Күш және төзімділікті дамытудағы қозғалыс әрекеттері. Дене шынықтыру, 7 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Келісілді «Дене шынықтыру және АӘД» ӘБ жетекшісі Каукеев А.К. ________ |
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5-бөлім: Шаңғы/ кросс/коньки даярлығы | Мектеп: Ақтау қаласы НЗМ ХББ | ||||||
Күні: 22.01.2019 | Мұғалімнің аты-жөні: Махметова В.К. | ||||||
Сынып: 7 D | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақ тақырыбы | Күш және төзімділікті дамытудағы қозғалыс әрекеттері | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 7.1.3.1. Дене қасиеттерін жетілдірудегі түсіну және көрсету үдерісі | ||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: Дене қасиеттерін жетілдірудегі функциональдық жүйесіне әсер ететін жаттығуларды түсіндіруде (айтылым) дағдыларын дамытады. Тақырып бойынша ұсынылған тапсырмалармен танысуда (оқылым) дағдыларын дамытады. Пәндік лексика және терминология Мыналарды қамтиды:
Талқылауға арналған сұрақтар: Сендер жаттығуды орындаудың төменгі, орташа және жоғарғы қарқындылығы арасындағы айырмашылықты қалай түсінесіңдер? | ||||||
Құндылықтарды дарыту | Сабақ кезінде бір-бірін сыйлау, бір- біріне сенімділік арттыру. | ||||||
Пәнаралық байланыстар | Физика- күш, жылдамдық терминдерін қолдануда | ||||||
АКТ қолдану дағдылары | Қарастырылмаған | ||||||
Бастапқы білім | Оқушылардың алдыңғы бөлімдерде және сыныптарда, сондай-ақ үйде және мектептен тыс бағдарламадан алған, жылдамдық-күш дайындығы мен төзімділік туралы білімдері мен дағдылары бар. | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы 10 минут | Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу. Сыныпты түгендеу. Алдыңғы білімге шолу. Арнайы дайындық жаттығулары орындау қайталау арқылы денені қыздыру. Оқушылар тамыр соғысын есептейді. Арту себебін түсіндіреді. Сабақ тақырыбы және оқу мақсаты айтылады. Бағалау критерийлерін оқушылар шығарады. | Әр жаттығу үшін үлкен, таза кеңістік. Мұғалім үшін ысқырық. | |||||
Сабақтың ортасы 25 минут | Оқушылардың оқу стиліне қарай, 3 топқа бөлінеді. (Тәж, Т, Ф) Оқушылар күш пен төзімділікті дамытуға бағытталған 5 секунд, 10 секунд, 15 секундтан 5-6 бірізді қызметтерден тұратын жаттығулар кешенін жасайды. Топта оқушылармен күш және төзімділікті дағдыларын жақсарту үшін ұсынылған тапсырмалардың қайсысымен тағы жұмыс істеу керектігін талқылаңыз. Дескриптор - Күш пен төзімділіккеарналған жаттығулар реттілігінің дұрыс орындайды - Тапсырма сұрақтарына жауап береді. | Қосымша 1 | |||||
Сабақтың соңы 5 минут | Сабақты қорытындылау, бүгінгі өтілген сабаққа ауызша рефлексия. Оқушылар сабақтан алған әсерін смайликтермен көрсетіп жапсырады. | Түрлі-түсті күлдіргіштер | |||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||
Барлық оқушылар: Жаттығу кезінде денсаулық пен қауіпсіздік сақтау нұсқаулықтарына сүйенеді. Оқушылардың көпшілігі: Күш және төзімділікті дамытатын жаттығулар реттілігін ажыратады. Ағзаның функциональдық жүйесіне әсер ететін жаттығуларды орындай отырып, оны түсіндіреді. Кейбір оқушылар: Дене қасиеттерін дамытатын жаттығулар кезінде, тез орындалатын жолдарын қарастырады. Топты алға жетелейді. | Жаңа сабақтың меңгеруі тапсырмасы кезінде топтық бағалау жүреді. Алдыңғы білімді тексеру кезінде және сабақтың барлық бөлімінде мұғалімнің бағалауы кері байланысы болады. | Тапсырмаларды орындау кезінде, шапшаңдыұты талап ететін тапсырмаларда, қозғалыс кезінде соқтығысу қауіпін бақылау. | |||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |||||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.