Видеоларды құру. Информатика, 4 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4.3 Болашақтағы компьютердің құрылғысы (ортақ тақырып «Болашаққа саяхат) | Мектеп: | ||||||||||||
Күні: | Мұғалім: | ||||||||||||
Сынып: 4 |
| ||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Видеоларды құру | ||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты | 4.3.1.1 ақпаратты іздеу (компьютердегі файлдар мен бумаларды, құжаттағы мәтіннің үзіндісі);4.3.1.2 браузер құралдарын қолдану (бетбелгілер орнату, жүктеулерді және тарихын қарау) | ||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||||||||
Бағалау критерийі |
| ||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар: топпен жұмыс жасайды, компьютерлердің болашағын болжай алады. Тақырыптық сөздік және терминология Цифрлы Қазақстан - Цифровой Казахстан – Digital Kazakhstan Өңдеу -монтаж -editing Диалог / хат үшін пайдалы фразалар Болашақта компьютерлердің даму жолдары ... Видео форматтары дегеніміз... | ||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Топтық жұмыста бір-біріне құрметпен қарау. Өмір бойы білім алуға дайындау. | ||||||||||||
Пән аралық байланыс | Ағылшын тілі | ||||||||||||
Алдыңғы оқу | Біртұтас сурет құру үшін бірнеше кескінді біріктіру. Фотосуреттерді өңдеу үшін программаны қолдану. | ||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||||||||
Сабақтың басы 5 мин | Ұйымдастыру кезеңі: қатысушыларды тексеру. Проблемалық жағдаят. Тақырыпка шығару
| Презентация Power Point | |||||||||||
Ортасы 33 мин
|
Оқушылар сабақтың тақырыбын анықтайды. Оқушылар сабақтың тақырыбын анықтап, дәптерге жазады. Білімді өзектендіру.
Алдына қоятын мақсатына тұжырымдайды.
Жеке жұмыс https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/6-synyp/lesson/internetten-aqparatty-izdeu-tasilderi Топтық жұмыс Видео жасауға қажетті бағдарламалар және оныңжұмыс жасау тәсілдері (Компьютерді пайдаланып, постер жасайды)
Жұптық жұмыс Болашақтағы компьютердің құрылғысы туралы интернеттегі және компьютердегі фотосуреттерді біріктіріп видеомонтаж жасау№ Дескриптор:
| Презентация 5, 6, 7 слайд Интернеттен ақпаратты іздеу тәсілдері - видео http://www.ort.spb.ru/Manuals/windows_live.pdf Интернет ресурстары | |||||||||||
Сабақтың соңы Кері байланыс 2 мин. | Рефлексия: Оқушылар «Бағдаршам» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты жасайды. Жасыл: Нені түсіндім? Нені үйрендім? Сары: Қандай қиыншылықтар болды? Қандай деңгейге жеткен жоқпын? Қызыл: Келесі сабақта маған қандай көмек керек? | ||||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыстар Денсаулық пен қауіпсіздікті тексеру. АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс. | |||||||||||
Қосымша қолдау: Топтық жұмыс - сыныптастарға қолдау көрсету. Қажет болса, мұғалімнің көмегі. Анағұрлым қабілетті оқушылар басқа оқушыларға қызықты/неғұрлым күрделі болып көрінген өз шешімдерінің аспектілерін көрсете алады. | Сұрақтарға жауаптар және жауаптар сеансы. Негізгі тапсырманы орындау барысында, топтар арасындағы қозғалыс процесінде мәселелерді пайдалану. Нәтижелерді/табыстарды түсіну үшін шолу сұрақтарын пайдалану. Блог/тіркеу журналының мәліметтерін тексеру. Таңдалған топтарды қарау үшін файлдарды жіберу сұраңыз. | Осы сабақты жоспарлау үшін басқа пән мұғалімдерімен кеңес беру қажет пе? Осы пәндегі үлгілер бойынша сұрақтар туындаса ғана. Бұл сабақтың кез келген тапсырмалары оқушылардың денсаулығы мен қауіпсіздігі үшін қауіп төндіреді ме? Экранды, пернетақтаны және тышқанды орнатқанда абай болыңыз; сымдардан сақтаныңыз, себебі олар сіздің қозғалуыңызға қауіп төндіреді. Оқушылар осы сабақ кезінде АКТ дағдыларын дамыта ма? | |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты қандай екі нәрсе жақсарта алар еді (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы не білдім, бұл маған келесі сабаққа дайындалуға көмектеседі ме? |
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру