Иррационал теңдеулерді шешу әдістері. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Өскемен қаласы, химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні: 11.2В бөлім: Иррационал теңдеулер

Мұғалім:

Сынып: 11

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Сабақтың тақырыбы

Иррационал теңдеулерді шешу әдістері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (Оқу бағдарламасына сілтеме)

11.1.2.2 - теңдеудің екі жағын n- дәрежеге шығару әдісі арқылы иррационал теңдеулерді шеше алу;

11.1.2.3 - айнымалыны алмастыру әдісі арқылы иррационал теңдеулерді шеше алу

Сабақтың мақсаты

Иррационал теңдеулерді шешу әдістері: теңдеудің екі жағын n дәрежеге шығару, айнымалыны алмастыру бойынша білімдерін қайталау, қорытындылау

Бағалау критерийлері

Барлық оқушылар:

Иррационал теңдеулерді

  • теңдеудің екі жағын n дәрежеге шығару әдісін;
  • айнымалыны алмастыру әдісін

қолданып шеше алады.

Кейбір оқушылар: Күрделі иррационал теңдеулерді шеше алады

Тілдік мақсат

Оқушылар:

  • мүмкін мәндер жиынын табуды түсіндіреді;
  • теңдеу түбірлерін тексеріп, дәйектейді;
  • иррационал теңдеу түбірлерін шешуді түсіндіреді.

Бөлім бойынша лексика және терминология

  • иррационал теңдеу;
  • иррационал теңдеу түбірлері;
  • мүмкін мәндер жиыны;
  • түбір астындағы өрнек;
  • радикал;
  • радикал көрсеткіші;
  • радикал астындағы функция;
  • бөгде түбірлер;

мәндес теңдеулер.

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

  • теңдеудің екі жағын да п-ші дәрежеге шығарамыз ... ;
  • ... саны бастапқы теңдеудің түбірі емес;
  • бөгде түбірлерді анықтау үшін ... ;
  • ... түбірі бастапқы теңдеуді қанағаттандырады;
  • теңдеудің табылған түбірлерін тексереміз;

теңдеудің түбірлері болмайтынын дәлелдеу

Құндылықтарды дарыту

Еңбек және шығармашылық

АКТ қолдану дағдылары

https://bilimland.kz, презентация

Алдыңғы меңгерілген білім

Рационал көрсеткішті дәреже, иррационал сан, n-ші дәрежелі түбір анықтамаларын білу. n-ші дәрежелі түбір қасиеттерін қолдана білу, квадрат теңдеулерді шешу, у = х2, у = х3, функция графиктерін салу және қасиеттерін анықтау.Иррационал теңдеулерді шешудің негізгі әдістерін

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Сабақта орындалатын іс-әрекеттер

Оқыту ресурстары

Сабақтың басы

  • минут

Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру

Сабақтың мақсатын анықтау

Оқушылармен бағалау критерийін анықтау

Сабақтың ортасы

12 минут

ТЖ

Топтарға сілтеме ұсынылады

Мақсаты: Иррационал теңдеулерді шешу әдістерін қайталау;

1, 3-топ теңдеудің екі жағын n дәрежеге шығару әдісі арқылы иррационал теңдеулерді шеше алу;

2, 4- айнымалыны алмастыру әдісі арқылы иррационал теңдеулерді шеше алу

Бағалау: «Екі жұлдыз, бір тілек» топтардың бірін бірі бағалауы

https://bilimland.kz/kk/courses/math-kz/algebra/irraczional-funkcziyalar/lesson/irraczional-tengdeulerdi-sheshu-adisteri

ҚОСЫМША1

ҚОСЫМША2

10 минут

ЖЖ

Мақсаты: Иррационал теңдеулерді шешу әдістерін меңгеру

Бағалау: Жауап парағымен өзара бағалау

ҚОСЫМША3

12 минут

Жеке жұмыс/Деңгейлік тапсырмалар

Мақсаты: Иррационал теңдеулерді шешу әдістерін меңгеру бойынша білімін бағалау

А) Иррационал теңдеулердің түрлерін өз бетіңізбен анықтап, қажетті жолға жазыңыздар

В) Иррационал теңдеулерді шешу әдістерін анықтап, қасына әдісті жазып шығыңыз.

С) Сіздің Сіздің қалауыңызша, қиындық деңгейіне қарай 2 теңдеу таңдап шығарыңыз.

Өзіңізді бағалаңыз!

Бағалау: Жауап парағымен өзін-өзі бағалау

ҚОСЫМША4

Сабақтың соңы

3 минут

Рефлексия

Мен.............. жақсы орындай алдым

.....................бойынша білімімді жетілдіруім керек

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау іріктелген тапсырмалар, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктелген.

Салалау ─күлделендіру арқылы жүзеге асады, оқушылар тапсырманы өз мүмкіндігіне, қиындық деңгейіне, балына сәйкес өзі таңдайды

Сабақта оқушылардың өзара және өзіндік бағалау жүргізіледі. Мұғалім де кері байланыс береді.

Сынып бөлмесі желдетіледі. Сабақ барысында іс-әрекет түрлері өзгеріп отырады.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу