Мәтін мен графикасы бар қосымшалар жасау. Информатика, 10 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.4В: Жобалық жұмыс

Мектеп: НИШ ФНМ Талдықорған

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Рамазанов Р.Г.

Сынып: 10

Сабақта бар оқушылар саны:

Сабақта бар оқушылар саны:

Сабақтың тақырыбы

Мәтін мен графикасы бар қосымшалар жасау

Осы сабақта қол жеткізілген оқыту мақсаттары (оқу жоспарына сілтеме)

10.4.3.1қосымша конструкторы компоненттерін қолдана отырып, ұялы қосымша интерфейсін жасау

10.4.3.2компоненттердің қасиеттерін қасиеттер терезесінде және программалық кодта редакциялау

 Сабақ

 мақсаттары

Студенттерді мәтіндік және графикалық қамтитын мобильді қосымшалардың интерфейсін құрудың негізгі әдістерімен меңгеру

Компоненттердің қасиеттерін қасиеттер терезесінде және программалық кодта редакциялау

 Жетістік

 критерийлері

  • қолданбалы конструкторлық компоненттерді қолдану арқылы мобильді қолданбалы интерфейсті құру;
  • ұялы қосымшаларды жасау кезінде терезенің құрамдас бөліктерінің қасиеттерін өңдеу және / немесе код блоктары арқылы өңдеу;
  • Шартты және циклдық құрылымдарды қолданатын мобильді құрылғыларға арналған қосымшалар жасау

 Тіл мақсаттары

  • мобильді қосымшаның мақсаты мен ауқымын түсіндіру;
  • интерфейс элементтерін сипаттау;
  • қосымша өңдеушінің компоненттері мақсатын түсіндіру;
  • бағдарламалық кодты әзірлеу кезінде алгоритмдік құрылымдарды пайдалануды негіздеу;
  • бағдарламаны қалай жасау керектігін түсіндіру;

Әңгіме мен жазу үшін пайдалы тіркестер:

  • ... мүмкіндік береді ...
  • Қосымша сізге ...
  • Дамыған қосымша ... пайдаланылуы мүмкін
  • Бағдарлама пайдалану арқылы ...

 Құндылықтар

 

 

Жобалау жұмысы барысында зерттеу принциптері және құндылықтары

 Межпредметные связи

Өнер (интерфейсті жобалау барысында)

Алдын ала білім

Оқушылар объектіге бағытталған ортада және ойындарға негізделген бағдарламалау ортасында бағдарлама жасай алады.

Сабақ жоспары

Жоспарланған сабақ кезеңдері

Сабақ барысына жоспарланған әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басталуы

«Қосымша» сөзін анықтау. Студенттерді сабақтың тақырыбымен, оқу мақсаттарымен таныстыру. Сабақ соңына күтілетін нәтижелерді, бағалау критерийлерін оқушылармен бірге талқылап, анықтау.

  • 10.4.3.1қосымша конструкторы компоненттерін қолдана отырып, ұялы қосымша интерфейсін жасау
  • 10.4.3.2компоненттердің қасиеттерін қасиеттер терезесінде және программалық кодта редакциялау

Көрсетілім

Сабақтың ортасы

Компьютерлер мен мобилді құрылғылардың мүмкіндіктерін салыстырыңыз.

Мобильдік қосымшаларға қандай критерийлер қойылады?

  • Дизайн
  • Өз аудиториясын зерттеу
  • Мазмұны мен пайдаланушыларының әрекеті
  • Қолданушыға қолайлылық деңгейін жақсарту
  • Пайдаланушы саусақтарының көлемін қарастыру
  • Градиент пен көлеңкеден бас тартпаңыз
  • Хаосты жою

Болашақта болуы мүмкін қосымшаның интерфейс үлгісін құрастырып көріңіз

  • Жазба кітапшасында немесе графикалық редакторда орындаңыз
  • Таңдалған элементтерге негіздеме беріңіз.

Қызмет ерекшеліктері

http://ai2.appinventor.mit.edu/

MIT App Inventor - бұл Массачусетс Технологиялар Институты (MIT) ғалымдары әзірлеген бағдарламалау ортасы. Ол Android операциялық жүйесінде жұмыс істейтін мобильді құрылғыларға (смартфондарға және планшеттік компьютерлерге) арналған қосымшаларды әзірлеуге пайдаланылады.

AppInventor бағдарламасында жасалған бағдарламалардың мысалдары

Бейне сабақ

App Inventor Tutorials - Алғашқы қадамдар - Android Apps

https://www.youtube.com/watch?v=uHccsoKVw88

ФИЗ. МИНУТ

https://www.youtube.com/watch?v=WHsuZgtaEPs

Өздік жұмыс

Тәжірибелік жұмыс

Пайдалы сілтемелер

Көрсетілім

Сабақтың соңы

  • Мен … білдім
  • Мағанұнады
  • Мен … қиналдым
  • Менің көңіл-күйім

Көрсетілім

Дифференциация - Сіз қалай қолдау көрсетесіз? Сіз қабілетті оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың оқу деңгейін қалай тексеруге болады?

Денсаулық және қауіпсіздік

Студенттердің жеке қабілеттерін ескере отырып, студенттің күтілетін нәтижесі, студентке жеке қолдау көрсету, білім беру материалдары мен ресурстарды таңдауда (Гарднердің Көптеген интеллектінің теориясы), міндеттерін таңдауда әр түрлі болуы мүмкін.

Дифференциация уақытты басқару негізінде сабақтың кез келген кезеңінде қолданылуы мүмкін.

Сабақ барысында оқушыларды бағалау үшін қолданылатын әдістерді жазу.

Денсаулық сақтау.

Физикалық және белсенді әрекеттер.

Сабақта қауіпсіздік ережелерінің қолданылуы.

Рефлексия по уроку

Были ли цели урока/цели обучения реалистичными?

Все ли учащиеся достигли ЦО?

Если нет, то почему?

Правильно ли проведена дифференциация на уроке?

Выдержаны ли были временные этапы урока?

Какие отступления были от плана урока и почему?

Используйте данный раздел для размышлений об уроке. Ответьте на самые важные вопросы о Вашем уроке из левой колонки.

Общая оценка

Какие два аспекта урока прошли хорошо (подумайте, как о преподавании, так и об обучении)?

1:

2:

Что могло бы способствовать улучшению урока (подумайте, как о преподавании, так и об обучении)?

1:

2:

Что я выявил(а) за время урока о классе или достижениях/трудностях отдельных учеников, на что необходимо обратить внимание на последующих уроках?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Информация
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.