web парақшасындағы графика. Информатика, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Пәні: Информатика | Мұғалімнің аты жөні: | |||||||||
Уақыты: | Сынып: 10 | Оқушылар саны: | ||||||||
Ұзақ мерзімді жоспардағы бөлім | 5 бөлім. Web-жобалау | |||||||||
Сабақ тақырыбы | web парақшасындағы графика | |||||||||
Алдын ала білу керек | - оқушылар html-парақшасының құрылымын және html- тілінің негізгі тегтерін біледі - оқушылар веб парақшасын құрады - оқушылар веб парақшасында графикалық суреттер орналастырады - графикалық суреттерді фон ретінде көрсетеді | |||||||||
Оқу мақсаты | Веб-парақшасында графика және анимация орналастыру (логотип, баннер және т.б.) | |||||||||
Сабақ мақсаты | web-парақшасын құрастыру кезінде HTML тілінің негізгі тегтерін қолдану | |||||||||
Бағалау критерийлері | web парақшасын құрастыру үшін html тілінің тэгтерін қолдану. | |||||||||
Тілдік мақсаты |
| |||||||||
Құндылықтарын саралау | - академиялық шыншылдық: академиялық устанымдарын сақтау, басқа адамдардын ойларын, идеяларын құрметтеу. - шыншылдық: бағдарламалық қамтамасыз етуге меншік құқығын сақтау | |||||||||
Пән аралық байланыс |
|
| ||||||||
Дифференциация |
- Зертеу жұмысын өткізген кезде оқушыларға күрделенген тапсырма ұсыну | |||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
| |||||||||
Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтау |
| |||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||
Сабақтын жоспарланған бөлімдеті | Сыныптағы жоспарланған іс шаралар | Ресурстар | ||||||||
Сабақтын басыа 5 мин | 1.Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасу. Калоборативті орта құру. 2. Сабақ тақырыбына жетелеу Слайдта көрсетілген сайт сүретіне сараптама жасап:
3. Сабақ тақырыбын, оқу мақсатын жариялау. Оқушылардан бағалау критерийлерін құрастыруын сұраныз. Бір екі оқушының пікірін тындап алып бағалау критерийлермен таныстыру | Презентация Слайд 1 Слайд 2-3 Слайд 4-5 | ||||||||
Сабақтын ортасы 35 минут: 7 минут 8 минут 20 минут |
- learningapps.org. ғаламтор ресурсымен жұмыс жасау. Өзіндк жұмыс. Өз-өзін бағалау. Дескрипторлар
2. Теориялық материалды алғашқы оқып үйрену «Белгілеп отыра оқу» әдісін қолдану. Сайт құру кезенінде мәтін мен суреті HTML – де жүгіртпе мәтін түрінде орналастыру. - Интернет ресурстарын қолдана жүгіртпе жолды көрсетіп анықтайтын кейбір оқып үйреніңіз. goo.gl/EXgVJU (материал қосымшада берілген) Бағалау Бағалау ретінде оқушыларға салыстыру ақылы дұрыс жауап тандайтын кәртішке дайынданыз (2 косымша)№ Бірін бірі бағалау ұйымдастыруынызға болады. Дұрыс жауапты тақтада көрсетініз. . 3.Зерттеу жұмысы Берілген сілтемені қолдана отырып оқушыларға құрастырып жатқан әлеуметтік желі Web парақшасына анимация енгізуін ұсыныңыз.(Жүгіртпе жол HTML тегі немесе 38 қадам). Өзіндік жұмыс. Құрастырған критерийлерге сүйене отырып бір бірін бағалау. Дифференциация Дифференциация ретінде оқушыларға құрастырып жатқан әлеуметтік желі Web парақшасына аудио, видео орналастыруын ұсыныңыз. Оқушылар дайын болған әлеуметтік желі сайттарын көрсетеді. Оқушылармен ой-пікір алмасып , мұғалімнен кері байланыс алады. | Слайд 6-7 Слайд 8 | ||||||||
Сабақтын соңы 5 мин | Рефлексия. - «Екі жұлдыз –бір тілек » әдісін қолданып Padlet.com ғаламтор ресурсында алған біліміне ой пікір білдіреді(веб парақшасындағы графикалық сурет) | Padlet.com Слайд 9 | ||||||||
Сабақ бойынша рефлексия БыСпабақтын мақсаты/оқу мақсаттары шынайы болды ма? Оқу мақсатына барлық оқушылар жеттіме? Жоқ болған жағдайда не себепті? Сабақтын дифференциациясы дұрыс өтілді ме? Сабақтын уақыттық кезендері тұрақты болдыма? Сабақ жоспарынан не және неге кету керек еді? | Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||||
Жалпы баға Сабақтын қандай екі кезені жақсы өтті (оқыту мен оқуды ойлау керек)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқуды ойлау керек)? 1: 2: Сабақ туралы не білдім немесе немесе кейбір оқушылардын жетістіктері /қиындықтары. Келесі сабақта назарды неге аудару керек? |
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру