Ойынның сценарийін әзірлеу. Информатика, 6 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Компьютерлік ойындарды әзірлеу | Мектебі: | ||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||
Сынып: 6 | Қатысушылар саны: | қатыспағандар: | |||||||||
Сабақ тақырыбы | Ойынның сценарийін әзірлеу | ||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.3.2.2 –алгоритмді блок-сызбалар түрінде көрсету | ||||||||||
Сабақтың мақсаты | алгоритмді блок-сызбалар түрінде көрсету | ||||||||||
Бағалау критерийлері | Тапсырмада алгоритм түрін қалай анықтайтынын түсіндіреді. Алгоритм логикасын түсіндіреді. Алгоритм арасындағы өзара байланысты түсіндіреді. | ||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар:
Пайдалы сөйлемдер:
| ||||||||||
Құндылықтар | Бірлестік, өзара құрметтеу. | ||||||||||
Пәнаралық байланыс | Ойын істеуге болатын оқу пәндері. | ||||||||||
Алдын ала білімдер | Оқушылар алгоритмді сөз ретінде көрсете алады, орындаушыларға және олардың командалар жүйесіне мысал келтіре алады, бағдарламалаудың ойындық ортасында бұтақтау және циклдік командаларды қолдана алады | ||||||||||
Сабақтың жоспары | |||||||||||
Сабақ кезеңдері | Сабақ кезеңдері | Сабақ кезеңдері | |||||||||
Сабақтың басы 0-5 мин 5-15 мин |
Оқушылармен сәлемдесу. Білімдерді қайталау және өзекті қылу. «Блок-сызба» алгоритмдері. Анықтау немесе тест өткізу Сұрақты талқылау: Алгоритм дегенеміз не? Теориялық бөлім. Оқушылар презентация слайдтарымен өз бетімен жұмыс атқарады. Оқушылар анықтамалар, блок-сызбалар және мысалдарды қарастырады.( дәптерлеріне жазады) Алгоритмдердің үш типі болады: -сызықтық -тармақталған -циклдік Сызықтық алгоритмдер – командалар жазылуына байланысты орындалатын алгоритм, яғни бірінен соң кезекпен. Тармақталған алгоритм - кейбір шарттардың орындалуына байланысты бір немесе басқа іс-қимылдар кезектілігі орындалатын алгоритм. | Презентация, 1-2 слайдтары Дидактикалық материал Презентация, 3-8 слайдтары | |||||||||
Сабақтың ортасы 15-25 мин 25-35 мин |
№ 1 тапсырма
Суретті бос орынға орналастырып, тексеру. № 2 тапсырма Ер бала әдебиет пәнінен берліген 4 шумақты жаттап отып. Төрт шумақты бір рет оқып, жад бойынша қайталауға тырысады. Осылай, төрт шумақты қатесіз айтқанға дейін қайталайды. Ер баланың іс-қимылын блок-сызба түрінде құру.
3.Практикалық жұмысты орындау. Әртүрлі деңгейлі карточкалар бойынша жұмыс істеу. Бағыттауыштар арқылы көрсетілген сурет алгоритмнің қай түріне жататынын көрсетіңіз. Алгоритмдерге атау беріңіз Алгоритмнің әр түріне екі мысал арқылы кестені толтыру Paint бағдарламасында орын ауыстыру және көшіру командалары арқылы алгоритмді құрыңыз. | Презентация, 9-10 слайдтары | |||||||||
Сабақтың соңы 35-40 мин | 4.Қорытындылау.
| ||||||||||
Дифференциация – Сіз қандай әдіспен көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Дарынды оқушылар алдына қандай мақсаттар қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды ұғыну деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Бағалау әр оқушының орындаған тапсырмалары бойынша жүргізіледі. | Денсаулық және техника қауіпсіздігін сақтау ЕТ, эргономика кабинеттерінде ТҚ ескерту Сабақ барысында оқытудың белсенді әдісін пайдалану. | |||||||||
Дифференциация тапсырмаларда көрініс табады. АКТ-нің дамыған дағдылары бар оқушыға бағытталған бағдар бар. | Өзін-өзі бағалау, бірін-бір бағалау. Мұғалім бағалайды | ӘК-мен жұмыс. ТБ негізгі ережелері | |||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаты/оқыту мақсаты шынайы болды ма? Барлық оқушылар оқыту мақсатына жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақытша кезеңдері көтерілді ме? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? |
| ||||||||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспекті жақсы өтті (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысы жақсартуға не мүмкіндік берер еді (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып туралы, олардың жетістіктері туралы не анықтадым/келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек, жеке оқушылардың қиыншылықтары? | |||||||||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.