Үшбұрыштың ауданы. Есептерді шығару. Геометрия, 8 сынып, сабақ жоспары, 5 сабақ.
Қайталау | Мектеп: НЗМ ХББ,Қарағанды | |||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||
Сынып: 8 | Қатысқандар саны: | қатыспағандар: | ||||
Сабақ тақырыбы | Үшбұрыштың ауданы. Есептерді шығару. | |||||
Cабақтың түрі | Қорытындылау және білімді жүйелеу сабағы | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.3.3.12 үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; 8.1.3.11 параллелограммның, ромбтың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану | |||||
Сабақ мақсаттары | - үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару; -үшбұрыштың ауданын табу үшін формулаларды қолдану | |||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар :
| |||||
Күтілетін нәтиже | Оқушылар :
| |||||
Тілдік мақсаттар | Фигураның ауданын табуда қолданылатын терминдерді оқушылар біледі ( ауданы, фигураның табаны, биіктігі, қабырғаның ұзындығы, периметр, бұрыштың синусы, диагоналы және т.б.)
Егер квадраттың қабырғасын k рет кішірейтсе, онда оның ауданы … | |||||
Құндылықтарды дарыту | Құндылықтарды қалыптастыру осы сабаққа жоспарланған жұмыстар арқылы жүзеге асырылады. Оқи білуі, жағдайды талдау, жаңа жағдайларға бейімделу, проблемалар қою және шешімдер қабылдау, командалық жұмыстың сапасына жауап беру, өз уақыттарын ұйымдастыру. | |||||
Пәнаралық байланыстар | ||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақтаны көрнекі құралы және жазу құралы ретінде пайдалану. | |||||
Бастапқы білім | Формулы для вычисления площадей треугольников, прямоугольника, квадрата, параллелограмма, свойства треугольников. . Үшбұрыштың және төртбұрыштың түрлерін тану қабілеті. Квадраттың және тіктөртбұрыштың, үшбұрыштың, параллелограмның ауданын табу формулаларын, үшбұрыштың қасиеттерін біледі. | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы 2 мин Сабақтың ортасы 5 мин 8 мин 10мин 12 мин Сабақтың соңы 3 мин | I. Ұйымдастыру кезеңі. Мұғалімнің әрекеті оқушылардың зейінін шоғырландыруға бағытталған. Мұғалім сабақтың тақырыбын жариялайды және оқушылармен бірге сабақтың/оқытудың мақсаттарын, «жақын даму аймағын», бағалау критерийлерін анықтайды. Мұғалім оқушыларды сабақтың жоспарымен таныстырады:
II. Теориялық материалды қайталау а) Материал бойынша фронталды сұрақ: Көпбұрыштың негізгі қасиеттерін тұжырымдау. b) Сәйкестікті тексеру. Оқушылар тапсырманы өз бетімен орындады. Содан кейін презентацияға сәйкес өздерін тексереді. III. Дайын сызбалар негізінде есептерді шығару Оқушылар тапсырмаларды шешеді, ауызша түсініктеме береді. Мұғалім оқушылардың жұмысына пікір білдіреді, қажет болған жағдайда көмектеседі, слайдтар бойынша дұрыс шешімдерді көрсетеді. ІV. Есептерді шығару. Жұппен жұмыс Оқушылар жұпта тапсырмаларды шешеді. Жұптасып жұмыс істеу үлгерімі төмен оқушыларға неғұрлым озық оқушылардан көмек алуға мүмкіндік береді. Кейбір есептерді (қиындықтар туындаған кезде) оқушылар тақтада шешеді. Қажет болған жағдайда мұғалім оқушыларға кеңес береді, оларды дұрыс әрекет етуге бағыттайды. V. Қолданбалы есептерді шығару. Оқушылар қолданбалы есептерді орындайды парақтарда өз шешімдерін рәсімдейді, содан кейін оларды өзара бағалау үшін іледі. Оқушылар жұмыстарды бағалайды, қателіктер жібереді, шешімдер мен жауаптарды түзейді және талқылайды, сонымен қатар есептер бойынша сұрақ қояды. Мұғалім, егер қажет болса, қадағалайды, түзетеді және бағыттайды. VI. Өздік жұмыс. Деңгейлік тапсырмаларды шешу. Оқушылар белгілі бір деңгейдегі тапсырмаларды өздері таңдайды. Бірнеше деңгейдің есептерін шеше алады. Мұғалім бақылайды, оқушыларға қажет болған жағдайда көмектеседі. Сабақты қорытындылау. Рефлексия.
Келесі сөйлемдерді толықтырыңыз:
| Интерактиві тақта Презентация 1-4 слайд Презентация 5-7 слайд Қосымша 1 8-9 слайд Қосымша 2 10-11 слайд Қосымша 3 12-13 слайд | ||||
Дифференциация | Бағалау | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||
Оқушылар жұптық жұмыста бір біріне шамалары келгенше көмектеседі. Саралау жұптық және топтық жұмыстарда көрінетін болады. Оқу үлгерімі жоғары оқушылардың басқа оқушыларға көмек көрсетуі қажет. Өздік жұмыс үшін түрлі деңгейдегі тапсырмаларды таңдау дифференциацияны қамтамасыз етеді | Сабақ кезінде мұғалімнің формативті бағалауы - мұғалім жұмыстың орындалуын қадағалайды, ауызша түсініктеме береді. Оқушылардың бірлескен іс-әрекеттерге қатысуын және диалогтарын жүзеге асыруға қатысуын бағалау. Тапсырманы орындағаннан кейін өзін бағалау. Жұмыстарды орындағаннан және ұсынғаннан кейін өзара бағалау. Мұғалімнің оқушылардың жеке дара жұмыстарын бағалауы. | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақтау ережелері Іс әрекеттің өзгеруін ұйымдастыру және оқушылардың әр қызмет түрі үшін уақытты ұтымды бөлу. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес есептерді таңдау. | ||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың мақсаты/ оқытудың мақсаты шынайы болды ма? Барлық оқушылар оқытудың мақсатына қол жеткізді ме? Егер жоқ болса, неліктен? Сабақта деңгейлеп оқыту дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдерді сақталды ма?
| ||||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі қыры жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойлаңыз)? 1: 2: Сабақты жетілдіруге не көмектесе алады (оқыту және оқу туралы ойлаңыз)? 1: 2: Сабақ туралы немесе жеке оқушылардың жетістіктері / қиындықтары туралы сабақта не білдім, келесі сабақтарда неге назар аудару керек? | ||||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.