Ақпараттық қауіпсіздік. Информатика, 10 сынып, сабақ жоспары.
«Бекітемін» ____________
Пән: Информатика 10 сынып
10.1А бөлім – Компьютерлік жүйелер | Мектеп: Астана қаласы физика-математика бағытындағы Назарбаев зияткерлік мектебі | |||
Күні: | ||||
Сынып: 10 | Қатысқан оқушылар саны: | қатыспағандар: | ||
Сабақтың тақырыбы | Ақпараттық қауіпсіздік | |||
Сабақтың түрі | Жаңа материалды игеру | |||
Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары | 10.1.3.1 “ақпараттық қауіпсіздік”, “құпиялылық” және “мәліметтердің біртұтастығы” түсініктерін сипаттау 10.1.3.2 қауіпсіздік шараларын, деректерді резервтік көшіру, шифрлауды, айнабетіндегідей көшірмелеу (зеркалирование) ұғымдары арқылы сипаттау 10.1.3.3 деректерді қорғау тәсілдерін қолдану туралы дәлел келтіру | |||
Сабақтың мақсаты |
| |||
Бағалау критериі | Білу
Қолдану
Талдау
| |||
Оқытудың тілдік мақсаты | Пәнге қатысты лексика және терминология: ақпараттық қауіпсіздік, құпиялылық және мәліметтердің біртұтастығы, қауіпсіздік шаралары, деректерді резервтік көшіру, шифрлау, айнабетіндегідей көшірмелеу (зеркалирование) Диалог құруға / жазылымға қажетті сөздер топтамасы:
| |||
Құндылықтарға баулу | Тапсырманы орындауда өзара келісім, жұптық (топтық) жұмыс кезінде бір-біріне деген құрмет. | |||
Пәнаралық байланыс | Құқық, экономика | |||
Алдыңғы білім | Дербес компьютердің конфигурациясы | |||
Жоспар | ||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған әрекеттер | Ресурстар |
Сабақтың басы 2 мин | 1.Ұйымдастыру бөлімі Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын айқындау. Оқушылар сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін дәптерлеріне жазады | презентация |
Сабақтың ортасы 10 мин. 10 мин. 10 мин. 10 мин. | Операциялық жүйелер бойынша мәліметтер беру Презентациядағы 4-6 слайдтарды мұғалім оқушылармен бірге талдау жасау арқылы түсіндіреді. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, дәптерлеріне қысқаша конспект жазады. Топтық зерттеу жұмысы. Оқушыларды 4 топқа бөліп, оларға берілген тақырып бойынша алдын-ала дайындалып, қағазға басылған ақпараттармен танысу тапсырмасы беріледі:
Топтар өз жұмыстарының нәтижесін постер немесе презентация түрінде ұсынады. Қалыптастырушы бағалау үшін жұмыс. Келесі сұрақтарға жазбаша жауап бер:
Дескриптор:
| Презентация Презентация |
Сабақтың соңы 5 мин | Сабақты қорытындылау. Рефлексия. | |
Қосымша ақпарат | ||
Дифференциалды оқыту – Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларды дамытуды қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың оқуын тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс |
Басқаларынан бұрын жұмысн аяқтаған оқушылар үшін қосымша тапсырмалар | Практикалық тапсырмаларды орындау арқылы | |
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: | ||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.