Түзудің канондық теңдеуіне есептер шығару. Геометрия, 10 сынып, сабақ жоспары.
Кеңістіктегі тікбұрышты координаталар жүйесі және векторлар | Мектеп: Химия -биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Есполов Б.Е. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 10 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: Түзудің канондық теңдеуіне есептер шығару | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 10.4.20 - түзудің канондық теңдеуін құрастыру; | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар:
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Білу және түсіну: Түзудің канондық теңдеуін біледі Қолдану: Түзудің канондық теңдеуін есептер шығаруда қолданады Анализ және синтез: Кеңістіктегі түзудің канондық теңдеуі арқылы түзулердің орналасуын тексереді | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: Кеңістіктегі түзудің канондық теңдеуін бағыттауыш вектор арқылы түсіндіреді Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: - коллинеар векторлардың қасиеті бойынша ... ; - ... бағыттауыш вектор ... Терминология Вектор, коллинеар векторлар, канондық теңдеу, вектордың координатасы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Ақпаратты іздейді және оны сыни көзқараспен талдайды; Еркін шығармашылық кеңістігін жолдастарымен құра біледі; Өзгенің пікірін тыңдайды және сыни баға береді; | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | https://www.youtube.com/watch?v=AWW1i5Jh_BY | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Коллинеар векторлар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5минут |
| Кеспе қағаз | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 2 минут 3 минут 7 минут 18 минут
| Өткен материалдарды қайта жаңғырту Түсіну білу дағдысын дамыту:
Ашық сұрақ: №1 (-1;2;0) нүктесі арқылы өтетін, ОZ осіне перпендикуляр түзудің канондық теңдеуін жазыңыз. «Көпіршелер тұрғызу» - әдісі арқылы ашық және жабық сұрақтар қою.
Пікір талас жүргізу: Жұптардың жауаптары тыңдалып, басқа жұптардың тұжырымдарымен салыстырылады. Қорытындылау: Есептің шешімін көрсету. Ашық сұрақ: №2 және түұзулерінің арасындағы сүйір бұрышты анықтаңыз. «Көпіршелер тұрғызу» - әдісі арқылы ашық және жабық сұрақтар қою.
Пікір талас жүргізу: Жұптардың жауаптары тыңдалып, басқа жұптардың тұжырымдарымен салыстырылады. Қорытындылау: Есептің шешімін көрсету. және түзулердің бағыттаушы вектор екені бізге белгілі. Демек ізделінді бұрыш формуласы арқылы анықталады. Демек Тузулердің озара орналасуы: (диалогтік оқыту) және түзулерінің кеңістікте орналасуын анықтау.
Жоғарыдағы сұрақтарды қойып, кестедегі формуланы көрсету. Бағалау дескрипторы Оқушы
Жұптық жұмыс: Есептер шығару. Оқушыларға төмендегі кестедегі боялған тапсырмаларды орындау тапсырылады. №1
№2
Бағалау дескрипторы Оқушы
Бағалау: Тапсырманы орындап болған жұптардың ұпайларын, санап жеңімаз жұпты анықтау және тапсырманы қорытындылау. |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Соңы 5 мин | Үйге тапсырмасы. Үй тапсырмасын күнделіктеріне түсіреді. Кестедегі боялмаған ұяшықтарды шығару. Рефлексия. Мен бүгін білдім ... Маған бүгін түсініксіз болды ... Менің ұсынысым ... | Қосымша 2 Стикер | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциацияның төмендегі түрлерін қолдану: 1. «Предварительные знания» 2. «Объяснение задачи» 3. «Пошаговые действия» 4. «Парная работа» 5. «Индвидуальный вопрос» 6. «Проверка листов» Шығармашылық жұмыс барлық оқушыларға ұсынылғанымен қабілеті жоғары оқушылар тапқырлық танытады деп күтіледі. |
| 1. Қарым-қатынас мәдениетін нығайту. 2. Жағымды эмоционалдық, психологиялық ахуал орнату. 3. Дене қозғалысы (ЖАДА-ның орын алуы) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2. 2:Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2. 3. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.