Ғаламтор желісіндегі қауіпсіздік. Информатика, 3 сынып, сабақ жоспары, 2 сабақ.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспарда қарастырылған бөлім: 3.3B Әлемнің барлығы Ғаламторда |
| ||||||||||
Күні: | Қатысқан оқушылар саны: | ||||||||||
СЫНЫП: 3 | Қатыспағандар: | ||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Ғаламтор желісіндегі қауіпсіздік 2 сабақ 2 нұсқа. | ||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатың оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 3.3.3.1 Ғаламтор желісіндегі қажетсіз байланыстың қаупін түсіну 3.3.2.1 желіде ақпарат алмасу жолдарын түсіндіру 3.2.1.1 мәтіндік редакторда қарапайым сөйлемдерді теруді жүзеге асыру | ||||||||||
Сабақтың мақсаттары | Оқушылар...
| ||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар…
Пәндік лексика және терминалогия:
| ||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Тәжірибелік жұмыс барысында академиялық адалдық, тұтастықты сақтау, өзара бағалау. Топта жұмыс істей білу, сыныптастардың жауаптарын тыңдау, объективті бағалау, этика нормаларын сақтау қабілеті арқылы бір-біріне құрметпен қарау. | ||||||||||
Пәнаралық байланыс | Әдебиеттік оқу. 6 Бөлім: Атақты тұлғалар. Орыс тілі – мультфильм қараған кезде | ||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақта қолдану Ғаламтор қолдану. | ||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Оқушылар файлдармен және бумалармен жұмыс жасайды, қарапайым мәтін тереді. Интернет іздеу жүйесін қолданып интернеттен ақпарат қарастырады. | ||||||||||
Жоспар | |||||||||||
Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | |||||||||
Сабақтың басы 4 мин 6 мин |
Сыныптағы оқушылардың қатысымын тексеру. Бір-біріне жылылық сыйлау арқылы амандасып психологиялық ахуал тудыру. Оқушылар 10 секунд арасында қол арқылы амандасып шығу қажет. Оқушыларға кеспе қағазын таратып беру. Миға шабуыл:
Оқушылар негізгі сөзді анықтайды. Жауабы: Қауіпсіздік 2 Мақсатты тұжырымдау Жауаптарын талқылау кезінде оқушылар бір тұтас ойға келіп, сабақтын тақырыбы мен сабақ мақсатын тұжырымдайды. Оқушыларды сабақ тақырыбымен және сабақ мақсатымен таныстыру. Мұғаліммен бірлесе отырып бағалау критерийлерін тұжырымдауға кіріседі. | ||||||||||
Сабақтың ортасы 3 мин 3 мин |
Оқушыларға «Почемучка» мультфилімінің 49 сериясының бейнеүзіндісін ұсыну. Инттернет арқылы жұмыс жасаған кезде қауіпсіздік сақтау. https://www.youtube.com/watch?v=sstY6CIYMMk
Талқыланатын сұрақтар ұсыныңыз:
Оқушылар тест сұрақтары арқылы материалды алғашқы меңгереді. 4 Практикалық жұмыс «Дұрыс – бұрыс» ойынын өткізу. Интернет туралы деректер экран бетінде көрсетіледі.
Жауптары:
5 Сергіту сәті Орнымыздан тұрамыз, Қос бүйiрдi сығамыз. Оңға, солға бұрылып, Бiр айналып шығамыз. Бiр,екi, үш, төрт, бес Қолды қолға ұрамыз.
1 тапсырма
Интернет қолданып іздеуге арқылы келесі сұрақтардың жауабын табыңыз.
Табылған ақпаратты кесте арқылы жұмыс үстеліне өз атыңызбен сақтап қойыңыз. ***2 тапсырма Кестеге интернет арқылы жұмыс жасағанда орындалатын тағы екі ереже қосыңыз. Өзгерісті сақтаңыз. Саралау *** арқылы . Тапсырманы орындаған кезде бүгінгі сабақтын тақырыбы бойынша сұрақтар қою. Сабақты қорытындылау Қалыптастырушы бағалау өткізу 1 тапсырма: Компьютерлік программалардын түрін анықтаңыз. Дескрипторлар
|
| |||||||||
Сабақтың соңы 38-40 минут | Рефлексия «Күншуақ» тәсілі Маған бәрі түсінікті Келесі сабақта күш салуым керек
|
| |||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | |||||||||
Зерттеу жұмысын орындау барысында шығармашылық деңгейіне қарай дифференциация жүзеге асырылады. Интерактивті тапсырманы орындау кезінде мұғалім жетекші сұрақтар түрінде қолдау көрсетеді. Барлық оқушылар: • интернетте ақпаратты іздейтін командалардың кезектілігін түсіндіреді; • белгілі бір сұрақтарға жауап табу үшін Интернетте іздеуді пайдаланады; Мәтінді теру және өңдеу үшін мәтіндік редакторды пайдаланады. | Бағалау сабақтың әр кезеңіңде жүзеге асырылады: - талқылауға қатысу; - тапсырманы орындау кезінде; Сабақ соңында өзін-өзі жетілдіру мақсатында оқушылар сабақта өз жұмысын көрсете алады, мұғалімге оқушының көзқарасымен сабақты көруге және оны әрбір оқушыға құндылық тұрғысынан талдауына мүмкіндік беретін табыстарды және қиындықтарды талдайды. | Шаршауды болдырмау үшін сабақ белсенді қызметті қамтамасыз етеді, физикалық жаттығулар жоспарланған. | |||||||||
Қосымша 1
Практикалық жұмыс
«Дұрыс – бұрыс» ойынын өткізу.
- Мәтінді теру кезінде графикалық редактор қолданамыз.
- Белгісіз адамнан «1000000 тенге ұтып алдын» деген хат ол – сәттілік.
- Әлеуметтік желіде балалар өздері тұралы ақпаратты кез келген адамға жібере алады.
- Ақпаратпен алмасу үшін мәтіндік редакторды қолдануға болмайды.
Миға шабуыл:
- Слайд ортасында қандай негізгі сөз жасырылған?
- Неліктен солай ойлайтыныңызды түсіндіріңіз?
1 тапсырма
Сұрақтар | Жауаптары |
| |
| |
|
Жауабы
Сұрақтар | Жауаптары |
| Жеке мәліметтер: мекен жай, Т.А.Ж., телефон номері және басқа
|
| Бейтаныс адам жазған хабарлама туралы ата ананы хабардар ету, кездесуге өзін бармай ата-анаңды ертіп бару қажет |
| 15-20 минуттан артық емес |
Қалыптастырушы бағалау
1 тапсырма:
Компьютерлік программалардын түрін анықтаңыз.
Дескрипторлар
- 1 номерлі суретте ұсынылған программаны анықтайды
- 2 номерлі суретте ұсынылған программаны анықтайды
- 3 номерлі суретте ұсынылған программаны анықтайды
1 | ||||
2 | ||||
3 |
Жауабы
1 | Іздестіру жүйесі | |||
2 | Браузер | |||
3 | Мәтіндік редактор |
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.