Әр түрлі материалдарды пайдаланып бұйым жасау. Идеаны талқылау және жетілдіру. Эскиз. Көркем еңбек (ұлдар), 5 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Көркем еңбек пәнінің сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар: 2-бөлім. А : Сәндік- қолданбалы өнер. | Мектеп: | ||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні:Дуйсембаев Б.Ш. | ||||||||||||
Сынып: 5-сынып (ұлдар). | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Әр түрлі материалдарды пайдаланып бұйым жасау. Идеаны талқылау және жетілдіру. Эскиз | ||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 5.1.5.2. Шығармашылық идеяларды іске асыру үшін нобайлар мен эскиздер орындау. | ||||||||||||
Сабақ мақсаттары | • Жаңа жылдық және басқа түрдегі бетперде үлгілерін зерделеу. • Жаңа жылдық және басқа түрдегі бетперделердің эскизін жасай білу. • Папье - маше әдісін білу. | ||||||||||||
Бағалау критерийлері | Жаңа жылдық және басқа түрдегі бетперде үлгілерін білу. Папье - маше әдісімен бетперде түрлерін жасай білу.
| ||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар орындай алады: Бұйым туралы ауызша және жазбаша түрде баяндама жасап ойын түсіндіріп береді. Пәндік тіл және терминология: Папье – маше, Карнавальдық бетперде, ағаш ою, мүсіндеу, бедерлеу, көркем өңдеу, маска. Диалогқа/жазбаға қажетті тіркестер: Мен бұны ... материалдан жасалғанын білдім. Мен ... пайдалы жақтарын білемін. Бұл бұйым ... ерекшеліктерден тұрады. | ||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Өзін-өзі дамыту үшін уақытты, ресурстарды және өзін-өзі басқара білу қабілеті | ||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | География, тарих, музыка. | ||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Бетперделер тарихын және ерекшеліктері мен дәстүрлі түрлерін зерттеуде АКТ қолданады . | ||||||||||||
Бастапқы білім | Тиісті құралдар мен материалдарды біледі. | ||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||
Сабақтың басы | Ұйымдастыру бөлімі: Оқушыларды орналастыру, амандасу. Интерактив тақтасында сабақтың тақырыбы, мақсаты көрсетіледі. Бетперделер туралы видео көрсету. Көрсетілімге қажетті жаңа жылдық және басқа түрдегі бетперде үлгілерін дайындаңыз. | Карнавальдық бетперде эскиздер ... postila.ru/post/3926623 | |||||||||||
Сабақтың ортасы
| Оқушылар техникалық суреттер мен нобайларды қарай отырып, бетперде ( құрастыру әдісі, папье- маше әдісі және т.б.) жасалу технологиясымен танысады. Жұмыс үдерісіне техникалық суреттер мен нобайлардың керек екендігін түсінеді.
Оқушылар сәндеу және дайындау материалдарын анықтап, бетперденің дизайнын (эскиз) орындайды. Жасалу техникасын, қолданатын материалдарды оқушылардың өздерінің таңдауына мүмкіндік берген дұрыс. Оқушылар бетперделерінің ерекшеліктері мен дайындау материалдарын сипаттай отырып, өздерінің нобайларын таныстырады Дайын болған нобайларын бағалайды. | Қағаздан бетпердені қалай жасайды? womanadvice.ru›kak-sdelat-masku-iz-bumagi Қағаздан бетперде жасау. Нұсқаулық. Үлгілер. reamde.org/maski-iz-bumagi-svoimi-rukami-instrukciya-i-sha | |||||||||||
Сабақтың соңы | Оқушылар жеке және топта орындаған жұмыстарының нәтижелерін көрсетеді. Жұмыстар критерийлер бойынша бағаланады.
| ||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||
Оқушылар жұмыстың қиын немесе барынша жеңіл түрлерін қабілетіне қарай таңдай алады. Берілген ресурс бойынша талдап, сұрақтарға жауап береді. . | Өздерінің және басқалардың жұмыстарын талдау барысында ой-пікірлерін айтады, бағалайды.
| Түрлі заттар мен материалдарды қолданып жұмыс жасау кезінде қауіпсіздік техникасының сақталуын міндеттеу қажет.
| |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру