Презентация құру. Информатика, 3 сынып, сабақ жоспары, 1 сабақ.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспарда қарастырылған бөлім: 3.3B Әлемнің барлығы Ғаламторда |
| |||||||||||||||||||||||
Күні: | Қатысқан оқушылар саны: | |||||||||||||||||||||||
СЫНЫП: 3 | Қатыспағандар: | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Презентация құру 1 сабақ 1 нұсқа. | |||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатың оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 3.3.1.1 нақты сұрақтарға жауап алу үшін Ғаламтор қолдану 3.2.3.1 мәтін мен бейнелерден тұратын қарапайым презентациялар жасау | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | Оқушылар..
| |||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар...:
| |||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар…
Пәндік лексика және терминалогия:
Диалог/жазуға арналған пайдалы сөз тіркестер:
| |||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Тәжірибелік жұмыс барысында академиялық адалдық, тұтастықты сақтау, өзара бағалау. Топта жұмыс істей білу, сыныптастардың жауаптарын тыңдау, объективті бағалау, этика нормаларын сақтау қабілеті арқылы бір-біріне құрметпен қарау. | |||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Әдебиеттік оқу. 6 Бөлім: Атақты тұлғалар. | |||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақта қолдану Ғаламтор қолдану. | |||||||||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Оқушылар әр түрлі программалардың міндеттері туралы жалпы түсінігі бар, программалармен жұмыс жасайтын тәжірибесі бар. Және де файлдармен және бумалар мен жұмыс жасайды. Оқушылар іздеу жүйсі арқылы ақпарат іздей алады | |||||||||||||||||||||||
Жоспар | ||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 4 мин 6 мин |
Сыныптағы оқушылардың қатысымын тексеру. Әрбір оқушы бір-біріне жылылық сыйлау арқылы амандасып психологиялық ахуал тудырады.
Миға шабуыл Оқушылар мен талқылау: -Достарыңызға белгілі бір атақты адам туралы ақпаратты қалай айтып жеткізе аласыз?
Оқушылар келесі сұрақтарды талқылайды:
Мұғалім осы туылған мәселені талқылап әр оқушының ойын тындайды, солай презентация құруға жетелейді. 2 Мақсатты тұжырымдау Оқушылармен бірлесе отырып сабақтын тақырыбы мен сабақ мақсатын тұжырымдау. Талқылау кезеңізде оқушыларды сабақта қарастыратын терминдерді атап өту. | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 3 мин 3 мин |
Оқушылардың презентация туралы білім деңгейін тексеру мақсатында мұғалім сұрақтар қояды: Мысалы:
Bilimland оқу порталы арқылы бейне қарап оқушылар білімдерін терендетеді. Мұғалім оқушылармен бірге бірлесе отырып бейнені қарайды «Слайдтармен жұмыс істеу тәсілдері»( https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/6-synyp/lesson/slajdtarmen-zhumys-isteu-tasilderi). Бейне де көріп білгендерін қорытындылау үшін сұрақтар қою:
Зерттеуге арналған презентациялардың бірнеше үлгілерін оқушыларға беріңіз және оларды анықтауды сұраңыз:
Презентацияны бағалау критерийлерін бірлесіп әзірлеу: Мәтін Мазмұны, таныстыру тілі Мәтінді оқу: қаріппен пен азат жолын пайдалану; мәтіннің орналасуы Суреттер Сапа және мәтінге қатысты суреттер / фотосуреттер Навигация Слайдтар арасында ауысуды ұйымдастыру Дизайн Дизайн пайдалану: үлгі / авторлық Слайд саны (кем дегенде ....) 4. Сергіту сәті Бейнені интерактивті тақтадан ойнатып оқушылар орындарынан тұрып ортада орналасады. Мұғалім жаттығуды оқушылармен бірлесе отырып жасайды. https://www.youtube.com/watch?v=SCvZLP26q0E 5. Практикалық жұмыс Оқушылар практикалық жұмысқа кіріседі. Саралау үшін тапсырмалар күрделіліктің өсуіне байланысты реттеледі. Тапсырмалар түстермен белгіленеді.
Сабақтың мақсаты: презентация жасау 1-таспырма Атақты тұлғалардың суреттерін табыңыз: 1) Абай Құнанбаев; 2) Абылай хан; 3) Тоқтар Әубәкіров. Тиісті ақпаратты және суреттерді тауып бумаға сақтаңыз. 2 тапсырма
Жауаптары
Дескрипторлар арқылы бір-бірін бағалау. Алдын ала дайындалған дескрипторлар арқылы оқушылар жұптасып бір-бірін бағалайды. | https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/6-synyp/lesson/slajdtarmen-zhumys-isteu-tasilderi | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 38-40 минут | Рефлексия «Кемпірқосақ» әдісі Енді сабақты қорытындылайық.
|
| ||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | ||||||||||||||||||||||
Зерттеу жұмысын орындау барысында шығармашылық деңгейіне қарай дифференциация жүзеге асырылады.
| Бағалау әр сабақта өткізіледі: - талқылауға қатысу; - Тапсырманы орындау кезінде; Сабақ соңында өзін-өзі реттеуді жетілдіру мақсатында студенттер өз сабақтарында өз жұмысын көрсете алады, мұғалімге оқушының көзқарасымен сабақты көруге және оны әрбір оқушыға құндылық тұрғысынан талдауына мүмкіндік беретін табыстарды және қиындықтарды талдайды. | Шаршауды болдырмау үшін сабақ белсенді қызметті қамтамасыз етеді, физикалық жаттығулар жоспарланған. | ||||||||||||||||||||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.