Акробатикалық элементтердің жиынтығын құру. Дене шынықтыру, 9 сынып, сабақ жоспары.
Дене шынықтыру сабағына арналған сабақ жоспары.
3-бөлім. Гимнастика арқылы денені басқару дағдылары | Мектеп: | ||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||
Класс: 9 « » | Қатысушылардың саны: | Қатыспағандардың саны: | |||||
Сабақтың тақарыбы | Акробатикалық элементтердің жиынтығын құру | ||||||
Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары. | 9.3.2.1 нақты дене шынықтыру сабақтарына арналған қыздыру жаттығуларын құру, түсіндіру және өткізу, олардың ағзаны қалпына келтіру тиімділігін бағалау | ||||||
Сабақ мақсаты: | Акробатикаға арналған жаттығуларды құрастыру және көрсету. | ||||||
Бағалау критерилері |
| ||||||
Тілдік мақсаттары: | Оқушылар: Жеке, жұптық, топтық гимнастикалық жаттығуларын, композициялық элементтер тапсырмаларын талқылайды және көрсетеді. Пәндік лексика және терминология. Мыналарды қамтиды:
гимнастикалық снарядтар: шведтік қабырға, секірме, гимнастикалық керме, гимнастикалық ағаш ат, гимнастикалық кіші ағаш ат, гимнастикалық орындықтар, төсеніш. | ||||||
Құндылықтыр | Денсаулық: гимнастикалық жаттығулар адамның ағзасына жақсы әсер етеді. Жауапкершілік: Акробатикалық жаттығуларды немесе комбинацияларды орындау барысында өздігінше, сенімді түрде орындау. Әділдік: Берілген тапсырманы орындау барысында өзін және басқа оқушыларды дұрыс бағалайды. | ||||||
Пән аралық байланыстар | |||||||
Ұсынылатын алдын ала білімдер | Оқушылар өткен сыныптағы дене шынықтыру сабақтары мен сабақтан тыс уақытта алған гимнастикалық жаттығу дағдылары мен білімдеріне ие. | ||||||
Жоспар | |||||||
Сабақтың кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
Басы 0 - 3 минут 5 минут Сабақтың ортасы 10-13 12-14 | Ұйымдастырушылық кезең. Oқушылapды сапқа тұpғызу сәлeмдeсу, түгeндeу. Оқушылармен бірге оқу мақсатына сәйкес бағалау критериін анықтау. Жүpу жаттығулаp (аяқтың өкшeсiмeн, ұшымeн, iшкi жақпeн, сыpтқы жақпeн). Жүpудeн жүгipiскe көшу. Жалпы дамыту жаттығулаpы. Оқушыларға топта икемділікке, иілгіштікке арналған жаттығуларды құрастыруға тапсырма береміз. Оқушылар жаттығулар түрлерін құрастырады. Жаттығулардың ішінен тамыр соғысының ұлғайуы, созылу жаттығулары, арнайы жаттығулар болу керек екенің ескертеміз. Жаттығулардың түрлерін құрып, жоспарлағаннан кейін бүкіл сыныпқа көрсетеді. Жаттығуды жасап болғаннан кейін басқа топ өздерінің ойларың, пікірлерін айтып кішігірім талқылау жұмыстарын орындайды. Сұрақ қою: негізгі жаттығылар түрлерін орындау алдыңда, міндетті түрде арнайы жаттығулар түрлерін орындау не үшін қажет екенің сұрау керек. Оқушылар жұпта акробатикалық жаттығулардың элементтерін орындайды (айналу, тепе – теңдік, секіру). Жаттығулардың дұрыс орындалуына байланысты талқылап, ой – пікірлерін айтып, қателіктердің жолын шешуге байланысты кенестерін айтады. Қауіпсіздік ережені сақтау мақсатында, оқушыларға акрбобатикалық жаттығуларды орындау кезінде аяқ, қол, бастың дұрыс орналасуын скертеміз. Сұрақ қою: статикалық қалыпты 3 секунд ұстау не үшін керек? | Үлкен кеністік, ысқырауық. Гимнастикалық төсеніш. | |||||
Сабақтың соңы 3-5 | Оқушылар қалыпқа келуге арналған жаттығуларды жасайды. Сабаққа рефлексия. Бүгін сабақта нені үйрендіңіздер ? Сабақ кезінде қауіпсіздік ереже сақталды ма ? | Келесі сабаққа арналға интернет ресурсы | |||||
Дифференциация - көбірек қолдау көрсету үшін не істеуді жоспарлап отырсыз? Қабілеті жоғары оқушыларды анықтауды қалай жоспарлап отырсыз | Бағалау – оқушылардың оқуын тексеруді қалай жоспарлайсыз | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік АКТ – мен байланыс Құндылықтармен байланыс | |||||
|
|
| |||||
Сабаққа рефлесия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары шындыққа негізделген бе? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Мен жоспарлаған дифференциация бойынша жұмыс дұрыс іске асырылды ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? | Сабақтың мақсаты айқындалған, оқу мақсаттары шынайы. Барлық оқушылар оқу мақсатына нақты жетті деп айту қиын. Кейбір оқушылар оқу мақсатының жартысына жетті деп айтуға болады. Өйткені орындайтын жаттығуларға ыңғайылығының келмей жатқанына байланысты болды. Сабақтағы саралау іс әрекеті дұрыс орындалды. Бір жаттығуды немесе стратегияны көп орындаулары сабақ жоспарына кері әсерін тигізеді. Үйткені кейбір оқушылар жаттығуларды немесе іс әрекеттерді ұзақ орындаудың әрекетінен болды. Уақыттың жетіспеушілігі қиындық тудырады. | ||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқу мен оқытуды салыстырыңыз) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын? (оқу мен оқытуды салыстырыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |||||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.