Мәтінмен жұмыс. Информатика, 3 сынып, сабақ жоспары, 2 сабақ.


Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

8 Бөлім:Мәтін

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 3

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Мәтінмен жұмыс

Осы сабақта қол

жеткізілген оқыту мақсаттары (оқу жоспарына сілтеме)

 3.2.1.1 мәтіндік редакторда қарапайым сөйлемдерді теруді жүзеге асыру; 

 3.2.1.3 құжаттағы ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою; 

 3.3.1.1 нақты сұрақтарға жауап табу үшін Ғаламтор қолдану.

 Сабақ мақсаттары

Мәтінді өңдеуде мәтіндік редактордың құралдарын ппайдалану

 Бағалау критерийлері

Оқушылар жасай алады:

  • Мәтіндік редактор құралдарын пайдаланып мәтінді өңдей алады;
  • Интернеттен іздеу жүйесін қолдана алады.

 Тілдік мақсаттар

 

Оқытудағы тілдік мақсаттар:

Оқушылар біледі

  • Ақпаратты іздеуге және мәтінді өңдеуге қатысты терминологиягы қолдануды;
  • Белгілі бір сұрақтарға жауап табу үшін интернет іздеу жүйелерін пайдаланудың маңыздылығын талқылауды.

Пәндік лексика және терминология:

  • Қию, көшіру, қою;
  • Теңестіру, астын сызу;
  • Жылдам перделер;
  • Интернет, іздеу жүйесі.

Диалог / жазу үшін қажетті тіркестер

  • Мәтінді өзгерту үшін керек…
  • Интернеттен ақпарат іздеу үшін қажет…
  • Мәтінді өңдеу пәрмендеріне жатады...

Құндылықтарды дарыту

 

Құрмет

Қоғамдық және мәдени орындардағы мінез-құлық ережелерін сақтау, сондай-ақ өзін және қоршаған ортаны құрметтеу.

Академиялық адалдық және ашықтық

Оқушылар өз алдына жеке тапсырмаларды орындайды. Академиялық адалдық қағидаттарын құрметтейтін басқа адамдардың идеялары мен ойларына құрметпен қарау.

Ашықтық

Мұғалім ақпаратқа бірдей қол жеткізуді ұсынады. Оқушылар мен мұғалім сабақтың мақсаттары мен міндеттерін бірге дамытады, студенттер өз пікірлерін еркін білдіруде;

Пәнаралық байланыс

Қазақ тілімәтінді қатесіз теруде.

 Бастапқы білім

Оқушылар мәтіндік редакторда, компьютерде жұмыс жасау дағдыларын біледі.Интернеттен іздеу жүйесі арқылы мәлімет іздеу және мәтіндік редакторда жұмыс жасау дағдыларын бекітеді.

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы

0-5 мин

  • Ұйымдастыру кезеңі

 Оқушылармен сәлемдесу.

 Таяқтарды таңдау арқылы екі топқа бөлу.

 Белсендіру. Сабақ тақырыбына алып келу үшін топтарға мәтінді оқу және қалап кеткен бос орындарды қоюды ұсыну.

 Содан кейін компьютерде түзету мүмкіндіктерін талқылау.

 Оқушылар осылай жауап беруі мүмкін:

 - Мәтін үзінділерін түзету үшін мәтіндік редакторды пайдалануға болады.

Дидактикалық материалдар. 1 Карта.

Кесілген қағаздар

Сабақтың ортасы 5-10 мин

10-25 мин

25-35 мин

  •  Жаңа тақырыпты түсіндіру

 Оқушыларды мәтіндік редактордың құралдарымен таныстыру.

 

 Кейін мәтіндік редактор туралы бейнеролик көрсетіледі..

 Оқушылар компьютер алдына отырады (компьютерлік зертханадағы қауіпсіздік ережелерін еске салады).

 

 Практикалық жұмыс

 Тапсырма

 Бағалау критерийлері

  •  Мағынасы бойынша түсіп қалған сөзді дұрыс табады
  •  Мәтінге дұрыс тақырып қоя алады

 Берілген тапсырма орындалғаннан кейін мұғалім сергіту сәтін ұсынады.

 Өзара бағалау

 Парта бойынша көршіңіздің жұмысын тексеріп, тапсырма туралы түсініктеме жазыңыз (** туралы ұмытпаңыз)

 Оқытушы және оқушылар тапсырма барысында қол жеткізілген оқыту мақсаттарын талқылайды.

 (3.2.1.1 мәтіндік редакторда қарапайым сөйлемдерді теруді жүзеге асыру; 

 3.2.1.3 құжаттағы ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою;)

 ТапсырмаИнтернет жүйесінен наурыз мерекесі туралы ақпарат іздеп, көршіңіздің мәтінін толықтырыңыз.

 Бағалау критерийлері

  •  Интернеттен наурыз мерекесі туралы ақпарат табады;
  •  Көшіру және қою арқылы мәліметтерді толықтыру.

 Өзара бағалау

 Парта бойынша көршіңіздің жұмысын тексеріп, тапсырма туралы түсініктеме жазыңыз(** туралы ұмытпаңыз)

  Оқытушы және оқушылар тапсырма барысында қол жеткізілген оқыту мақсаттарын талқылайды (3.3.1.1 нақты сұрақтарға жауап табу үшін Ғаламтор қолдану.)

Презентация

https://bilimland.kz/ru/courses/informatika-ru/5-klass/lesson/priemy-raboty-s-tekstovym-redaktoromМәтін редакторымен жұмыс істеу әдістері

Берілген мәтіннің электронды нұсқасы

Дидактикалық материалдар.

2 Карта.

Практикалық жұмыс

Сергіту сәті

https://www.youtube.com /watch?v=ZlCuzq8BJqw

Сабақтың соңы

35-40 мин

Сабақ соңында оқушылар кері байланыс жүргізеді.. Ауызша түрде мұғалім кері байланыс береді.

Презентация

Қосымша ақпарат

 Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

 Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

 АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

 Оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып, оқушының күтілетін нәтижесі, оқушыға жеке қолдау көрсету, білім беру материалдары мен ресурстарды таңдау кезінде (Гарднердің Көптеген интеллектінің теориясы) міндеттерін таңдауда әр түрлі болуы мүмкін.

 Дифференциация уақытты басқару негізінде сабақтың кез келген кезеңінде қолданылуы мүмкін.

 Сабақ барысында оқығандарын бағалау үшін қолданылатын әдістерді жазу үшін осы бөлімді пайдаланыңыз

 

 Денсаулық сақтау технологиялары.

 Белсенді іс-әрекет және сергіту сәті кезеңде.

Бұл сабақтың қауіпсіздік ережелерінен қолданылатын элементтер

 

 

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен?

Дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар

болды, неліктен?

 Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

 

 Жалпы баға

 Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

 1:

 2:

 Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

 1:

 2:

 Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Информация
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.