Жарыс ойыны әрекетін ұйымдастыру. Дене шынықтыру, 8 сынып, сабақ жоспары.
Краткосрочный план по физической культуре №
2-бөлім: Ойындар арқылы проблеманы шешудің дағдылары | Мектеп: | ||||||
Күні: | Мұғалім: | ||||||
Класс: 8 | Қатысатындар саны: Сабақта жоқ: | ||||||
Сабақтың тақырыбы: | Жарыс ойыны әрекетін ұйымдастыру. | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.2.2.1 – көшбасшылық дағды мен командада жұмыс істеу дағдыларын көрсету және қолдану. | ||||||
Сабақ мақсаттары: | - командада жұмыс істеу дағдыларын көрсетеді; - көшбасшылық қасиеттерін көрсетеді. | ||||||
Бағалау критерийлері | - командада жұмыс істей алады; - топ жұмысында көшбасшылық қасиеттерін көрсетеді. | ||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар: Топтық ойын ойнауға қажетті дағдыларды талқылайды және көрсете алады
| ||||||
Құндылықтарға баулу | Жеке жауапкершілік, көшбасшылық қасиеттері, бір-біріне көмектесу | ||||||
Пәнарлық байланыс | Дене және денсаулық ғылымдарымен байланыс, қауіпсіздік, салмақ/ағым динамикасы. Информатика (интернеттен ақпарат іздеу), математика (кеңістік, бағыт және бұрыш), биология (ағзадағы биохимиялық өзгерістер), физика (жылдамдық, салмақ, энергия), психология (шағын топтарда жұмыс жасау) пәндерімен байланыс. | ||||||
АКТ- ны қолдану | Ғаламтордан ақпарат табу үшін ноутбуктерді пайдалану, сабақты видео құралдарға жазып алу. | ||||||
Бастапқы білім | Оқушылар алдыңғы сыныптарда және сыныптан тыс уақытта спорт ойындарын, топта жұмыс істей алу дағдысын үйренді | ||||||
Жоспар | |||||||
Жоспарланған уақыт | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Құралдар | |||||
Сабақтың басы 2 минут
3 минут
10 минут | Мұғалім оқушылармен амандасады. Оқушылармен келесі сұрақтарды талқылайды: - командалық жұмыс дегеніміз? - «Команда көшбасшысы» кім? - жағдыларды жетілдіру дегенміз не? Мұғалім сабақ тақырыбын айтады: «Жарыс ойыны әрекетін ұйымдастыру». (К, И) Мұғалім сынып көшбасшысына ағзаны алдағы физикалық жүктемеге дайындау үшін бұлшықеттің әр түрлі топтарына жаттығу жасатуын сұрайды. | Әр әрекетке үлкен кең кеңістік | |||||
Сабақтың ортасы 20 минут | Б «Шеңберде отыру» ойынын мұғалім түсіндіреді. Оқушылар алдында тұрған ойыншының белін ұстап (бірөбірінің артында) шеңберге тұрады. Тапсырма: ақырын бір-бірінің тізесіне отырулары керек, кейін қолдары екі жаққа созылады. Шеңбер түзу болуы тиіс. (Ф) командалардың бір-бірін бағалауы.. (Б, Т) Оқушылар бейне материалды көреді: Жоғарғы және төменгі қабылдау-беруді орындаудың техникасы. (Б, Ж) Оқушылар жұпқа бірігіп, тапсырмаларды орындайды: 1. волейбол добымен лақтыру жаттығулары; 2. жоғарғы қабылдау-беру; 3. төменгі қабылдау-беру. (Б, Ж) Жаттығудан кейін екі топқа бөлінеід. Мұғалім қабілетті екі оқушыны таңдайды, олар алдында қатарда тұрған оқушыларға беруді орындайды. Қатардағы әрбір оқушының міндеті жоғарғы және төменгі қабылдау-беруді орындап, қатардың соңына барып тұру. Команда капитаны тапсрыманы дифференциалайды. Мықтырақ оқушылар қысқартып немесе жоғарылатып оң, сол жақтарға беруді орындайды. Ф Мұғалімнің бақылауы (Б, Ж) Волейбол оқу-жаттығу ойыны. Мұғалім әр топқа өзінің ойын стратегиясын жасауға уақыт береді. Әр команда ойыннан кейін өз ойынына талдау (жасаған стратегияларын жүзеге асыра алды ма, жоқ па) жасайды.
(Ф) Мұғалімнің бағалауы Мұғалім оқушылармен әңгіме жүргізеді. - Ойын уақытында қандай қиындықтар болды? | Әр әрекетке үлкен кең кеңістік. Мұғалімнің ысқырғыш,волейбол жақтаулары, доптар, сетка, ноутбуктар. Оқыту бейне материалына сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=u02iSd7OFP4 | |||||
Сабақтың соңы 5 минут | Сабақтың соңында оқушылар рефлексия өткізеді:
| Стикерлер, маркерлер, қаламдар. | |||||
Дифференциалды оқыту: - көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? -кабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау: – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс: - денсаулық және қауіпсіздік ережелері. - АКТ. - құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | |||||
Сабақ бойынша рефлексия
| |||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |||||||
Белгілер:
Б = барлық сынып Т = топтық жұмыс ЖЖ = жұптық жұмыс Ж = жеке жұмыс
Тәж = оқушы тәжірибесі К = оқытушы көрсетеді Ф = формативтік бағалауды қолдайды
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.