Доппен топтық тапсырмалар. Дене шынықтыру, 10 сынып, сабақ жоспары.
Дене шынықтыру пәні бойынша қысқа мерзімді сабақ жоспары №
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мектеп: 2 бөлім – Командалық ойынның қозғалыс дағдысы Күні: Мұғалімнің аты-жөні:
Сынып: 10 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |
Сабақ тақырыбы | Доппен топтық тапсырмалар. |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.1.2.2. Түрлі дене жаттығулары аясында және жағдаяттарда үйлесімділік пен бірізділікті ойлап табу және қолдану |
Сабақ мақсаттары |
|
Бағалау критерийлері | - түрлі дене жаттығулары аясында үйлесімділік пен бірізділікті комбинацияларды ойлап таба алады; - түрлі ойын жағдайларында үйлесімділік пен бірізділікті комбинацияларды қолдана алады. |
Тілдік мақсаттар
| Пәндік лексика мен терминология мыналарды қамтиды:
|
Құндылықтарға баулу | Жеке жауапкершілік, көшбасшылық қасиеттері, бір-біріне көмектесу. |
Пәнаралық байланыстар | Ғылыммен байланыс – денсаулық және тән, қауіпсіздік, салмақ динамикасы. Информатикамен (ғаламтордан ақпарат іздеу және өңдеу), математикамен (айналу осі, кеңістік, бағыт пен бұрыштар), психологиямен (кіші топта жұмыс жасау дағдылары), биологиямен (ағзадағы биохимиялық өзгерістер), физикамен ( жылдамдық, салмақ, энергия) байланысы. |
АКТ қолдану дағдылары | Шағын құрылғылармен сабақты түсіру, ғаламтордан қажетті ақпаратты іздеу үшін ноутбукты қолдану. |
Алдын ала білімі | Оқушылар алдыңғы сабақтарда, сондай-ақ сабақтан тыс қызметте меңгерген командадағы өзара әрекетттестік дағдыларына ие. |
Сабақтың барысы | ||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңі | Сабақта жоспарланған қызмет | Құралдар | ||||||
Сабақтың басы 2-3 минут 7-8 минут | Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі. Одан кейін мұғалім оқушылармен келесі сұрақтарды талқылайды: - комбинация деген не? - допты қабылдау, қайтару? - ойын жағдайы деген не? Мұғалім оқушылардан сабақтың тақырыбын айтуларын сұрайды: «Доппен топтық тапсырмалар». Одан кейін мұғалім оқушыларға оқу мақсатын тұжымдырап, бағалау критерийлерін белгілеп, оларды құрастырылған нұсқамен салыстыруды ұсынады. (Б, Ж) Оқушылар, бір орында, қозғалыста және жүгіру кезінде ЖДДЖ орындайды. | Барлық жаттығулар үшін үлкен, таза алаң | ||||||
Сабақтың ортасы 7 минут 7 минут 6 минут | (Т, Тәж., К, ҚБ) Сыныпты екі немесе одан да көп топтарға бөлу және ойындағы тәсіл мен стратегияны жақсарту үшін қарапайым ойын комбинацияларын құрастыру тапсырмасы беріледі. Мысал ретінде оқу тапсырмалары бар №1, №2, №3, №4 карточкалар таратылады. Әр топ өздері құрастырған ойын комбинацияларын көрсетеді. Осы тапсырманың дескрипторлары:
Мұғалім қалыптастырушы бағалауды мадақтау әдісі арқылы («Жақсы!», «Тамаша!») жүзеге асырады. Ұсынылған ойын комбинацияларын топтарда талқылау,талдау және баға беру. | Волейбол алаңы. Волейбол доптары, оқу тапсырмалары бар карточкалар, ысқырық, уақыт өлшегіш. Интернет ресурстарына сілтеме: «Шабуылдағы волейбол ойын комбинациялары»: http://www.volley4all.net/tactics/95-playingsituation.html "Крест спереди" комбинациясы https://www.youtube.com/watch?v=eUg40ROdCCI "Крест за спиной" комбинациясы https://www.youtube.com/watch?v=8Y0_JuMWLJk | ||||||
Сабақтың соңы 5 минут |
|
| ||||||
Саралап оқыту - көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау: – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс: - денсаулық және қауіпсіздік ережелері. - АКТ. - құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | ||||||
Сабақ бойынша рефлексия
| ||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | ||||||||
Белгілер:
Б = барлық сынып Т = топтық жұмыс ЖЖ = жұптық жұмыс
Ж = жеке жұмыс Тәж = тәжірибе К = көрсету ҚБ = формативтік бағалау
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.