Интерфаза. Интерфазаның кезеңдері: Gl, S и G2. Биология, 9 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мірзімді жоспар бөлімі: | ||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты - жөні: | |||||||||||||||||||
Тақырыбы: | Интерфаза. Интерфазаның кезеңдері: Gl, S и G2. | |||||||||||||||||||
Сынып: 9 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.2.2.1- жасуша айналымының интерфаза кезіндегі жүретін үдерістерді түсіндіру | |||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар:
| |||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Терминология: ядро, тіршілік циклы, жасушалық цикл, интерфаза, пресинтетикалық G1, синтетикалық S, постсинтетикалық G2, ДНК-ның екі еселенуі, жасушаның бөлінуі Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы: Интерфаза деген ....; интефаза үш кезеңнен тұрады...; синтетикалық кезеңнің маңызы ... | |||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Өсімдік және жануар жасушаларының кұрылымы (Раздел 7.1.А) Хромосомаларда генетикалық ақпарат сақталынады (Раздел 8.4А) Хромосомалар ДНКдан тұрады (Раздел 8.4А) | |||||||||||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер | Ресурстар | ||||||||||||||||||
Сабақтың басы 1 мин 5 мин | Ұйымдастыру кезеңі ДНКның қызметі туралы басқатырғышты шешу Активити –оқушылар өсімдік, жануар және бактерия жасушасының құрылысы бойынша пазл жинайды. | Презентация 1 слайд Пазлдар «Органоидтар және олардың қызметі» 1 қосымша | ||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер | Ресурстар | ||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 3 мин 5 мин 5 мин 4 мин Конец урока 7 мин 2 мин 1 мин | Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау. (Т) 4-6 сдайдтармен танысып, сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау Проблемалық сұрақтар қою Жаңа тақырыпты түсіндіру: 1. «Интерфаза» түсініктемесі 2. Интерфаза кезеңдері 3. Интерфаза кезеңдерінде өтетін процесстер Оқушылар кесте толтырады:
Бағалау критерийлері:
(Т) Топтарға жасушаның суреті және интерфазның кезенінің аты беріледі. Оқушылар кезінде өтетін процестерді сипаттап, суретті толықтыру кажет. (П) Видео көріп, кестені тексеру Бағалау критерийлері: 1. Интерфазанаң кезеңдерін дұрыс сипаттайды. 2. Суретті дұрыс толықтырады (Г) «Әр түрлі жасушалардың тіршілік цикл ұзақтығы» кестесімен танысу. Сұрақтарға жауап беру:
105 минут митозға (=циклдің 26.3°) 25 минут цитокинезге (=циклдің 6.1°) 1310 минут интерфазаға (=циклдің 327.6°). ФБ (Ж) «Биологиялық лабиринт» Оқушылар биологиялық лабиринттің сұрақтарына жауап береді. Дарынды оқушыларға лабиринтті өздері құрастыруға ұсынуға болады. Рефлексия – «Пирамида»
Обобщение урока | Презентация 4-6 слайдтар Слайд 7 Слайд 8 Жасушаның суреті 2 қосымша https://www.youtube.com/watch?v=8XFrUyVc6rc 1 мин 58 с дейін Слайд 14 Слайд 15 Биологиялық лабиринт 3 қосымша 16 слайд | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.