Фигуралардың ауданы. Геометрия, 8 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі: 8.3В бөлім: Аудан | Мектеп: ХББ Назарбаев Зияткерлік Мектебі, Өскемен қаласы | |
Күні:24.02.2020 | Мұғалімнің аты-жөні: Ибраева А.Б. | |
Класс: 8 А | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтақырыбы | Фигуралардың ауданы | |
Осысабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) | 8.3.3.10 параллелограммның, ромбтың аудандарының формулаларын қорытып шығарады және қолданады; 8.3.3.11 үшбұрыштың ауданының формулаларын қорытып шығарады және қолданады (, және Герон формуласы); 8.3.3.12 трапецияның ауданының формулаларын қорытып шығарады және қолданады; | |
Сабақтың мақсаттары | Үшбұрыштың, параллелограммның, ромбтың, трапецияның аудандарының формулаларын қолданып есептер шығарады; | |
Бағалау критерийлері | Оқушылар: - үшбұрыш, параллелограмм, ромбтың, трапецияның аудандарының формуласынбіледі: - үшбұрыш, параллелограмм, ромбтың, трапецияның аудандарының формуласын есеп шығаруда қолдана алады. | |
Тілдікмақсаттар | Оқытудың тілдік мақсаты Оқушылар: - фигуралар аудандарының формулаларын ауызша тұжырымдайды; - формулаларды түсінгенін тексеру үшін сұрақтарды тұжырымдайды; - фигуралар аудадандарының формулаларын қорытуды түсіндіреді. Пәндік лексика мен терминология - шама, өлшем бірлігі; - ауданы, ұзындығы, ені; - жай фигура, жазық фигура; - тең шамалас, тең құрамдас,тең фигуралар; - көпбұрыш ауданы;- төртбұрыш ауданы; - параллелограмм ауданы;- квадрат ауданы; - тіктөртбұрыш ауданы;- ромб ауданы; Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер -үшбұрыш/квадрат/тіктөртбұрыш/параллелограмм /ромб/трапецияның ауданын анықтау үшін ... қажет - үшбұрыш ауданын есептеу үшін ... қажет - ...формуланы қолдану үшін ..... қажет. - егер квадраттың қабырғасын k есе қысқартса, онда ауданы … . | |
Құндылықтардыдарыту | Құндылықтар: Оқушылар өз сыныптастарымен диалогқа, әсіресе топпен жұмыс істегенге қатысты, сол сияқты сыныппен талқылауға коммуникативтік дағдыларын дамытып, қатысады. Топтық жұмыста оқушылар әріптесіне қарап, идеяларымен бөлісіп және талқылауға қатысып, жауапты болуға үйренеді. Тапсырмаларды орындағанда академиялық әділдік принциптеріне сүйенеді. | |
Пәнаралық байланыс | География, ағылшын тілі | |
АКТ қолдану дағдылары | https://learningapps, https://goformative.com/ қосымшасы | |
Бастапқы білім | Осыған дейін меңгерілген білім
| |
Сабақ барысы:
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||
Сабақтың басы 5минут | Ұйымдастыру кезеңі. Мақсаты: Формулаларды қолдана білу дағдыларын тексеру Жағымды психологиялық ахуал орнату
| https://learningapps.org/display?v=puhfq5vpk20 ҚОСЫМША 1 | ||||||||
Сабақтың ортасы 10минут | Топтық жұмыс Мақсаты:Фигураның және оның бөліктерінің ауданын табады: Барысы: Оқушылар тапсырманы топта орындайды. Әр топ орындаған тапсырмасын тақтада қорғайды. Бағалау критерий бойынша топ оқушылары бірін-бірі бағалайды. І топ: ІІ топ ІІІ топ Дескрипторы
Бағалау критерий
Бағалау: критерий бойынша топ оқушыларының бірін-бірі бағалау | ҚОСЫМША 2 Ынтымақтастық, сонымен қатар зерттеушілік дағдысы | ||||||||
15 минут | Жұптық жұмыс Деңгейлік тапсырмалар Мақсаты: Деңгейлік тапсырмалар орындай отырып, есеп шығаруда көпбұрыштар ауданын табуды меңгерту Барысы:Оқушыларға конвертте жасырылған әртүрлі деңгейдегі тапсырмалар ұсынылады және тапсырманың деңгейіне сай ұпайлары көрсетілген. Жұп оқушылары есепті өздері таңдай алады. Дайын жауап арқылы жұп оқушылары бірін-бірі тексереді. | ҚОСЫМША 3 | ||||||||
8 минут | Жеке жұмыс https://goformative.com/formatives/ Мақсаты: аудан формулаларын біледі және оны қолданады: Бағалау: бағдарламамен бағалаланады Қосымша уақыт қалған жағдайда берілетін есептер №1. Қабырғасының ұзындығы 0,2м, арасындағы бұрышы 360 . 4200 дана ромб плиткалар ауланың қанша шаршы метр бөлігіне төсеуге жетеді. ( деп алыңыз) Дескриптор - Ромбтың ауданын табу формуласын қолданады - бар плиткалар қанша квадрат метр жерге жететінін анықтайды №2 Дескриптор Оқушы: -Параллелограмның бұрышын табады -Берілген элементтеріне сәйкес параллелограммның ауданын табу формуласын қолданады -параллелограммның ауданын табады №3 Дескриптор Оқушы: -Есептің шартына сүйене тең бүйірлі, тік бұрышты үшбұрышты анықтайды -Параллелограмның биіктігін анықтайды -Параллелограмның қабырғасын табады -Берілген элементтеріне сәйкес параллелограммның ауданын табу формуласын қолданады -параллелограммның ауданын табады | https://goformative.com/formatives/ АКТ дағдысы | ||||||||
Сабақтың соңы 2 минут | Үйге тапсырма Оқушының сабақ бойынша өзін-өзі бағалауы «Бағалау парағы» бойынша РЕФЛЕКСИЯ | ҚОСЫМША 4 Талдау дағдысы | ||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? Жұптық жұмыс барысында оқушылар тақырып бойынша білімдерін бекітіп, (деңгейлік тапсырмалар) күрделі тапсырмалар орындайды. | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Топқа бөлу барысында оқушының теориялық материалды меңгерін, Жұптық (деңгейлік тапсырмалар орындау), жеке жұмыс (https://goformative.com/formatives/) орындау бойынша критерий, балдық жүйе бойынша оқушы білімін бағалай аламын. | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы Сабақ барысында сызу, техникалық құралдарын қолдануда қауіпсіздік ережелерін қадағалау. Оқушылардың тік отыруын қадағалау. | ||||||||
Сабақбойыншарефлексия Сабақмақсаттары/оқумақсаттарыдұрысқойылғанба? ОқушылардыңбарлығыОМқолжеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақтасаралаудұрысжүргізілдіме? Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма? Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен? |
| |||||||||
Жалпыбаға Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралыда, оқутуралыдаойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | ||||||||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.