Гүл өсіру шаруашылығындағы көктемгі жұмыстар. Көркем еңбек (ұлдар), 6 сынып, презентация, 16 сабақ.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бөлім 4 В: Үй мәдениеті | Мектеп: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 6 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Гүл өсіру шаруашылығындағы көктемгі жұмыстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.2.5.2 Сәндік бақ өсіру мен гүл өсіру шаруашылығында көктемгі жұмыстар (топырақты өңдеу, зиянкес жәндіктерден қорғау, егу мен отырғызу ) жүргізу. 6.2.6.1 Қауіпсіздік техникасын қадағалап, оның маңыздылығын сезіне және демонстрациялай отырып, материалдар мен құралдарды қолдану. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Пәндік лексика мен терминология: * гүл дақылдары, гүлдер мен өсімдіктердің топтары, көпжылдық, бір жылдық өсімдіктер, көктемгі бақшадағы жұмыстар, бақшаның құрал-жабдықтары және т.б. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Биология, Жаратылыстану | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Бұл сабақ аясында АКТ дағдылары қарастырылмайды | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Қоршаған ортаны тану, Жаратылыстану | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 1-2 мин | Сабақты ұйымдастыру кезеңі.
Сабақтың мақсатын және тақырыбын анықтау • Бірлескен әңгіме барысында мұғалім мен студенттер сабақтың тақырыбы мен міндеттерін және күтілетін нәтижелерді анықтайды. |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
| Топырақты өңдеу дегеніміз не? тақырыбын қайталау.
Шығармашылық жұмыс
Әңгімелесу Оқушылар топырақтың түрлерінің ерекшеліктерін қарастырады. Ақпаратты альбомдарына жазып алады. Практикалық тапсырма. 1 кезең Оқушыларға сәндік өсімдіктердің тұқымдарын қарастыру қажет. Өткен сабақта ылғалды ортаға салған тұқымдар өскін беріп, олардың топыраққа егуге жарамдылығын қарастыру керек. Мәліметті кестеге толтыру қажет:
2 кезең Оқушылар жұмыс нәтижелерімен бөліседі. Эскиз орындау. Гүлді газондардың дизайнына мән беру. Гүлдерді бей-берекет отырғызбай белгілі бір идеямен отырғызуға болады. Ол үшін оқушыларға графикалық дизайн жасау қажет. Мектеп аумағында егу жұмыстарын жүргізу Оқушылар тамыр жайған тұқымдарды мектеп ауласында егу жұмыстарын бастайды. Белгілі бір қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтай отырып, бау - бақшада қолданылатын құралдардың көмегімен тұқымдарды алдын ала сызылған дизайн бойынша отырғызу. | Топырақтың түрлері, тұқымдар, бау-бақша құрал-жабдықтары, жұмыс киімі және т.б. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 1-2 мин 1-2 мин | Әр топтағы студенттер алдын-ала анықталған бағалау критерийлеріне сәйкес басқалардың жұмысын бағалайды. Сабақтың соңында оқушылар келесідей көрініс береді:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады |
| Класс кезінде қауіпсіздік талаптары. 1. Барлық әрекеттерді мұғалімнің нұсқауы бойынша орындаңыз. 2. Жұмыс кезінде кенеттен қозғалыс жасамаңыз. 3. . Жұмыс орнында тәртіпті және тәртіпті сақтау. 4. Сыныптағы материалдар мен құралдарды мұқият пайдаланыңыз. 5. Жұмыс орнын оқытушының рұқсатынсыз қалдырмаңыз. Төтенше жағдайларда қауіпсіздік талаптары. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру