Бейбітшілік пен қауіпсіздікті сақтауда мемлекеттердің бірлескен әрекеттері. Дүние жүзі тарихы, 11 сынып, сабақ жоспары, 3 сабақ.
Бөлімше 2.2: Қазіргі кездегі бейбітшілік пен қауіпсіздікті сақтау мәселесі | Мектеп | ||||||
Сағат саны: | Мұғалімнің аты - жөні: | ||||||
Сынып : 11 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | |||||
Сабақ тақырыбы | Бейбітшілік пен қауіпсіздікті сақтауда мемлекеттердің бірлескен әрекеттері | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 11.2.2.4 тарихи оқиғалар, процестер мен құбылыстарды талдау негізінде қазіргі кездегі халықаралық қатынастардың даму тенденцияларын сипаттау; 11.2.3.4 бейбітшілік пен қауіпсіздікті сақтауға бағытталған халықаралық ұйымдардың қызметін талдау; 11.2.3.5 қауіпсіз әлем дамуының ықтимал жолдарын болжау | ||||||
Сабақтың мақсаты | Оқушылар болашақтағы мүмкін қауіпсіз әлемнің дамуының шешу жолдарын болжайды | ||||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар:
| ||||||
Құндылықтарды дамыту
| Бостандық, теңдік , ұлттық сана-сезім | ||||||
Пән аралық байланыстар | Саясаттану, экономика, Қазақстан тарихы,география пәндері | ||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Халықаралық қатынастардың даму тарихын білу | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың қезеңдері | Сабақта орындалатын іс - әрекеттер | Оқыту ресурстары | |||||
Сабақтың басталуы | Ж. Оқушыларға қауіпсіздік тұрғысынан заманауи әлемді талдау ұсынылады Әлемнің кескін картасын пайдалана отырып,түстерді белгілейді. 1.Ақ-қауіпсіздіктің жоғары деңгейі. Ішкі және сыртқы қауіптер жоқ аймақтар 2.Сары-орташа қауіпсіздік деңгейі. Ішкі және сыртқы жасырын және айқын қауіптер бар аймақтар 3.Қызыл-қауіпсіздіктің төмен деңгейі. Ішкі және сыртқы қақтығыстар бар аймақтар Т. Әр топ еркін көздерден алынған ақпаратты пайдалана отырып, кескін картаны үш түспен бояйды және қорытынды жасайды. С. Қауіпсіздік деңгейінің карталарын сыныпта талқылайды . Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айтылады | Кескін карта http://www.200stran.ru/maps_group5_item285.html | |||||
Сабақтың ортасы | С. Мұғалім "Бұл жол әлемді құтқарады"идеялар фестивалін өткізуді ұсынады. Басқа сынып оқушылары мен әріптестерін шақыруға болады. Ж. Әрбір жұп қауіпсіз әлемді дамытудың ықтимал жолы идеясын ұсынуға тиіс. Тапсырманы орындау түрі кез келген болуы мүмкін (ән, өлең, постер және т.б.). Әр жұп өз идеясын таныстырады. ФО. Оқушылардан презентацияны бағалау критерийін құруды сұраңыз. К. мұғалім дауыс беру арқылы бейбітшілікті сақтау жолындағы ең жақсы идеяны таңдауды ұсынады. | Фестивальді қалай ұйымдастыру керек? Қолдану нұсқаулығы | |||||
Сабақтың соңы | Мұғалім сабақты қорытындылайды Үй тапсырмасы Оқушылар : "Қауіпсіз әлем болуы мүмкін бе? » | ||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||
Дифференциация белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижеде, оқушыға жеке қолдау көрсету кезінде, оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып оқу материалдары мен ресурстарын таңдауда тапсырмаларды таңдауда көрініс табуы мүмкін (Гарднердің бірнеше ақыл-ой теориясы). Уақытты ұтымды пайдалануды ескере отырып, саралау сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады. | Оқушыларға сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін қолданатын әдістерді жазу үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. | Денсаулық сақтау технологиялары. Пайдаланылған физикалық және белсенді әрекеттер. Осы сабақта қауіпсіздік ережелерінен алынған ұпайлар. | |||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |||||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.