Дулат Бабатайұлы. О,Ақтан жас, Ақтан жас! Қазақ әдебиеті, 5 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
5-сабақ
Бөлім: | Д. Бабатайұлы. «О, Ақтан жас, Ақтан жас». | Мектеп:
| Қостанай қ. ФМБ НЗМ | ||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||
Сынып: | 5 Т1 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||
Сабақтың тақырыбы | Д. Бабатайұлы. «О, Ақтан жас, Ақтан жас» өлеңі. | ||||
Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқу бағдараламасынан сілтеме) | Б/С2. Заманауилығы мен жаңашылдығы. Б/С3. Әдеби эссе. | ||||
Сабақтың мақсаты | 5.Б/С2.Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау. 5.Б/С3.Шығармадағы кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу. | ||||
Жетістік критерийі |
| ||||
Тілдік мақсаттар | Үміт арту, шүленгерлер, қамқорлық жасау, демеуші болу | ||||
Құндылықтар | Қамқор болу, сенім арту | ||||
Жаһандық азаматтыққа тәрбиелеу | Шүленгерлер туралы мәлімет | ||||
АКТ дағдысын қолдану | Слайд | ||||
Өмірмен байланысы | Қазіргі кезде жетім балаларға көрсетіліп жатқан көмек | ||||
Пәнаралық байланыс | Тарих | ||||
Алдыңғы білім | Кеіпкерге немесе авторға хат жазу | ||||
Сабақ барысы | |||||
Жоспарланған кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекеттер | Дереккөздер | |||
Қызығушылықты ояту Мағынаны тану Бағалау Кері байланыс Мағынаны тану Бағалау Рефлексия | Сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтижелер таныстырылады. Шүленгерлер туралы бейнематериал көрсетіледі, бүгінгі сабақпен байланысы айтылады. «Молекула, молекула» тренингі арқылы оқушылар үш топқа бөлінеді. Әр топқа постерлер мен түрлі-түсті қаламдар таратылады. Әр топқа сөйлеу үшін 5 минут уақыт беріледі. 1-тапсырма: «О, Ақтан жас, Ақтан жас» өлеңіндегі кейіпкерді шынайы өмірмен салыстырып баға беріңіздер. Жетістік критерийі: Жаңаша ойлап, шығармашылықпен жұмыс жасайды; Өлең сюжетін қазіргі өмірмен байланыстыра алады. Топтар бір-бірін жетістік критерийі арқылы бағалайды. «Екі жұлдыз, бір тілек» 2-тапсырма: «Ақтан жастың болашағы туралы автор болжамын талдап жазыңыз» деген тақырыпта 100- 110 сөзден тұратын эссе жазыңыз. Жетістік критерийі: Эссе құрылымын (кіріспе бөлім, негізгі бөлім, қорытынды бөлім) сақтап жазады; Тақырып бойынша сөйлейді; Өлең сюжетін ескеріп жазады; Кейіпкер әрекетін талдап, құндылықтарға тоқталады. Мұғалім әр оқушының жұмысын бағалайды. Кері байланыс жасайды. Маған бүгін қандай тапсырманы орындау қиын болды? | https://www.youtube.com/watch?v=KSbz7m6BqiY | |||
Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын? | Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын? | Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау | |||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме? Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге? | |||||
Жалпы бағалау Қандай екі аспект жақсы өтті? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақты жақсартуға не себеп болатын еді? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақ барысында сыныптың жетістігі туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? |
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру