі тапсырма жасауда. | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? Кері байланыс арқылы және бағалау критерийлері арқылы. | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) Бұлардың барлығы әр сабақ барысында ескеріліп отырады | ||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| |||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? | ||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.