web парақшасындағы графика. Информатика, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Пәні: Информатика | Мұғалімнің аты жөні: | |||||||||
Уақыты: | Сынып: 10 | Оқушылар саны: | ||||||||
Ұзақ мерзімді жоспардағы бөлім | 5 бөлім. Web-жобалау | |||||||||
Сабақ тақырыбы | web парақшасындағы графика | |||||||||
Алдын ала білу керек | - оқушылар html-парақшасының құрылымын және html- тілінің негізгі тегтерін біледі - оқушылар веб парақшасын құрады - оқушылар веб парақшасында графикалық суреттер орналастырады | |||||||||
Оқу мақсаты | Веб-парақшасында графика және анимация орналастыру (логотип, баннер және т.б.) | |||||||||
Сабақ мақсаты | web-парақшасын құрастыру кезінде HTML тілінің негізгі тегтерін қолдану | |||||||||
Бағалау критерийлері | web парақшасын құрастыру үшін html тілінің тэгтерін қолдану. Фон ретінде веб парақшада графикалық сурет қолданады | |||||||||
Тілдік мақсаты |
| |||||||||
Құндылықтарын саралау | - академиялық шыншылдық: академиялық устанымдарын сақтау, басқа адамдардын ойларын, идеяларын құрметтеу. - шыншылдық: бағдарламалық қамтамасыз етуге меншік құқығын сақтау | |||||||||
Пән аралық байланыс |
|
| ||||||||
Дифференциация |
- Зертеу жұмысын өткізген кезде оқушыларға күрделенген тапсырма ұсыну | |||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
| |||||||||
Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтау |
| |||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||
Сабақтын жоспарланған бөлімдеті | Сыныптағы жоспарланған іс шаралар | Ресурстар | ||||||||
Сабақтын басыа 5 мин | 1.Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасу. Алғашқы білімін тексеру мақсатында Html тегтерін қалай түсініп алғанын және де оқушылардың зейінің арттыру үшін тест өткізуін ұсынамын.Сілтемемен өту.(слайд1). Kahoot.it сілтемесін ашып берілген цифрлерді теріп тіркеледі. 2. Сабақ тақырыбына жетелеу - Слайдта көрсетілген сүретерге мұқият қарап айрмашылығын табыныз? - Сабақта не туралы айтып ізденеміз? 3. Проблемалық сұрақ Мұғалім Html тілінде берілген программалық кодты оқып беруін ұсынады. Проблемалық ситуация туғызатын тегке оқушылардын назарын аударыныз. Оқушыларды оқу мақсаты мен, бағалау критерийлері мен таныстырыныз. | Презентация Слайд 1 Слайд 2-3 Слайд 4-5 | ||||||||
Сабақтын ортасы 35 минут: |
- Веб парақшасына арналған суреттер қандай форматта болу керек? Мұғалім оқушылар мен дискуссия өткізіді(Оқушылар өз пікірлерін немесе білгенін ұсынады).
Алдынғы сабақта оқушылар суретті веб парақшасында орналастырған. Берілген қод бойынша оқушылар веб парақшасында суреттін орналасуын аныктайды. Тэг нені білдіреді? Осы жұмысты орындау кезенінде оқушылар суреттердің компьютерде орналасқан жерін анықтайды.
2. Теориялық материалды алғашқы оқып үйрену «Белгілеп отыра оқу» әдісін қолдану. Сайт құру кезенінде графикалық суреттерді фон суреті ретінде қолдануға болады. - Ғаламтор ресурсын қолданып goo.gl/iT8Yp6 графикалық суреттін фон ретінде қолдану сипаттамасын, синтаксисін және берілген мысалды оқып үйренуін ұсыныңыз. (осы сілтемеде берілген материал мәтіндік құжат түрінде дидактикалық материалдар болып берілді) Кері байланыс
Дифференциациялай мақсатында learningapps.org. ғаламтор ресурсымен жұмыс жасауын ұсыныңыз. Өзіндік жұмыс. Өзін өзі бағалау ретінде learningapps.org/3213721 тесті 3.Практикалық жұмысы Оқушыларға құрастырып жатқан әлеуметтік желі Web парақшасына фон суретін орналастыруын сұраныз. Өзіндік жұмыс. Бір бірін бағалау Оқушылар дайын болған әлеуметтік желі сайттарын көрсетеді. Оқушылармен ой-пікір алмасып , мұғалімнен кері байланыс алады. | Слайд 6-7 Слайд 8 | ||||||||
Сабақтын соңы 5 мин | Рефлексия. - Веб парақшасында фон ретінде сурет қолдану? Ерекшеліктері мен кемшіліктері. Оқушылар Padlet.com ғаламтор ресурсында веб парақшасында графикалық суреттерді фон ретінде қолдану ерекшеліктері мен кемшіліктері туралы өз ой-пікірлерін білдіреді. Келесі сабақта сүйірлені үшін мұғалім оқушылардын ой пікірлерін сақтап қоя алады | Padlet.com Слайд 9 | ||||||||
Сабақ бойынша рефлексия БыСпабақтын мақсаты/оқу мақсаттары шынайы болды ма? Оқу мақсатына барлық оқушылар жеттіме? Жоқ болған жағдайда не себепті? Сабақтын дифференциациясы дұрыс өтілді ме? Сабақтын уақыттық кезендері тұрақты болдыма? Сабақ жоспарынан не және неге күту керек еді? | Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||||
Жалпы баға Сабақтын қандай екі кезені жақсы өтті (оқыту мен оқуды ойлау керек)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқуды ойлау керек)? 1: 2: Сабақ туралы не білдім немесе немесе кейбір оқушылардын жетістіктері /қиындықтары. Келесі сабақта назарды неге аудару керек? |
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру