Сәндік қолданбалы өнер. Көркем еңбек (ұлдар), 9 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
ӘБ жетекшісі: _____________________(қолы) _______
Пән:Өнер | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||
Дата: | Класс: 9 | Оқушы саны: | ||||||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі | Cәндік қолданбалы өнер | |||||||||
Сабақтың тақырыбы | Жобалық жұмысты қорғау. | |||||||||
Бастапқы білім | Оқушылар өткен сабақтан әртүрлі халықтардың қолөнер бұйымдарымен таныс. | |||||||||
Оқыту мақсаттары | 9.3.1.1 медиа құралдары мен онлайн платформаларды қолдана отырып, белгілі бір аудиторияға дайын жұмыстарын қорғауды өз бетінше ұйымдастыру (бейнетаспа, онлайн форумдар, әлеуметтік желілер). 9.3.4.1 өзінің және өзгелердің жұмыстарындағы мақсаттың өзіндік анық көруін және негізделген бағаны өзіндік білдіру. | |||||||||
Сабақтың мақсаттары | Аяқталған жұмысты медиа құралдары мен онлайн платформаларды қолдана отырып, кең аудиторияға қорғау және аяқталған шығармашылық жұмыстарымен әлеуметтік желілермен бөлісу. | |||||||||
Бағалау критерийлері | -толық аяқталған шығармашылық жұмысты қорғайды және әлеуметтік желілерге жариялайды. | |||||||||
Тілдік мақсаттар
| Біз экспериментті ұнататындықтан, ........... әдісін таңдадық. Жасаған......... интерьерде ...... стильді беріп тұрады. | |||||||||
Құндылықтарды дарыту | Сабақта оқушылар біріге жұмыс істей отыра серіктестікті, ноутбуктермен жұмыс істей отырып, кабинетте өзін-өзі ұстау ережесін ұстану арқылы қауіпсіздік, тапсырманы орындау арқылы жауапкершілік құндылықтары дарытылады. | |||||||||
Пәнаралық байланыстар |
|
| ||||||||
Дифференциация | Техникалармен жұмыс жасау кезінде, әр оқушының деңгейіне байланысты материалдармен жұмыс жасайды. | |||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Осы сабақта оқушылар АКТ-ны пайдаланып шығармашылық, жобалық шығармашылық жұмыстарын желілерге жариялау арқылы ақпараттылықты дамыта алады. | |||||||||
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | Өнер кабинетіндегі материалдарды, рұқсатсыз бұйымдарды алып, қолдануға, кабинеттің ішінде жүгіруге, кескіш бұйымдармен ойнауға, ноутбуктармен ұқыпсыз, мақсатсыз жұмыс істеуге рұқсат етілмейді.
| |||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет . | Ресурстар | ||||||||
Сабақтың басы 5мин. | Ынтымақтастық атмосфераны орнату үшін бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді және күннің сәтті өтуін тілейді.
| Сабақтың презентациясы. | ||||||||
Сабақтың ортасы 35минут | Оқушылармен біріге үй интерьеріндегі сәндеуге арналған бұйымдардың бірі, өз қолдарымен жасаған сағаттарын қорғайды. Жобалық жұмыстарын оқушылар әлеуметтік желілерге жариялау үшін ноутбуктарды әр топтқа қамтамасыз етемін. Тапсырма. Әр топқа шығармашылық жұмыстарын қорғау ішін 5минут беріледі. Шығармашылық жұмыс тоқсандық жиынтық бағалау парағындағы дескрипторлармен бағаланады. | |||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Оқушылар жұмыстарын қорғау кезінде өзін-өзі дескриптор бойынша бағалайды. «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі бойынша топтар бірін-бірі бағалады. Екі жақсы жағы және бір тілек немесе ұсыныстарын айтады. Мұғалім оқушылардың жұмыстарына кері байланыс береді. | |||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақмақсаттары/оқумақсаттарыдұрыс қойылғанба? Оқушылардыңбарлығы ОМ қолжеткізді ме?Жеткізбесе,неліктен? Дифференциация дұрыс жүргізілдіме? Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталды ма? Сабақжоспарынанқандай ауытқулар болды, неліктен? | ||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім? |
1 .«Киіз үйдің» атауы неліктен ойлайсыздар? |
2.Киіз үйдің формасы неліктен шеңбер тәріздес деп ойлайсыздар? |
3.Киіз үй интерьерінің ерекшелігін атаңыз. - Киіз үй бұйымдары қандай дәстүрлі қолөнер түріне жатады? |
4.Бұйымды қазақ ұлттық стиліне тән ететін не? Қандай интерьер бұйымдары болды? |
5.Басқа мәдениеттерде бұл дәстүрлі қолөнер бұйымның аналогтары бар ма? |
6.Табиғи ресурстар мен географикалық орналасуы өнерге әсер тигізе ме? Себебі неде? |
1 .«Киіз үйдің» атауы неліктен ойлайсыздар? |
2.Киіз үйдің формасы неліктен шеңбер тәріздес деп ойлайсыздар? |
3.Киіз үй интерьерінің ерекшелігін атаңыз. - Киіз үй бұйымдары қандай дәстүрлі қолөнер түріне жатады? |
4.Бұйымды қазақ ұлттық стиліне тән ететін не? Қандай интерьер бұйымдары болды? |
5.Басқа мәдениеттерде бұл дәстүрлі қолөнер бұйымның аналогтары бар ма? |
6.Табиғи ресурстар мен географикалық орналасуы өнерге әсер тигізе ме? Себебі неде? |
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру