Мәтінмен жұмыс. Информатика, 3 сынып, сабақ жоспары, 1 сабақ.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8 Бөлім:Мәтін | Мектеп: | ||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||
Сынып: 3 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||
Сабақ тақырыбы | Мәтінмен жұмыс | ||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатың оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 3.2.1.1 мәтіндік редакторда қарапайым сөйлемдерді теруді жүзеге асыру; 3.2.1.3 құжаттағы ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою; 3.3.1.1 нақты сұрақтарға жауап табу үшін Ғаламтор қолдану. | ||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
| ||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар...
| ||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар ...
Тақырыптық сөздік және лексиология: Файл, бума, пәрмен. Диалог / жазу үшін қажетті тіркестер: Мәтіннің орнын ауыстыру – бұл… Көшіру пәрмені қажет …. Файлды сақтауға болады….. Бумаларда бар…. Файлды көмегімен ашуға болады… | ||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Жалпыадамзаттық құндылықтар Өзара сыйластық, топта жұмыс істеудің қабылданған ережелерін ұстану, басқалардың пікірін құрметтеу, бастамаға қолдау көрсету, «сыни досы» туралы тыңдау, өзін-өзі және досы үшін жауапкершілік, шыдамдылық, әділеттілік, техникалық қауіпсіздікті сақтау. Қоғамға деген қажеттілік: компьютерлік бағдарламаларда файлдарды ашу және сақтау үшін командаларды пайдалану мүмкіндігі. Жеке өзектілігі:шығармашылық тұрғыдан өзін дамыту. | ||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Дайын суреттермен жұмыс жасауда «Дүниетану» пәнінен алған білмдерін қолдану. | ||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Презентация құру жолдарын біледі, слайдқа мәтін және суреттер қоя алады. | ||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||
Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | |||||||||
Сабақтың басы 0-7 мин. | 1. Іскерлікті өзектендіру Мұғалім оқушылардан басқа пәндер бойынша үй тапсырмасы ретінде баяндама, эссе беріп/бергендігін, берсе ол тапсырманы қалай орындағандарын сұрайды. (оқушы жауаптары: интернеттен мәліметтер іздедік, мәтіндік фпйлды құрдық/өңдедік). Мұғалім проекторды қолданып мәтіндік редакторды қалай құру керектігін және атын өзгертуді көрсетеді. Оқушылар өз бетінше компьютердің жұмыс бетінде мәтіндік редакторды құрып көреді. | Презентация | |||||||||
Сабақтың ортасы 8-38 мин.
| 2. Жаңа тақырып Оқушылар мұғаліммен бірге сілтеме бойнша бейнеролик көреді. және сұрақтарға «дұрыс/дұрыс емес» түрінде жауап береді.
Мұғалім ертегілерден алынған суреттері бар карточкаларды таратады, бір ертегінің суреттері бар оқушылар бір топқа біріктіріледі. Топтағы оқушылар постер дайындайды. 1 топ– мәтін бөлігін ауыстыру 2 топ– мәтін бөлігін көшіру 3 топ– мәтін бөлігін өшіру Оқушылар мұғаліммен бірге сергіту сәтін орындайды. | Дидактикалық материалдар | |||||||||
Сабақтың соңы 38-40 мин. | «Менің көңіл-күйім» рефлексиясын қолдану
| Дидактикалық материалдар | |||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | |||||||||
Сабақ түрлі дағдыларды дамытуға бағытталған міндеттерді ұсынады. Оқу процесінде мұғалім әр оқушыға жеке қолдау көрсетеді | Сабақ барысында өзіндік бағалау, практикалық тапсырмалардың нәтижелерін тексеру кезінде өзара бағалау пайдаланылды. | Жас ерекшеліктеріне сәйкес физикалық минуттарды жүргізу. Компьютермен жұмыс істеу кезінде қауіпсіздік ережелерін сақтау. | |||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім? | |||||||||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.