Жасушадағы органоидтардың құрылымы мен функцияларының ерекшеліктері. Жасушаның негізгі компоненттері: жасуша қабырғасы, плазмалық мембрана, цитоплазма және оның органоидтері. Биология, 10 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
| Мектеп: Алматы ХБН | |||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Қабылбек Кулшаш | |||||||||||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Жасушадағы органоидтардың құрылымы мен функцияларының ерекшеліктері. Жасушаның негізгі компоненттері: жасуша қабырғасы, плазмалық мембрана, цитоплазма және оның органоидтері (мембраналық емес, бір мембраналық және қос мембрана). | |||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Жасушалық органеллалардың құрылымдық ерекшеліктері және органоидтардың қызыметін білу | |||||||||||||||
Сабақ мақсаты | Оқушы біледі: Жасуша тірі ағзаның ең кіші құрлымдық бірлігі , жасуша қызыметі бар органоидтан тұрады. Оқушы түсінеді: Жасуша органоид құрлысы және атқаратын қызыметі. Оқушы жасай алады: Өсімдік және жануар жасуша айырмашылығы | |||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар жасуша органоид ультра құрлымын білсе және органоидтардың атқаратын қызыметін білсе. | |||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Ядро , митохондрия , рибосома , гольджи аппараты , эндоплазымалық тор | |||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Ынтымақтастық
Өмір бойы оқу
Азаматтық жауапкершілік
| |||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Цитология , химия | |||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Ғаламтордан қажетті ақпараттарды іздеп табу, компьютерді белсенді пайдаланушы дағдыларын дамыту, презентация | |||||||||||||||
Кәсіби даму мақсаты | Жеке тапсырмалар беру арқылы оқушының сабаққа белсенділігін арттыру. | |||||||||||||||
Бастапқы білім | Жасушалық биология тарауы білімдері | |||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||
Сабақтың басы 1 – 2 мин | Ұжымдық ортаны қалыптастыру.
| |||||||||||||||
2 мин 5 мин 8 мин 8 мин 8 мин 5 мин 2 мин
|
Жеке жұмыс
( үй тапсырмасы тақтада көрсетіледі ) .
| Электронды оқулық . Cempblle Электронды оқулық Cambridge _International_Biology Грин . Стаут 1 –том 168 бет ( электронды оқулық ) twig-bilim.kz Презентация | ||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||
Барлық оқушылар жасуша ултьра құрлымын және атқаратын қызыметін біледі. Көпшілік оқушылар Өсімдік және жануар жасуша құрлысын біледі. Кейбір оқушылар қарапайымдылар жасушасын біледі . | Оқушылардың жеке жұмыс арқылы нақты деңгейін бағалау. Сабаққа қатысын және қосымша сұрақтарға жауап беруін бағалау. | Биология кабинетінің барлық ережелері сақталады. | ||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: оқушылар жұппен зертханалық жұмысты табысты орындады, және қанттар топтарын анықтай алды. 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: берілетін материалдың қысқа әрі түсінікті болуы 2: тәжірибе қадамдарының көрсетілуі Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 1: кейбір оқушылардың қанттардың химиялық құрылысы жөнінде білімдерін толықтыру қажет 2: | ||||||||||||||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.