Көбейту және бөлу амалдары туралы түсініктің қалыптасуы. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3B тарау: Көбейту мен бөлуге арналған есептерді шығару | Мектеп: Көкшетау қаласындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні : Шамиганова Р М | ||
Сынып: 2 | Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | ||
Сабақ тақырыбы: | Көбейту және бөлу амалдары туралы түсініктің қалыптасуы | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) | ЛЖТ 2.3 Көбейту мен бөлудің мағынасын түсіну үшін заттар жиынын құрастыру, разряд бірліктерін анықтау (жүздік, ондық, бірлік) | ||
Сабақмақсаттары | Оқушылар көбейту мен бөлуді түсінеді. Сандардың разрядтарын анықтайды. | ||
Жетістік критерилері | Егер төмендегі жетістік критерийлерін орындаса,оқушы оқу мақсатына жетеді
| ||
Тілдікмақсаттар
|
Сіз… неліктенекендігінайтааласызба?
Жазу кезіндегі еске салулар::
Жауапты құрастыру кезінде өзіңіз жүгінетіндей белгілер жазып қойыңыз. | ||
Құндылықтардыдарыту
| Сыйластық Жауапкершілік. Еңбекқорлық | ||
Пәнаралықбайланыстар | Қазақ тілі, дүниетану. | ||
Алдыңғы меңгерілген білім | Қалдықпен бөлуді орындай алады. | ||
Сабақбарысы | |||
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері | Сабақтажоспарланғаніс-әрекет | Ресурстар | |
Сабақтың басы 5 мин | 1. Ұйымдастыру. Психологиялық дайындық:Математика – қызық пән,Бәріміз оны білеміз.Қызықты есеп шығарып,Тез жауабын береміз. -Балалар, сабаққа қандай көңіл-күймен келдіңдер? Соны дәптерімізге, жолақтан кейін салып қойыңдар. -Ал, енді барлығымыз ортаға шығайық. Өткенді бекіту. Оқушыларға қалдықпен бөлуге өрнекпен жауаптары беріледі. Оқушылар жұптарын табады. 13:4=3 (қалд.1) 42:9=4 (қалд.6) 26:7=3 (қалд.5) 31:5=6 (қалд.1) 17:6=2 (қалд.5) 44:8=5 (қалд.4) 22:5=4 (қалд.2) 19:8=2 (қалд.3) 27:8=3 (қалд.4) Оқушылар жұпта тұрып, қалдықпен бөлуді орындаған кезде қандай ережеге сүйену керек екенін бір-біріне айтады. -Балалар, орындарына отыра қойыңдар. | ||
Сабақортасы 3 мин 1 мин | Ой шақыру. Дәптермен жұмыс. Көркем жазу минутасы. Мақалдардан сөзбен жазылған сандардың атауларын цифрмен жазу.
Сандар: 100 1000 12 13 7 1 1000 3 3 15 25 Тексеру:Сигналды карточкалармен жұмыс. Жазылған сандарды бір тәртіппен топтастыру. -Неліктен солай топтастырдыңдар?
Сол кезде кейбір балаларға сары карточкалар беріледі. Сары карточка берілген балалар екі таңбалы сандарды 1000-ға көбейтіп, оған кері амал құрастырып айтады. Қалған оқушылар тақтаның алдына шығып, бір таңбалы сандарды 100-ге көбейтіп, кері амал айтады. Оқушылар сабақтың тақырыбы мен жетістік критерийлерін айтады. -оған тағы не қосар едік? -Балалар, қазір өзіндік жұмыс. Сендердің парталарының қақпақтарының астында карточкалар бар. Сендер сол карточкалардағы амалдарды тапсырманы дәптерлеріне жазып, бір тәртіппен шығару керексіздер. Тапсырманы түсінбеген бала болса, сигналды карточканы қызыл түсін жоғары жатқызсың. Тексеру. Қалғандары карточкалармен белгілер көрсетеді. Сергіту сәті. Тренажер арқылы. Түстер арқылы оқушыларды топқа бөлу. Топтық жұмыс. Әр топқа сөзді есеп беру. Топтар флипчартта шығарады. 1 топ: Туристер бірінші күні 500 км жол жүрді. Екінші күні одан 300 км-ге артық жол жүрді. Туристер екінші күні неше км жол жүрді? 2 топ: Саяхатшылар теңізден рет салмағы 16 кг балық аулап алды. Олар екінші рет аулағанда, балықтың салмағы бірінші балықтан 10 есе артық болды. Екінші балықтың салмағы неше кг? 3 топ: Мен отбасыммен Алматыға баратын болдым. Вокзалға келсем Алматыға дейін билет 12000 тг тұрады,ал Астанаға дейін одан 600 тг-ге кем. Астанаға дейін билет неше тг тұрады? 4 топ: Ұшақтың жылдамдығы сағатына 8000 км екен, ал пойыздың жылдамдығы одан 100 есе кем. Пойыз сағатына неше км жүреді? Топтар өзара тексеру жасайды. Критерийлер бойынша.
-Балалар, осы есептер туралы не айта аласыңдар? -Кері амалмен шығарылатын есептерді тауып алыңдаршы. -Ал, саяхатқа шығу үшін не керек? Суретке назар аударайық. -Бұл қандай көлік түрі? Ұшу көліктері туралы не білесіңдер? Графикалық диктант. Төмен екі тор, сол жақтан үш тор қалдырып жұмысты орындайды. | ||
Сабақтыңсоңы | Жетістік критерийлері бойынша оқушы өз-өзің бағалайды: «Жетті» болса-жасыл түспен, «Талпынады» болса -сары түспен, «Түсінбедім» болса- қызыл түспен бояйды. Оқушылар неліктен солай бояғандары туралы айтады | Денсаулықжәнеұауіпсіздіктехникасыныңсақталуы | |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгерудең кейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта Қауіпсіздік техникасыныңеережелерінен | |
Кабілеті жоғары оқушылар өз беттерімен есеп құрастырып, шығарады. | Оқушылардың қабілеті топта жұмыс істеу барысында бақыланады, мұғалім жазбалар жүргізеді. | Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. | |
Сабақбойыншарефлексия Сабақмақсаттары/оқумақсаттарыдұрысқойылғанба? ОқушылардыңбарлығыОМқолжеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақтадифференциациядұрысжүргізілдіме? Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма? Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен? | Бұлбөлімдісабақтуралыөзпікіріңіздібілдіруүшінпайдаланыңыз. Өзсабағыңызтуралысолжақбағандаберілгенсұрақтарғажауапберіңіз. | ||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру