Презентация құру. Информатика, 3 сынып, сабақ жоспары, 1 сабақ.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспарда қарастырылған бөлім: 3.3B Әлемнің барлығы Ғаламторда |
| |||||||||||||||||||||||
Күні: | Қатысқан оқушылар саны: | |||||||||||||||||||||||
СЫНЫП: 3 | Қатыспағандар: | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Презентация құру 1 сабақ 2 нұсқа. | |||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатың оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 3.1.2.4 компьютер программаларында мәзір командаларын қолдану; 3.3.1.1 нақты сұрақтарға жауап алу үшін Ғаламтор қолдану 3.2.3.1 мәтін мен бейнелерден тұратын қарапайым презентациялар жасау | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | Оқушылар..
| |||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар...:
| |||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар…
Пәндік лексика және терминалогия:
Диалог/жазуға арналған пайдалы сөз тіркестер:
| |||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Тәжірибелік жұмыс барысында академиялық адалдық, тұтастықты сақтау, өзара бағалау. Топта жұмыс істей білу, сыныптастардың жауаптарын тыңдау, объективті бағалау, этика нормаларын сақтау қабілеті арқылы бір-біріне құрметпен қарау. | |||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Әдебиеттік оқу. 6 Бөлім: Атақты тұлғалар. | |||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақта қолдану Ғаламтор қолдану. | |||||||||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Оқушылар әр түрлі программалардың міндеттері туралы жалпы түсінігі бар, программалармен жұмыс жасайтын тәжірибесі бар. Және де файлдармен және бумалар мен жұмыс жасайды. Оқушылар іздеу жүйсі арқылы ақпарат іздей алады | |||||||||||||||||||||||
Жоспар | ||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 4 мин 6 мин |
Сыныптағы оқушылардың қатысымын тексеру. Әрбір оқушы бір-біріне жылылық сыйлау арқылы амандасып психологиялық ахуал тудырады.
Оқушыларға суреттер таратып беру.
Сұрақ: Қандай программаларды біз оқып үйрендік, ал қандай программаны әлі меңгерген жоқпыз?
Оқушылар талқылау арқылы суреттерді қарастырады. Талқылап болған соң келесі сұраққа көшу қажет. -Достарыңызға белгілі бір атақты адам туралы ақпаратты қандай программа арқылы жеткізе аласыз? Мұғалім осы туылған мәселені талқылап әр оқушының ойын тындайды, солай презентация құруға жетелейді. 2 Мақсатты тұжырымдау Оқушылармен бірлесе отырып сабақтын тақырыбы мен сабақ мақсатын тұжырымдау. Талқылау кезеңізде оқушыларды сабақта қарастыратын терминдерді атап өту. | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 3 мин 3 мин |
Оқушылардың презентация туралы білім деңгейін тексеру мақсатында мұғалім сұрақтар қояды: Мысалы:
Bilimland оқу порталы арқылы бейне қарап оқушылар білімдерін терендетеді. Мұғалім оқушылармен бірге бірлесе отырып бейнені қарайды «Слайдтармен жұмыс істеу тәсілдері»( https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/6-synyp/lesson/slajdtarmen-zhumys-isteu-tasilderi). Бейне де көріп білгендерін қорытындылау үшін сұрақтар қою:
Bilimland оқу порталында ұсынылған тапсырмаларды орындайды. Жаттығу 1
Жаттығу 2
Жауабы: Жаттығу 1
Жаттығу 2
4. Сергіту сәті Бейнені интерактивті тақтадан ойнатып оқушылар орындарынан тұрып ортада орналасады. Мұғалім жаттығуды оқушылармен бірлесе отырып жасайды. https://www.youtube.com/watch?v=iy_DJtzl2mM Сергіту сәті "Аман бол халқым" 5. Практикалық жұмыс Мұғалім Қазақстанның бұрын-соңды зерттеген тұлғалары туралы еске түсіруін ұсынады: Мысалы, Абай Құнабаев, Роза Рымбаев, Димаш Құдайберген, Генадий Головкин. Мұғалім олар туралы ақпаратты табуға және презентация құруға кеңес береді. Оқушылар практикалық жұмыс орындауға кіріседі. Саралау үшін тапсырмалар күрделіліктің өсуіне байланысты реттеледі. Тапсырмалар түстермен белгіленеді. Сабақтың мақсаты: презентация жасау 1-таспырма Атақты тұлғалардың суреттерін табыңыз: 1) Абай Құнанбаев; 2) Абылай хан; 3) Тоқтар Әубәкіров. Тиісті ақпаратты және суреттерді тауып бумаға сақтаңыз. 2 тапсырма Төмендегі сұрақтар бойынша ақпаратты табыңыз. Жауапты бірінші слайдқа бірінші сұраққа жауап жазыңыз. Екінші жауап екінші слайдта. Үшінші жауап үшінші слайдта.
Жауаптары
2*** Күмбені анықтаңыз Бумаға тиісті ақпаратты және суреттерді сақтаңыз. Дескрипторлар арқылы бір-бірін бағалау. Алдын ала дайындалған дескрипторлар арқылы оқушылар жұптасып бір-бірін бағалайды. | https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/6-synyp/lesson/slajdtarmen-zhumys-isteu-tasilderi | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 38-40 минут | Рефлексия «Бүгін сабақта мен...» әдісі Үйрендім... Қызықты болды... Қиын болды... Бәріненде ұнағаны
|
| ||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | ||||||||||||||||||||||
Зерттеу жұмысын орындау барысында шығармашылық деңгейіне қарай дифференциация жүзеге асырылады.
| Бағалау әр сабақта өткізіледі: - талқылауға қатысу; - Тапсырманы орындау кезінде; Сабақ соңында өзін-өзі реттеуді жетілдіру мақсатында студенттер өз сабақтарында өз жұмысын көрсете алады, мұғалімге оқушының көзқарасымен сабақты көруге және оны әрбір оқушыға құндылық тұрғысынан талдауына мүмкіндік беретін табыстарды және қиындықтарды талдайды. | Шаршауды болдырмау үшін сабақ белсенді қызметті қамтамасыз етеді, физикалық жаттығулар жоспарланған. | ||||||||||||||||||||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.