Бейнежазу. Информатика, 4 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

4.3А Бөлім: Бейне құру

Мектеп:

Күні:

Мұғалім аты-жөні:

Сынып:

Қатысушылар саны:

қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Бейнежазу

Бұл сабақта орындалатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

4.1.1.1 компьютердің сыртқы және ішкі құрылғыларына мысалдар келтіру

4.1.2.1 қолданыстағы қолданбалы программалардың мүмкіндіктерін айта алу

4.2.4.3 белгілі бір тақырыпқа бейне жасау және монтаждау

 Сабақ мақсаты

  • компьютер құрылғыларын бейнеролікті жазуға және ойнатуға қолдана алады
  • бейне файлды өзгерту үшін бейне мантаж бағдарлама мүмкіншіліктерін қолдана алады
  • бейне роликті құру үшін файлдарды құра, көшіре жылжыта және өшіре алады

 Жетістік критерийлері

1.Бейне файлды жазу;

2.Файлды ойнатады;

3.Бейнежазба сапасын тексереді;

4.Бейне жазбаның ұзақтығын анықтайды;

 Тілдік мақсаттар

 

  • бейнемен жұмыс жасайтын компьютердің ішкі және сыртқы құрылғыларына мысал келтіре алады

Пәндік лексика және терминалогия

кадр, кадрға бөлу, бейне, бейнеклип, бейнеролик, бейнежазу, уақыт шкаласы, бейнекамера, веб-камера, монитор, бейне тақта, бейне монтаж, бейнеплеер,бейнередактор, бейне әсер, жазулыр, бейне көшу, компьютердін сыртқы және ішкі құрылғылары.

Диалог құруға/жазуға қажетті сөздер

  • Бейне жазу үшін….
  • Бейне қарау үшін….
  • Үзіндіні бөліп алу үшін….
  • Камера бейнені … үшін қажет
  • Бейнекөшу қолданған себебім …

Әсерді тандаған себебім...

 Құндылықтарды бойға сіңіру

 

 

Өзіне және басқаларға құрмет көрсету, ынтымақтастық – жұппен, топта жұмыс істеу арқылы, Академиялық адалдық – өз бетінше жұмыс істеу кезінде, ашықтық – оқушылар сабақтың мақсаттары мен міндеттерін өз бетінше анықтай алады, жағдайды шеше алады.

 Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, музыка.

Осыған дейін меңгерілген білім

Оқушылар уақыт шкаласын, мәзірді қолдана алады, программаны іске қоса алады, дыбыстық файылды мантаждау алады. «Дыбысты өңдеу» бөлімінде оқушылар дыбысты жазу және өңдеу практикалық дағдыланған.

Сабақ барысы

Жоспарланған сабақ кезеңдері

Жоспарланған сабақ іс-әрекеті

Ресурстар

Сабақтың басы

0-6 мин

Шақыру.(Вызов)

Операторлар туралы бейне көрсету.

Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын тұжырымдайды.

Бейнерепортаж. оператор мамандығы https://www.youtube.com/watch?v=eWm6rImxpcU

Сабақтың ортасы

7-10 мин

11-20 мин

21-25 мин

26-30 мин

31-36 мин

Оқушылармен әңгімелесу:

Бейне жазу үшін қандай құрылғы қажет? (бейнекамера).

- Бейне жазу құрылғыларының түрлерін анықтау үшін оқушыларға компьютер құрылғыларының түрлерін көрсетіңіз.

Бұл құрылғыны қайда қосу керек екенін көрсетіңіз.

Оқушыларды "бейнежазба" ұғымына, яғни бейнеге арналған бағдарлама болу қажеттілігі туралы жеткізу.

  • Бейнежазба дегеніміз не?
  • Бейне жазбаны қалай және не істейміз?

Зерттеу жұмысы

Қол жетімді бейнежазба құрылғысын пайдалана отырып, сыныптасыңмен бейне сұхбат жаз.

(10 минут)

Сұхбат тақырыбы: Табиғи құбылыстар.

Жұппен жұмыс

Талқылаңыз:

  • Сақталған бейне сұхбаттың сапасы қандай?
  • Сіздің бейнежазу көрші оқушыныңдың бейнежазуынан қандай айырмашылығы бар?
  • Неге кейде әр түрлі құрылғылардан жасалған бір оқиғаның бейнежазулары әр түрлі сапада болады?
  • Компьютер ішінде қандай құрылғы бейнеақпаратты өңдеуге мүмкіндік береді?

Жаңа білімнің ашылуы.

Бейне картасы туралы бейнеролик көрсету.

Оқушылардан оның не екенін кім біледі деп сұраңыз. Бейнені жазу кезінде және бейнені ойнату кезінде бейненің сапасы роликтердің анықтығына, жарықтығына айтарлықтай әсер ететінін түсіндіріңіз.

Практикалық жұмыс

  • Бейне файлдарды (бейне сұхбат) құрылғыдан компьютерге, аты бар қалтаға көшіріңіз және оларды қараңыз.
  • Бір-біріне көмек көрсету.
  • Бейнежазбаңыздың сапасын бағалау.

Бейнетақта туралы бейне. Неліктен (Почемучка). Бейнетақта.

https://www.youtube.com/watch?v=zR_GahrKsrg ( 8 минуттан бастап қарауға ұсыныс, бірақ ілгері денгейде 5 минутан бастауға болады)

Сабақ соңы

37-40 мин

Рефлексия

«Плюс-минус-өте қызықты»

«+» деген бағанға оң эмоцияларды тудырған барлық фактілер жазылады.

«–» деген бағанға оқушылар барлық түсініксіз болған ақпаратты жазады.

«?» деген бағанға өте қызықты, тағы не білгісі келетіні туралы жазады.

СаралауСіз қалайша көбірек қолдау көрсетесіз? Сіз қабілеті жоғары білім алушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

БағалауСіз білім алушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз?

Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақатау

Саралауды тапсырмаларды таңдау, белгілі бір оқушының болжалды жетістігі, білім алушыға жеке қолдау көрсету, оқушылардың жеке қабілеттерін есекере отырып, оқу материалдары мен ресурстарды таңдау арқылы орындауға болады (Гарднердің көптік зият теориясы).

Уақытти тиімді пайдалана отырып, саралауды сабақтың кез келген кезеңінде қолдануға болады.

Білім алушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау әдістерін жазу үшін осы бөлімді қолданыңыз.

Денсаулық сақтау технологиялары.

Қолданылатын жаттығу минуттары мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Бұл сабақта қолданылатын Техника қауіпсіздік ережелерінің пункттері.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары қолжетімді болды ма?

Бүкіл оқушылар ОМ-ға жетті ме?

Жоқ болса, неге?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?

Осы тарауды сабақ туралы ойлану үшін қолданыңыз. Сол жақ бағанда тұрған сіздің сабағыңыз туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың қай екі аспектісі жақсы өтті (оқу мен оқыту тұрғысынан бірге ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты қалай жақсартуға болар еді (оқу мен оқыту тұрғысынан бірге ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып жайында немесе жеке оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы не білдім, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Информация
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.