Көбейту және бөлу амалдары туралы түсініктің қалыптасуы. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

3B тарау: Көбейту мен бөлуге арналған есептерді шығару

Математика

Мектеп: Талдықорған қаласы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні : Сейсембаева С.И.

Сынып: 2А

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Көбейту және бөлу амалдары туралы түсініктің қалыптасуы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.1.2.14 Көбейту және бөлу амалдарын (кестелік және кестеден тыс) орындау және қалдықпен бөлу

2.4.1.3 Көбейту мен бөлудің мағынасын түсіну үшін заттар жиынын құрастыру, разряд бірліктерін анықтау (жүздік, ондық, бірлік)

 Сабақ мақсаттары

Кестелік және кестеден тыс көбейту орындау

Қалдықпен бөлуді орындау

 Бағалау критерилері

көбейту және бөлу кестесін біледі және оларды қолданып амалдар орындай алады,қалдықпен бөлуді дұрыс орындай алады.

 Тілдік мақсат

Көбейтудің компоненттері, қалдық, қалдық әрқашан бөлінгіштен кіші.

 Құндылықтарды дарыту

 

 

Сабақ барсында оқушылардың бір – бірін тыңдау, көмектесу, бірлесіп тапсырма орындау, диалогтық сөйлесу мәдениеті қалыптасады.

 Пәнаралық байланыстар

Тақырып бойынша презентация қолдану арқылы АКТ – мен байланыс, екіден болатын дене мүшелерін айту арқылы Ғылымға кіріспе пәнімен байланыс орнайды.

Алдыңғы меңгерілген білім

Сызбаның дәлме-дәл құрылысы

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут

(Ұ) Оқушылармен шеңбер құру. Шеңберде оқушылар мақалдың жалғасын алады. Мақалдың жалғасы бірдей болған оқушылар бір топқа жиналады.

Мақал – мәтелдердің жалғасы жазылған қима қағаздар

Сабақ

ортасы

30 – 35 минут

(МК,Ұ) Мақалды оқу. Мақалдың жалғасы бірдей болған оқушылар топтасады.

1-топ: Жүз теңгең болғанша, жүз досың болсын

2-топ: Бес бармақ жиылса, жұдырық болады

3-топ: Екі жақсы қас болмас, екі жаман дос болмас

4-топ:Отыз тістен шыққан сөз, отыз елге тарайды

«Ой қозғау»

Берілген тәттілерді екі-екіден бөліп алып, нәтижесінде не шыққанын топта талдау.

Қорытынды шығару.

-Берілген тәттілерді не істетіңдер?

- Бөліп алдық.

- Ыдыста тәттілер қалды ма?

- Қалды.

- Олай болса бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болмақ?

-Қалдықпен бөлу. 

(Т) Топпен жұмыс.

1-топ: 12 шарды 5 балаға тең бөліп беру керек. Олардың әрқайсысына неше шардан тиеді? Неше шар қалады?2-топ: 14 алманы 3 ыдысқа тең бөліп салу керек. Әр ыдыста қанша алмадан болады?Қанша алма қалады?

3-топ: 29 алманы 4 себетке тең бөліп салу керек. Әр себетте қанша алмадан болады? Қанша алма қалады?

4- топ: 17 алманы 3 себетке тең бөліп салу керек. Әр себетте қанша алмадан болады? Қанша алма қалады?Постерлерін толтырып болған соң, тақтаға іліп қорғайды

Карточкамен жұмыс.

А деңгейі: Бос торкөзді толтыр

28: 3 = □ (қалд.1)19: 4 = □ (қалд.3)14: □ = 4 (қалд.2)

С деңгейі. Сәйкестендір

9:2= 2 (қалд. 1)

12: 5 = 1 (қалд. 2)

6:4 = 4 (қалд.1 )

Дәптермен жұмыс.

28: 3 = □ (қалд.1)

19: 4 = □ (қалд.3)

14: □ = 4 (қалд.2)

11: □ = 5 (қалд.1)

Бос торкөзді толтырып, тексер

28: 3 = □ (қалд.1)

19: 4 = □ (қалд.3)

14: □ = 4 (қалд.2)

11: □ = 5 (қалд.1)

(Ж) Жұппен жұмыс.

1.Суретке қарап қалдықпен бөлуді орында.

2.Егер 16 орындықты әр қатарға 5 орындықтан қойса, неше қатар шығады? Неше орындық артылып қалады? Бөлінгішті, бөлгішті, бөліндінің мәнін және қалдықты атап көрсет.16: 5 = 3 (қалд. 1)16 – бөлінгіш, 5 – бөлгіш, 3 – бөліндінің мәні, 1 – қалдық.Тексеру: 3 ∙ 5 + 1 = 16.

Вазаға салынған конфеттер

Постер,маркер,түсті қағаздан қиылған шарлар, алмалар,

Сабақтың соңы

3 минут

Кері байланыс.

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

дифференциация сабақ барысында тапсырма бойынша қарастырылады, қосымша тапсырма әзірленеді.

Берілген тақырыпқа байланысты қалыптастырушы бағалау жұмысын орындау.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақталу сергіту сәтін орындау барысында қарастырылады



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу