Натурал көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері. Алгебра, 7 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
7.1А Бүтін көрсеткішті дәреже | Талдықорған қаласы физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Ағызамхан Д | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 7 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы (Сабақтың түрі: аралас сабақ) | Натурал көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаттары | 7.1.2.1 натурал көрсеткішті дәреже анықтамасын және оның қасиеттерін білу; 7.1.2.2 санның дәрежесі қандай цифрға аяқталатынын анықтау; 7.1.2.15 натурал көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолдану; | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Өрнекті ықшамдау, натуарал көрсеткішті дәреже, коэффициент. Қорытынды жасау. Салыстыру, түрлендіру, азайту, қосу, көбейту, бөлу | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Топтық талқылау барысында сөздік қоры дамиды, академиялық шынайылық қалыптасады. Достық, адамгершілік қасиеттері артады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Үйде осы тақырыпқа байланысты деректерді сайттардан іздеп, бес слайдтан тұратын презентация жасауды ұсыну, сандармен мысалдар келтіру. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Рационал сандарға амалдар қолдану, санның квадраты, кубы. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы
5 минут 15 минут
15 минут 5 минут | Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, түгендеу. Миға шабуыл. Қалыптастырушы бағалау (oқушылар өз ойларын айтады ) Квадраттың ауданы және кубтың көлемін есептеу формулларын еске түсіріңіз? , . Жаңа тақырып Бірнеше бірдей көбейткіштердің көбейтіндісін қысқаша қалай жазуға болатынын көрсетуге болады. Мысалы: a∙a∙a=a3, b=b7 Оқушыларға өз беттерінше натурал көрсеткішті дәреже қасиеттерін тұжырымдап, қорытынды жасауы үшін негіздері бірдей, ал дәреже көрсеткіштері әртүрлі және негіздері әртүрлі, ал дәреже көрсеткіштері бірдей дәрежелерді көбейтуді және бөлуды сонымен қатар дәрежелеуді орындауға берілген тапсырмалар. Мысалы:
6) 7) 8) 9) 10) 11) Натурал көрсеткіштік дәреженің қасиеттері Есептер шығару. (жекелей жұмыс ) 1.Көбейтуді дәреже түрінде жазыңдар.
2.Есептеңдер 3.Өрнектерді ышамдаңдар 4. Бөлшектің мәнін табыңдар. Жұптық жұмысқа арналған тапсырмалар:
Оқушылар кестеден дәреженің мәні қандай жағдайда оң, қандай жағдайда теріс ,қандай жағдайда ноль болатынын анықтай алады.
Дербес жағдайда:
Сонмен қатар:
2.Натурал көрсеткіштік дәреженің қасиетін пайдаланып, теңдеуді шешіңдер. 3.Берілген өрнектерден пайдаланып қосындысын табыңдар. | 7сынып Алгебра. Шыныбеков А.Н. Атамұра 2011ж. Слайд №1 Слайд №5 А.Г.Мордкович Алгебра 7 класс 2001г Қосымша берілген дидактикалық материалдар ұсынылған тапсырмаларды орындап болған дарынды оқушыларға беріледі. Слайд №6 Слайд №7 Слайд №8 Слайд №9 Слайд №10 Слайд №11 Слайд №12 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы | Жұптар өз жауаптарын басқа жұптармен ауысып, өзара бағалау | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Рефлексия жазу. - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет Үйге тапсырма: №34, №40, №42 (7сынып Алгебра. Шыныбеков А.Н. Атамұра 2011ж.) | Слайд №13 Слайд14 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Қиынырақ есептер беріп, олардың нәтижесімен қорытынды жасату Жеке тапсырмалар беру арқылы
| Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады | Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру