Қашықтықтарда әр түрлі кедергілерден өту. Дене шынықтыру, 7 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Келісілді

«Дене шынықтыру және АӘД» ӘБ жетекшісі

Каукеев А.К. ________

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5-бөлім: Шаңғы/ кросс/коньки даярлығы

Мектеп: Ақтау қаласы НЗМ ХББ

Күні: 05.02.2019

Мұғалімнің аты-жөні: Махметова В.К.

Сынып: 7 D

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Қашықтықтарда әр түрлі кедергілерден өту

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.1.1.1. Тапсырмаларда спецификалық қозғалыс әрекеттерін қолдану

 Сабақ мақсаттары

  • Жаттығу кезінде денсаулық пен қауіпсіздік сақтау нұсқаулықтарына сүйену
  • Қашықтықтарда әр түрлі кедергілерден өту барысында реттілігін ажырату
  • Тапсырмаларда спецификалық қозғалыс үдерістерін сипаттау

 Бағалау критерийлері

  • Жаттығу кезінде денсаулық пен қауіпсіздік сақтау нұсқаулықтарын ұстанады.
  • Қашықтықтарда әр түрлі кедергілерден өтуге арналған тапсырмаларды жүзеге асыра алады.
  • Тапсырмаларда спецификалық қозғалыс әрекеттеріне арналған жаттығуларды орындай отырып, оны түсіндіреді

 Тілдік мақсаттар

Пәндік лексика және терминология:

командалық жұмыс, тактика, стратегия, жылдамдық, ұпай, ереже т.б.

Қазақша

Ағылшынша

  • Бақылаушы

controller

  • командалық жұмыс

team work

  • Тактика

tactics

  • Стратегия

strategy

 Құндылықтарды дарыту

Сабақ кезінде бір-бірін сыйлау, ынтымақтастық, бір- біріне сенімділік арттыру.

 Пәнаралық байланыстар

Физика

 АКТ қолдану дағдылары

Топтық тапсырма интербелсенді тақтаны пайдаланылады. https://www.youtube.com/watch?v=ITsKTjVR_Jw

Бастапқы білім

Оқушыларда алдыңғы сыныптарда дене шынықтыру сабақтарынан, сондай-ақ сабақтан тыс қызметтен алынған бірқатар әлеуметтік дағдылар және командада жұмыс істеу дағдылары бар.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

10 минут

Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылармен амандасу. Сыныпты түгендеу.

Сабақ басталмастан бұрын, оқушылар тамыр соғысын тексереді. Кестеге жазады.

Уақыт (сек.)

Жаттығуға дейін

Жаттығудан кейін

Тамыр соғысының жиілігі қаншаға артты

1 мин.

Алдыңғы білімге шолу. Арнайы дайындық жаттығуларын қайталау арқылы денені қыздыру. Оқушылар тамыр соғысын есептейді.

Сабақ тақырыбы және оқу мақсаты айтылады. Бағалау критерийлерін оқушылар шығарады.

Толтыру парағы, секундомер

Фишка, мұғалімге арналған ысқырық

Сабақтың ортасы

25 минут

Интернет желісінен видео – ролик көрсету.

Оқушылар ойын алаңына бірдей құрал –жабдық ұсынылады. Әрқайсысының міндеті – берілген құрал-жабдықтан әр түрлі кедергілер жасап, қарсылас топқа ұсынады.

Дескриптор

  • Әр түрлі қашықтықта кедергілер жасап, орындай алады.
  • Әр түрлі кедергілер өтудің тиімді әдісін пайдаланады, оны түсіндіреді.

https://www.youtube.com/watch?v=ITsKTjVR_Jw

Бірнеше гимнастикалық маты, фишкалар.

Сабақтың соңы

5 минут

Сабақты қорытындылау, бүгінгі өтілген сабаққа ауызша рефлексия

Сұрақ – жауап

Саралау оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Барлық оқушылар: Жаттығу кезінде денсаулық пен қауіпсіздік сақтау нұсқаулықтарына сүйенеді.

Оқушылардың көпшілігі: Қашықтықтарда әр түрлі кедергілерден өту барысында реттілігін ажыратады.

Кейбір оқушылар: Сыни ойлау қабілетін дамытатын жаттығулар кезінде, тез орындалатын жолдарын қарастырады. Топты алға жетелейді.

Жаңа сабақтың меңгеруі тапсырмасы кезінде топтық бағалау жүреді.

Алдыңғы білімді тексеру кезінде және сабақтың барлық бөлімінде мұғалімнің бағалауы кері байланысы болады.

Тапсырмаларды орындау кезінде, шапшаңдықты талап ететін тапсырмаларда, қозғалыс кезінде соқтығысу қауіпін бақылау.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Информация
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.