Процессордың техникалық сипаттамалары. Информатика, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 10.1A Аппараттық жабдықтандыру | Мектеп: | ||
Күні: | Мұғалім: | ||
Сынып: 10 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |
Сабақтың тақырыбы | Процессордың техникалық сипаттамалары | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты | 10.1.1.3 процессордың негізгі сипаттамаларының нысаналы мақсатын түсіндіру: (такталық жиілік және разрядтылығы) түсіндіре алу | ||
Сабақ мақсаттары |
| ||
Бағалау критерийі |
| ||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: Топтарда жұмыс жасайды, логикалық операторларды ажыратып, мысалдар келтіреді. Тақырыптық сөздік және терминология Аналық тақта, ішкі жады, сыртқы жады, System bus – жүйелік шина, Address bus - адрестік шина, Control bus - басқару шинасы, Data bus - деректер шинасы, CU- процессор, ALU – арифметика-логикалық құрылғы, Registers- регистр т.б. | ||
Құндылықтарға баулу | Топтық жұмыста бір-біріне құрметпен қарау Өмір бойы білім алуға дайындау | ||
Пән аралық байланыс | Ағылшын тілі, | ||
Алдыңғы оқу | Фон Нейман сәулеті | ||
Сабақ барысы | |||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |
Сабақтың басы 5 мин | Бұл компьютердің ең маңызды құралы, ол компьютерге берілген барлық басқару командаларын, арифметикалық операцияларды орындайды. Бұл не нәрсе деп ойлайсыз? (Оқушылар осы сипаттамаларға сәйкес, не туралы екенін болжайды.) Жадыдағы ақпаратты оқып, жазады, командаларды компьютердің басқа бөліктеріне жібереді ... (Процессор) Өте дұрыс! Айтыңызшы, бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай? Тамаша! Мұғалім оқушыларды сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырады. | ||
Ортасы 30 мин | Тапсырма: Компьютердің магистралді-модульдік құрылғысының диаграммасын салыңыз және түсіндіріңіз. Жауабы: Тапсырма: Экрандағы түрлі процессорлармен суретті көрсетіп, сұрақ қоямыз: Ең жақсы процессорды қалай таңдауға болады? Бұл қандай қасиеттерге байланысты? (оқушылар ақпаратты интернеттен іздейді). Оқушылар, жауабы такталық жиілік және разрядтылығына байланысты екенін анықтайды. Топтық жұмыс Сынып екі топқа бөлініп, топтық жұмыс ұйымдастырылады: 1 топ: Процессордың такталық жылдамдығы қандай және ол қандай болуы керек? 2 топ: Процессордың разрядтылығын қалай табуға болады? Топтар өз жұмыстарын қорғайды. Бірін-бірі «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. Жеке жұмыс
Оқушылар өзін-өзі бағалайды. Мұғалім презентация арқылы құушылардың білімін толықтырады.
Процессордың негізгі параметрлері:
Такталық жиілік
Шиналар Басқа құрылғылармен, ең алдымен жедел жадымен, процессор шиналар деп аталатын өткізгіштер тобымен қосылады. Үш негізгі шиналар бар:
| Презентация http://lookfornotebook.ru/speed/ | |
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 мин | Стикерлер | ||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |
Қабілеті жоғарырақ оқушылар сапал сұрақтарға жауап береді немесе шығармашылық тапсырмалар орындайды, мысалы, термос жасау. Қабілеті төменірек оқушыларға жеке карточкалар дайындалады. | Сабақтың басында мұғалім білімді бақылап (қалыптастырушы бағалау), оқушылармен кері байланыс жасайды. Сабақ барысында мұғалім оқышулардың жұмысын қадағалайды. | Оқу үдерісі барысында арқасын түзу ұстау. | |
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.