Сымсыз желілер. Информатика, 6 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Компьютерлік жүйелер мен желілер» | Мектеп: ХББ НЗМ Павлодар қ. Оқытушының аты-жөні: Магауин К.М. Қатысушылар саны: | |||
Сынып: 6_________ | қатыспағандары: | |||
Сабақтың тақырыбы | Сымсыз желілер. | |||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.1.3.1 Сымсыз байланыстың артықшылықтарын түсіндіру | |||
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар: - сымсыз байланысытың артықшылықтарын біледі; Оқушылардың басым көпшілігі: - компьютерді сымсыз байланысқа қосудың амалдарын біледі; Кейбір оқушылар: | |||
Бағалау критерийлері |
| |||
Тілдік мақсаты
| Тақырыпқа байланысты лексика және терминология:
Диалог пен хаттарға арналған пайдалы түсіндірме: Сымсыз желі артықшылықтары ... Сымсыз желі кемшіліктері … | |||
Құндылықтарды дарыту | Құрмет пен ынтымақтастық. Берілген құндылықтар сабақ уақытындағы өзара сыйластық қарым-қатынастың арқасында қалыптасады. | |||
Пәнаралық байланыстар | Биология (қаңқа, адам құрылымы), физика (сәуле тарату, электр қуаты) | |||
Бастапқы білім | Оқушылардың сымды және сымсыз желілер, сымсыз қосылымның түрлері жайлы түсінігі бар. | |||
Сабақ жоспары | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сыныптағы жоспарланған іс-шаралар | Ресурстар | |||||||||||
Сабақтың басы 0-3 мин | Сабақтың тақырыбын қалыптастыру. Оқушыларды суретті қарауға шақырыңыз және сұраққа жауап бергізіңіз: «Үй желісін ұйымдастыру үшін қандай технология қолданылған??» Жауап: сымсыз желі -Wi-Fi
Сабақтың тақырыбын қалыптастыру: «Сымсыз желілер. Артықшылықтары мен кемшіліктері ». Сабақ мақсаттарын талқылауды ұйымдастырыңыз. Қажет болса, керекті сөздерді жазып алыңыз. Мысалы, «Не?, Қайда?», «Қалай?» және т.б» | Презентация Слайд 2 | |||||||||||
Сабақтың ортасы 4-18 мин | Жаңа тақырыпты бастау
Оқушылар тапсырманы компьютерде орындайды. Адамды әрдайым онлайн болатындай етіп, бастапқы нүктеден ақырғы нүктеге дейін жеткізіңіз. Талқылауға арналған сұрақтар: - тапсырманы орындаған кезде қандай қиыншылықтар болды? - Сымсыз жалғаудың қандай кемшіліктері бар? Неге? Сымсыз жалғаудың артықшылықтары мен кемшіліктерін құрастырып, жазыңыз
Сабақта уақыт жеткілікті болса қосыша сұрақ: * Компьютерлерді сымсыз желіге қосу үшін қандай құралдар қажет? Сергіту сәті | http://xn----7sbikand4bbyfwe.xn--p1ai/games/v2/games/index.php?ID=66 немесе 1.1 қосымшасы https://learningapps.org/4102068 немесе 1.2. қосымшасы Презентация 5 слайд | |||||||||||
Бөлім үшін жиынтық бағалау 6.1 «Компьютерлік жүйелер мен желілер» 19-38- мин | Оқыту мақсаты: 6.4.1.1 Эргономикалық мәселелерді шешу (максималды жайлылық пен тиімділік үшін);6.1.1.2 Компьютердің негізгі құрылғыларының өзара әрекеттесуін түсіндіріңіз;6.1.2.1 Операциялық жүйенің негізгі функцияларын атау;6.1.3.1 Сымсыз байланыс артықшылықтарын түсіндіріңіз. | Техникалық сипаттама | |||||||||||
Сабақтың аяғы 38-40 мин | Рефлексия «Үш С» Оқушылар сабақ барысында өздеріне түсінікті болған үш сәтті атап өтіп, келесі сабақта жұмыстарын жеңілдететін бір сәтті қарастыруға болады. |
| |||||||||||
Дифференциация – сіз қандай жолмен қолдау көрсетпекшісіз? Үлгерімі жоғары оқушыларға қандай тапсырмаларды қарастырасыз? | Бағалау - студенттердің материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруге болады? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасы | |||||||||||
Практикалық тапсырма кезеңінде кейбір оқушыларға сымсыз желілер туралы қосымша ақпаратты табу ұсынылады.* Таңбаланған тапсырмалар міндетті емес. | Кесте толтыр5анда автоматты түрде тексеріледі | Шаршаудың алдын алу үшін сабақта физикалық жаттығуларын жүргізу.Компьютерде жұмыс істеген кезде оқушылардың дұрыс отыруы, бақылау экранынан қашықтығын қадағалайды, төтенше жағдайлар туындаған кезде мұғалімге хабар береді. | |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ бойынша рефлексияОқу мақсаты анықталды ма / мақсат расында қолжетімді болды ма?Барлық оқушылар негізгі мақсатқа жетті ме?Егер жоқ болса, неге?Сабақта дифференциация дұрыс жасалды ма?Сабақтың уақыт кезеңдері болған ба?Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? |
| ||||||||||||
Жалпы бағалау: Сабақтың қандай екі бөлігі жақсы өтті (оқыту мен оқуды ойлау керек)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқуды ойлау керек)? 1: 2: Сабақ барысында оқушылар жайлы, немесе жеке оқушылықтардың жетістіктері/қыйындықтарына, келесі сабақтарда неге жіті көңіл бөлу қажет? | |||||||||||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.