Операциялық жүйелерді салыстыру. Информация, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Пән: Информатика | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||
Дата: | Класс: 10 | Оқушы саны: | |||||||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі | 4 Бөлім. Бағдарламалық қамтама | ||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Операциялық жүйелерді салыстыру | ||||||||||
Бастапқы білім | ДК-дің бағдарламалық қамтамасының мақсатын біледі | ||||||||||
Оқыту мақсаттары | Әр түрлі операциялық жүйелердің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтау | ||||||||||
Сабақтың мақсаттары | ОЖ сипаттамаларын оқу | ||||||||||
Бағалау критерийлері | Әр түрлі операциялық жүйелердің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтайды | ||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
| ||||||||||
Құндылықтарды дарыту | - құрметтеу: сыныптастарының идеяларын құрметтеу; - жауапкершілік: сабақ барысында өзін-өзі бағалау, өзара бағалау; - өмір бойы оқу: компьютерде жұмыс істеу кезеңінде. | ||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
|
| |||||||||
Дифференциация |
| ||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
| ||||||||||
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
| ||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||
Сабақтың басы 3 минут | 1.Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен салемдесу. 2. Сабақ тақырыбына алып келу - Слайдқа мұқият қарап, осы суреттерді не біріктіретінін айттыңыздаршы? - Бүгінгі сабақта біз не туралы сөйлесеміз? 3. Сабақ тақырыбын, оқу мақсаттары мен бағалау критерилерін жариялау | презентация 1 слайд 2-3 слайд | |||||||||
Сабақтың ортасы 35 минут |
Ассоциация әдісі: «Операционные жүйе» термині қандай ассоциация туындатады ? Оқушылар өз ойларын айтады, мұғалім олардың ассоциацияларын тақтаға жазып қояды. Мұғалім оқушылардың осы тақырып бойынша бастапқы білімдерін тексереді.
Әрі қарай мұғалім келесі сұраққа жауап беруді сұрайды: - Әдеттегі өмірде ОЖ қолданасыздарм ма ? Қандай? Және неге ол ОЖ қолданасыздар? - Неге кейбір ОЖ-лер кең таралған, ал кейбәреулері аз таралған? Оқушылар бір-бірінің ойын тыңдайды, қажет болған жағдайда бір-бірінің ойларын толықтырады. 3.Теориялық ақпаратты оқу Оқушылар кіші топтарға бөлінеді. Интернет ресурстарын пайдалана отырып ОЖ-дің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтаңыздар. Мұғалім топтық жұмыс бастамастан бұрын, оқушылармен бірге топтарды бағалау критерилерін құрады. Топтардың баяндамалары және өзара бағалау. 4. Оқыған материалды бекіту Мұғалім learningapps.org ресурсында тапсырма орындауды өтінеді. Дескриптор:
Өзін-өзі бағалау: оқушылар жасаған жұмыстарының қорытындысын бағалайды. | 4 слайд 5 слайд 6 слайд 7 слайд learningapps.org/1350946 | |||||||||
Сабақтың соңы 2 мин | Рефлексия: - Күнделікті өміріңізде пайдаланатын операциялық жүйеңізді бағалаңыз? | 9 слайд | |||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім? | |||||||||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.