Рационал көрсеткішті дәреже. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.


Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: n-ші дәрежелі түбір (10сағ)

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Кыдыралина Э.И

Сынып: 11

Қатысқандар саны:

Сабақ тақырыбы

Рационал көрсеткішті дәреже

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.2.1.3 - рационал көрсеткішті дәреже анықтамасын және қасиеттерін білу;

Сабақ мақсаты

Рационал көрсеткішті дәреже анықтамасын және қасиеттерін біледі

Бағалау критерийлері

  • n-ші дәрежелі түбірмен берілген алгебралық өрнекті рационал көрсеткішті дәрежемен жазады және керісінше;
  • алгебралық өрнектерді түрлендіру үшін рационал көрсеткішті дәреженің қасиеттерін қолданады;

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

  • түбірмен берілген өрнектің мәнін тапқанда және өрнекті түрлендіргенде түбірдің қасиеттерінің қолданылуын негіздейді;
  • рационал дәреже көрсеткіші бар өрнектерді түрлендіргенде олардың қасиеттерінің қолданылуын түсіндіреді;

.Пәнге тән лексика мен терминология:

  • n-ші дәрежелі түбірден арылу;
  • рационал көрсеткішті дәреже;
  • рационал көрсеткішті дәреженің қасиеттері;

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

арифметикалық түбірдің қасиеттері бойынша ... өрнектің мағынасы ... болғанда бар;

Құндылықтарды дарыту

 

Бірлескен жұмыста серіктестік, құрмет, жауапкершілік құндылықтарын дарыту; өздік жұмыс орындау кезінде адалдық, өмір бойы білім алу құндылықтарын дарыту.

Пәнаралық байланыстар

Биология

АКТ қолдану дағдылары

презентация

Бастапқы білім

Арифметикалық квадрат түбір, дәрежелік функция, дәреже қасиеттері

Сабақбарысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин

2 мин

Ұйымдастыру.

  • Оқушылармен амандасу
  • Үй жұмысын тексеру
  • Оқушыларды туған күндері жақындығына сәйкес (мүмкіндігінше, көктем, жаз, күз, қыс айларында дүниеге келген оқушыларды біріктіріп) топтастыру
  • Өткен тақырыпты еске түсіру: Сұрақтар қою:
  • Натурал, бүтін көрсеткішті дәреже анықтамасы
  • Рационал көрсеткішті дәреже дегеніміз не?
  • Рационал көрсеткішті дәреженің қандай қасиеті бар?

Сабақ тақырыбы және мақсатымен таныстыру, бағалау критерийлерін оқушылармен бірге құру.

Презентация

Сабақ тың ортасы

2 мин

2 мин

15 мин

3 мин

10 мин

2 мин

М

n-ші дәрежелі түбірді бөлшек көрсеткішті дәреже түрінде қалай көрсетуге болатынын көрсету.

Мысалы: , где а.

Келесідей тапсырмаларға назар аударыңыз:

мағынасы болады, яғни анықтауға болады , ал мағынасы болмайды, яғни анықтауға болмайды

Өзіңізге таныс қасиетке көңіл аударыңыз:

мағынасы болмайды.

Ұ

а<0 болған кезде, а санының рационал көрсеткішті дәрежесі анықталмайтындығына оқушылардың назарын аударыңыз, мысалы: == =2.

0 санының дәрежесі тек оң көрсеткішті дәрежелер үшін анықталады.

Жұптық жұмыс

«Галерея» әдісімен оқушылар жұптасып, кабинет жарларына, тақталарына ілінген жұмыстарды кез-келген ретпен жүріп орындайды.

1. Есептеңіз:

а) ;

б) ;

в) ;

г) .

Жауабы:

1.а) 81; б) 10; в) 8; г) 5.

2.

3. 5

Бағалау: оқушылар дәптерлерін ауыстырып, дескрипторлар көмегімен тақтадағы дайын жауаппен келесі жұп бағалайды.

Дескрипторлар:

  • n-ші дәрежелі түбірмен берілген алгебралық өрнекті рационал көрсеткішті дәрежемен жазады және керісінше;
  • алгебралық өрнектерді түрлендіру үшін рационал көрсеткішті дәреженің қасиеттерін қолданады;
  • Қысқаша көбейту формулаларын қолданады

Мұғалімнің бақылауы және кері байланысы.

Оқылған материалды бекіту үшін, оқушыларға өзін-өзі тексеруге арналған өздік жұмыс ұсыну.

Өзіндік жұмыс

1. өрнегін ықшамдаңыз.

2. Берілген сандарды өсу ретімен жазыңыз: .

3. Өрнектің дәл мәнін табыңыз:

Бағалау: өзін-өзі дайын жауаппен өзін-өзі бағалау

Дескриптор:

  • n-ші дәрежелі түбірмен берілген алгебралық өрнекті рационал көрсеткішті дәрежемен жазады және керісінше;
  • алгебралық өрнектерді түрлендіру үшін рационал көрсеткішті дәреженің қасиеттерін қолданады;
  • Қысқаша көбейту формулаларын қолданады

Жауабы:

1. ;

2.

3.

Қосымша 1

Қосымша2

Презентация

Қосымша3

Презентация

Сабақтың соңы

2 мин

Үй тапсырмасы:

Рефлексия.

  • Мен есіме сақтадым
  • Мен білдім
  • Мен үйрендім
  • Әрі қарай менің білгім келетінім

Қосымша4

Презентация

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағалау



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Информация
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.