Жәркен Бөдеш «Жалғыз» поэмасы. Қазақ әдебиеті, 10 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ: Қазақ әдебиеті | Қарағанды қ. ХББ НЗМ | |||||
Уақыты: | Мұғалімнің аты-жөні: Қырықбаева Ж.Қ. | |||||
Сыныбы: 10 T1 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | ||||
Тарау: | Жәркен Бөдеш «Жалғыз» поэмасы | |||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты | 10.1.4.1 - көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану. | |||||
Сабақ мақсаты | Көркем шығармадан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолданады, баға береді. | |||||
Бағалау критерийлері | -көркем шығармадан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолданады; -шығармадағы мәселенің өзектілігіне баға береді; -монологта түйінді ойларын еркін қолданады. | |||||
Тілдік міндеттер |
| |||||
Құндылықтарды қалыптастыру | Тіл мен мәдениет, тарихтың ортақтығы, ынтымақтастық, құрмет | |||||
Пәнаралық байланыс | Тарих, қазақ тілі | |||||
АТҚ қолдануы | Таныстырылым | |||||
Алдыңғы білімі | Оқушылар алдыңғы сабақта шығарманың сюжеттік-композициялық құрылымына талдау жасау арқылы идеялық мазмұнын түсінді. | |||||
Жоспар | ||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған қызмет түрлері: | Ақпарат көздері | ||||
Басы 3 мин | Қызығушылықты ояту «Жұптағы әңгіме» Оқушылар бір-біріне шығарма мазмұны бойынша 1 жуан, 1 жіңішке сұрақтар қойып, пікір алмасады. |
| ||||
Ортасы 34 мин | Оқушыларға тарау тақырыбы, тілдік дағды мен оқу мақсаттары, бағалау критерийлері таныстырылады. 1 мин 1-тапсырма. ЖЖ «Тірек-конспект» әдісі бойынша автор қолданысындағы «Жалғыздық» сөзінің мағынасын ашып, шаблонды толтырыңыз. Дескриптор: - автор қолданысындағы «жалғыздық» сөзінің мағынасын ашады; - «жалғыздық» концептісі арқылы автор көтерген басты мәселені анықтайды; - сөздің мағынасын ашуда автор қолданысындағы сөз тіркестерін қолданады. 2-тапсырма.Т/Ж (Жұптағы оқушылар бірлесіп топ құрап отырады. Әр топта 4 оқушы) Топта жұмыстарыңызды талқылай отырып, тірек-конспектіңізді толықтырыңыз. 3-тапсырма. Ж «Қосжазба күнделігі» стратегиясы Поэмадан өзіңізге әсер еткен үзіндіні жазып алып, оқырман ретінде алған әсеріңізбен бөлісіп монолог жазыңыз (180-200сөз). Дескриптор: - поэмадан алған үзіндіні дамытып, өз пікірін білдіріп монолог жазады; - монолог мазмұнында шығармадан алған әсерімен бөліседі; - тақырыптың бүгінгі күні қаншалықты өзекті екенін талдап, баға береді. Кері байланыс Тапсырманы орындау қиындық тудырды ма? Осы тапсырма қайта берілсе сіз нені өзгертер едіңіз? | Таратпа қағаз №1 | ||||
Соңы | Рефлексия «6 қалпақ» Ақ қалпақ – сабақ бойы біз................... тапсырмалар орындадық. Жасыл қалпақ – сабақта алған ақпараттарды............ қолданамыз. Қара қалпақ – сабақта бізге ...... қиын болды, себебі ....... Сары қалпақ – сабақта.................. дағдыларымызды дамыттық. Қызыл қалпақ – сабақта бізге .............. тапсырма ұнады, себебі........ | |||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру