Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары. Геометрия, 8 сынып, қосымша материал 2, 2 сабақ.
Сабаққа әдістемелік нұсқаулық
Сабақ тақырыбы: «Параллелограмм мен ромбтың ауданы»
Оқу мақсаты
8.1.3.11
параллелограммның, ромбтың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану;
Сабақтың мақсаттары
Цели урока
Оқушылар:
біледі:
- параллелограмм мен ромбтың ауданының формуласын.
қолана алады:
-параллелограмм мен ромб аудандарының формулаларын қорытып шығарады және есеп шығарғанда қолдана алады.
Теориялық материал
Сабақ барысы
Сабақтың басы
Ұйымдастыру кезеңі.
Тірек білімдерді белсендендіру
Үй тапсырмасын тексеру. Ауызша сұрақтар:
А) Параллелограммның анықтамасы;
Ә) Параллелограммның биіктігі;
Б) Параллелограммда биәктәктер саны нешеу? (Шексіз)
В)Егер қабырғасын 3 есе арттырса, шаршының ауданы қалай өзгереді? (9 есе артады)
Г) Қабырғаларының ұзындықтары 3 см және 12 см болатын тіктөртбұрышпен тең шамалас шаршының қабырғасын табыңыз. [6 см ]
Оқушылар слайд арқылы сабақтың тақырыбымен және оқу мақсаттарымен, бағалау критерийлерімен таныстыру.
Сабақтың ортасы
Жеке жұммыс (Қосымша 1: «Білім Ленд» материалынан)
Параллелограммның қасиеттеріне берілген тапсырмаларды орындау. Болғаннан соң оқушылар бірін бірі тексереді.
Топтық жұмыс.
Оқушыларды әрдеңгейлі шағын топтарға бөлу. Жаңа тақырып бойынша алған білімдерін бекіту мақсатында «Қосымша 2» орындау.
Топ мүшелері топ басшысын тағайындайды. Мғалім тек сырттай бақылаушы ролін атқарады.
Топ басшыларының айтуымен әр топтан әр есепті тақтада түсіндіріп көрсететін оқушыларды тағайындайды. Баланың жауап берудегі еңбегін өзге балалар бағалайды.
Сабақтың соңы
Рефлексия.
Мен не білемін ... Мен бүгін үйрендім …
Мен не істей аламын ... Мен үйреніп алдым …
Мен енді ... қабілеттімін. Мен түсіндім
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.