Мектеп өмірі. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 5 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары №1
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2-бөлім: «Мектеп өмірі. Әдепті бала - арлы бала» | Мектеп: Шымкент қаласындағы физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Смагулова Рая Абжановна | |||||||||||||||
Кәсіби даму мақсаты: | Оқушылардың айтылым дағдысын қалыптастыру | |||||||||||||||
Сынып: 5 Т2 | Қатысқан оқушылар саны:10 | Қатыспағандар: | ||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Мектеп өмірі | |||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сілтеме | Т1. Болжау Тақырыпты тірек сөздер арқылы болжау | |||||||||||||||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар орындай алады: Тақырыпты тірек сөздер арқылы болжайды. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Берілген тірек сөздердің мағынасын түсініп, тапсырмаларды орындай алады. Кейбір оқушылар орындай алады: Тірек сөздерді қолданып, өз бетінше қысқа мәтіндер құрастырады.. | |||||||||||||||
Бағалау критерийлері: | Бейнебаяннан тірек сөздерді тауып жазады.. Берілген сөздердің мағынасын түсініп, сөйлеу және жазу барысында қолданады. Бейнебаян бойынша сөйлемдер құрастырады. | |||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Мына сөздердің мағынасын түсіндіру және сөйлеу барысында дұрыс қолдануға жаттықтыру: құрдастар, үзіліс, мектеп өмірі, ғимарат, оқытушы, көңіл-күй, қоңырау, алаң, сыныптастар. | |||||||||||||||
Сабақта қамтылатын құндылықтар | Мектеп өмірі туралы оқушылардың ойларын ашық түрде жеткізуін және мектептегі барлық заттарды, айналасындағы адамдарды, сыныптастарын, ұстаздарын құрметтеуін қалыптастырады. | |||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Әдебиет, кино, өзін-өзі тану | |||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақта мен ғаламторды пайдалана білу | |||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Бердібек Соқпақбаевтың «Менің атым- Қожа» шығармасы бойынша білімі | |||||||||||||||
Жоспар | ||||||||||||||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | ||||||||||||||
Басы 5 минут 5 минут 3 минут | Қызығушылығын арттыру. «Ыстық орындық» ойынын ойнау арқылы мына сөздердің мағынасына толық түсінік береді. Сөздер алдын ала қағаздарға жазылып қояды. Керекті сөздер: құрдастар, үзіліс, мектеп өмірі, ғимарат, оқытушы, көңіл-күй, қоңырау, алаң, сыныптастар. ЖЖ. Оқушылар тақырыпты анықтау үшін мектеп өмірі туралы «Мектебім» әнінің бейнебаянын көріп, тыңдайды. Тақырыпты төмендегі сөздердің түсіп қалған әріптерін дұрыс қою арқылы болжайды. Б..л...м, ұ...таз, кү ...делік, оқулы..., ғ... марат, кі...ап, сыныпта... . Мұғалім:
Оқушылар:
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттары, бағалау критерийлері таныстырылады. | https://www.youtube.com/watch?v=DnBiYWocfuw Мектеп өмірі туралы бейнебаян | ||||||||||||||
Ортасы 5 минут 7 минут 5 минут 5 минут
| Тыңдалым алды тапсырма:
Мұғалім - ......, ....... Білім - ....., ........
https://www.youtube.com/watch?v=JQz1_Zi3JO0/45.02-46.05/ Кері байланыс. Тыңдалым тапсырмасы: ТЖ. INSERT кестесін толтыру. INSERT - жаңа мәліметті игерудің интербелсенді тәсілі. Оқушылар бейнебаяннан көргендері бойынша нені білетіндіктерін, не туралы білгендерін, кейінгі сабақтарда тағы не білгісі келетіндіктерін әр бағанның астына жазбаша түрде көрсетеді.
Кері байланыс. Тыңдалымнан кейінгі тапсырма: ЖЖ. Дидактикалық ойын: «Сөйлемді аяқта». Оқушылар керекті сөздерді пайдаланып, жұмыс дәптерлеріне берілген сөйлемдерді аяқтап жазады. 1. Мектепте оқушыларды мұғалім....... 2. Математика сабағында ......... 3. Қазақ тілі сабағында.......... 4. Дүниетану сабағында.... 5. Дене тәрбиесі сабағында........ Керекті сөздер: жаттығу жасаймыз, қазақша сөйлейміз,қарсы алады, есеп шығарамыз, оқимыз. Бағалау. Оқушылардың тапсырмаларды орындау барысын мұғалім немесе әр топтан бір оқушы бағалауына болады. Сергіту сәті. «Көңілді күн» https://www.youtube.com/watch?v=TwD0jZdUuC8 Диалог. Оқушылар бір-біріне сұрақтар қоя отырып, сұхбаттасады.
Кері байланыс. | |||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Бағалау. Рефлексия. Мына сұрақтарға жауап береді:
Үйге тапсырма: «Менің атым - Қожа» фильміндегі мұғалімдер мен қазіргі мұғалімдердің айырмашылықтарын тауып жазып келу. | |||||||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | ||||||||||||||
Оқушылардың барлығын сөйлетуді қамтып отырамын. Қабілетті оқушыларға кинофильмнің мазмұны туралы сұрақтарды күрделендіріп қоямын. | Оқушылардың сабақтағы белсенділігі мен берілген тапсырмаларды орындауына байланысты бағалай аламын. | Бұл сабақ әдебиетпен, өзін-өзі тану және өнермен байланысты. Көрген бейнебаяндары мен өз өмірлерін сабақтастыра отырып, оқушылардың бойында ашықтық пен құрметтей алу қасиеттерін қалыптастырамын. Сөйлеу барысында оқушылардың намысына тимейтін сөздерді қолдану арқылы өмір қауіпсіздігін сақтауға болады. | ||||||||||||||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| |||||||||||||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: ? 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: ? 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? | ||||||||||||||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.