Компьютерлік желілер. Информатика, 8 сынып, сабақ жоспары, 2 сабақ.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Компьютер және желінің техникалық сипаттары | Мектеп: | ||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||
Сынып: 8 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар: | ||
Сабақ тақырыбы | Компьютерлік желілер | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.1.3.1 – желінің өткізу қабілетін анықтайды | ||
Сабақ мақсаты |
| ||
Бағалау критерийлері |
| ||
Тілдік мақсаттар
| Оқытудың тілдік мақсаты
Пәндік лексика және терминалогия Желі, желінің өткізу қабілеті, жергілікті желі, байланыс арнасы Диалогтар мен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері:
| ||
Құндылықтарды дарыту
| Жеке тапсырмаларды орындау барысында бастамашы, креативті және шығармашыл тұлғаны тәрбиелеуге бағытталған дағдылық құндылықтар жүзеге асады. | ||
Пәнаралық байланыстар | Физика | ||
Бастапқы білім | Желі топологиясы ұғымын біледі | ||
Сабақ барысы:
Сабақ кезеңдері: | Сабақта орындалатын іс-әрекеттер | Ресурстар | ||
Сабақ басы 0-5 мин |
Оқушылар суреттерді қарастырады. Келесі сұраққа жауап береді:
Сабақтың негізгі түсінігін анықтайды. Мұғалім келесі слайдтардағы ақпаратты талдай отырып, сабақтың тақырыбын анықтауды сұрайды. Содан соң, мұғалім компьютерлік желі және оның түрлерін анықтау үшін сұрақтар қояды. | Презентация | ||
Сабақ ортасы 6-20 мин |
Оқушылар бейнетаспаны талқылап, қоршаған ортада жергілікті желіні қолдануға байланысты өз мысалдарын келтіреді.
Сынып мұғаліммен бірге сұрақтарды талқылайды Мұғалім өткізу қабілеті неліктен бит секундпен өлшенетінін түсіндіреді Сынып нақты мысал келтірілген есептерді талқылайды. | Презентация Қосымша 1 | ||
Практикалық жұмыс 21-30 мин |
№1-2 тапсырманы оқушылар тапсырманы жеке-жеке орындайды №3 тапсырма дифференциалды болғандықтан, оқушылар жұппен орындайды | Таратпа материал | ||
Тапсырма 31-37 мин |
Келесі тапсырмалар тобы «Қай жұп жылдам?» екенін анықтауға арналған. Қай жұп тапсырманы жәлдам әрі дұрыс орындайтын болса, сол жұп жеңген болып саналады. | Таратпа материал | ||
Сабақ соңы 38-40 мин |
Оқушылар кезек-кезек фразаларды таңдап алып, сөйлемдерді жалғастырады:
| Презентация | ||
Қосымша ақпарат | ||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тескересіз? | Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | ||
Барлық оқушы жергілікті желі, желінің өткізу қабілеті ұғымдарын біледі, қарапайым есептер шығара алады Кейбір оқушылар қиындатылған есептерді шығара алады | Жұптық жұмыс кезінде талдауға қатысады. Жекелей шығарған есепті өзара, сыныпта тексереді | Жұппен жұмыс барысында, өзгенің ойын тыңдай білу, әркімнің идеясына сыйластықпен қарауға үйренеді. | ||
Қосымша 1
Жергілікті желіде бірнеше компьютерлер байланыс желісінің сымдары арқылы жалғанған. Желінің өткізу мүмкіндігіне сай, байланыс желісі арқылы ақпарат таратылады.
Желінің өткізу қабілеті – бұл уақыт бірлігі арқылы байланыс арнасынан өтетін ақпараттың саны.
Өлшем бірліктері Кбит/сек, Мбит/сек, Гбит/сек
Желінің өткізу қабілеті жалпы, секундына байтпен емес, секундына битпен өлшенеді.
Бұл компьютердің ішіндегі құрылғылардың арасында деректердің желі бойынша біртіндеп бит арқылы таратылатындығында, яғни байтпен паралелді емес.
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.