Өлшем бірліктерін таңдау. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ: Математика 1Cбөлім: Шамалар және олардың өлшем бірліктері Күні:2 тоқсан Сынып 2 | ФМБ-ғы Назарбаев Зияткерлік мектебі Көкшетау қаласы Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқан оқушылар саны: Қатыспаған оқушылар саны: | ||||||
Тақырыбы |
| ||||||
Оқу мақсаттары | 2.1.3.1 ** заттар бетінің ауданын өлшеу үшін шамалар мен құралдар таңдау, палеткамен өлшем жүргізу/әр түрлі өлшеу аспаптарының межелерін ажырата білу және олар бойынша сәйкесінше шама мәндерін анықтау | ||||||
Сабақ мақсаты | әр түрлі өлшеу аспаптарының межелерін ажырата біледі; ұзындықты: см, дм, м, массаны: кг, ц/ уақытты: с, мин., ай, жыл олардың арасындағы арақатынастарын анықтай алады; әр түрлі өлшеу аспаптарының межелерін ажырата біледі және олар бойынша сәйкесінше шама мәндерін анықтай алады; | ||||||
Бағалау критерийлері | әр түрлі өлшеу аспаптарының межелерін ажырата білсе және олар бойынша сәйкесінше шама мәндерін анықтай алады | ||||||
Тілдік мақсаттар
|
біріншіден…, екіншіден/сосын…, ақырында… Өлшем бірліктерінің атауларын пайдаланады. | ||||||
Құндылықтарды дарыту | Еңбек және шығармашылық | ||||||
Пәнаралық байланыстар | АКТ пәнімен байланысты Дене шынықтыру жаттығуларын кіріктіру Дүниетану пәнімен байланысты | ||||||
Алдыңғы меңгерілген білім: | Өлшем бірліктерін түрлендіру және аталған сандармен амалдар | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Белгіленген уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Дерек көздер | |||||
Сабақтың басы 5 минут | «Ертеңгілік шеңбер»Қайырлы таң!
(МК,Ұ,Ж) «Өз жұбыңды тап» ойыны Оқушыларға шамалар жазылған әр түрлі қима қағаздар таратылады. Әр оқушы өз жазуына сәйкес жұпты табуы керек. 7 дм 70 см 1 ц 100 кг 1 м 100 см 1 м 10 дм 80 дм 8 м 5 м 50 дм 1 т 1000 кг 1 кг 1000 г 4 м 5 дм 450 см 9 дм 1 см 91 см Жұптар өздерінің таңдауын түсіндіреді. -Балалар, қалай ойлайсыңдар, бүгінгі сабақта не істейміз? -Қандай жетістіктерге қол жеткіземіз? /оқушылардың жауаптарын тыңдау/ Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. | Интерактивті тақта Қима карточкалар | |||||
Сабақтың ортасы 5 минут 20 минут 7 минут | (МК,Т) «Проблемалық сұрақ» 10 л 3 л 2 л 1 л -Балалар, менде көлемі 10 литр бөтелке бар. Және сыйымдылығы 1 литр, 2 литр,3 литр бөтелкелер бар. Осы шыныларды пайдалана отырып, 10 литр бөтелкені қалай толтыруға болады? -Өз ұсыныстарыңды өрнек түрінде жазып көрсете қойыңдар. /оқушылардың жауаптарын тыңдау, 1 оқушыға тақтаға жазғызу/ -Балалар, осы жазылған өрнектердің қайсысы тиімді? -Қандай қорытынды жасаймыз? (МК,Ұ)Оқулықпен жұмыс 72-73 беттер Сурет бойынша жұмыс жүргізіп, оқушылар есептеу-талдау жұмыстарын жүргізеді. 2-суретпен жұмыс жүргізу. Есепті талдау және таңдауларын түсіндіруді ұсынамын. (Ө,Қ)Өздік жұмыс Жұмысты ерте орындаған оқушыға өздігінен өрнектер құруды ұсынамын. |
| |||||
Сабақтың соңы 3 минут |
-Мен бүгін .................... үйрендім. -Мен бүгін .................... түсіндім. -Маған .......................... қиын болды.
| Шапалақтау арқылы | |||||
Қосымша ақпарат. | |||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайтапсырмаларқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||
| Шапалақтау арқылы бағалайды. Өздік жұмысты бағалау. |
|
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру