Көрсеткіштік және логарифмдік функцияның қасиеті, графигі. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі 11.2B Теңдеу және теңсіздіктер | Мектеп: | ||||||||
Күні: | АЖТ мұғалім: | ||||||||
Сынып: 11 | Сабаққа қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||||
Тема урока | Көрсеткіштік және логарифмдік функцияның қасиеті, графигі. | ||||||||
Сабақ барысында жету керек Оқу мақсаты (оқу бағдарламасына сілтме) |
| ||||||||
Оқу мақсаты | Көрсеткіштік және логарифмдік функциялардың қасиеттерімен танысады. Аталған функциялардың графиктерін тұрғыза алады. Көрсеткіштік теңсіздіктің түрін анықтай алады. | ||||||||
Жетістік критериі | Оқушы оқу мақсатына жетеді,егер; – көрсеткіштік және логарифмдік функцияның анықтамасын қолданса – көрсетілген функциялардың монотондылық қасиетін қолданса – осы функцияларды көрсетерде geogebra программасын пайдалана алса – функцияның жеке жағдайларға қатысты анықталу облысын анықтап, оны тексере алса | ||||||||
Тілдік мақсат
| Оқушы: - көрсеткіштік және логарифмдік функцияларды қолдануда математикалық терминдерді қолдана алады; - шешудің дұрыс жолын таңдауда ойын жеткізе алады Пәндік лексика және терминология Иррациональды теңсіздік, шешімі көп, интервалдар тәсілі, анықталу облысы, қабылдайтын мүмкін мәндер жиыны Диалогпен жазуда пайдалы фразалар Теңдіктің екі бөлігінде квадраттаймыз. Сандық түзуде анықталған. Қабылдайтын мүмкін мәндері. Осы ширектерде жатады | ||||||||
Құндылықтарды дарыту |
пікірлер түрлілігіне сыйластықпен қарауға тәрбиелеу. | ||||||||
Пәнаралық қатынас | Интерактивті құрылғыны пайдалана алады, интернет-ресурстарды пайдаланады | ||||||||
АКТ дағдыларын пайдалану | Интерактивті құрылғыны мүмкіндіктерін пайдалана алады, интернет-ресурстарын, түрлі сайттарды. | ||||||||
Бастапқы білім | Теңдеу, теңсіздік. Сызықтық, квадраттық теңдеулер мен теңсіздіктер. Көрсеткіштік функция. | ||||||||
Сабақ барысы | |||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||
Сабақтың басы 4 минут Ортасы 35 минут | Сабақтың басында назар аудару: – оқушылардың зейіндерін шоғырландыруына – оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын тұжырымдауына – оқушылардың «жақын даму аймағын» және сабақтың күтілетін нәтижелерін анықтауына.
4.1 Презентацияның 4-13 слайдтарын айқын, толықтай түсіндіру. (көрсеткіштік және логарифмдік функцияның қасиеттерін жете меңгеру). 4. geogebra программасын осы функцияларды көрсетуде пайдалануын жеткізу. Программаның мүмкіндіктерін көрсету, ары қарай сабақ барысында қолдану. Көрсеткіштік функцияның мәндерін логарифмдеу: Шешімі: Мысал 6. Логарифмнің қасиетін пайдалана отырып, мына мысалдарды шығарыңыз.
4.3 Жаңа тақырыпты қорытындылау мақсатында жұптық жұмыс Тақтада оқушыларға түрлі көрсеткіштік және логарифмдік функциялардың графиктері ілінген, және оның сәйкес функциялары бар. Әр жұп кез-келген картаны алып оны нөмірлеп сәйкес функцияны тауып, сәйкес нөмірін артына жазып қоюы тиіс. Бұл оқушылардың осы тақырыпты қаншалықты меңгерін аңғара аламыз. Осылай 5 тапсырманы аяқтамағанша жалғаса береді. Оқушылар осылай өздерінің жүріп табу жолдарын мұғалімге көрсетіп, кері байланыс алады. Мұғалім тексеріп, сәйкес бағалау маршруты бойынша баллдарын қойып шығады («маршруту движения»): 3, 6, 9, 10, 5, 1, 2, 4, 7, 8 | Презентация Слайд 1-2 Слайд 3-5 Слайды6-12 www.geogebra.org Слайды 9-10 Жұптық жұмысқа карточкалар | |||||||
Сабақтың соңы 1 мин | Рефлексия Үй тапсырмасы:
Мына функциялардың ішінен көрсеткіштік функцияны ,өсетін және кемитін функцияларды анықтаңыз. | Слайд 11 Слайд 12 | |||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||
Сабақтың басында оқушылардың алдын ала білім деңгейлерін анықтау арқылы оқушыларды топтарға біріктіру. Топтық жұмыста жаңа материалды оқу барысында деңгейлік тапсырмаларды орындау. | Топтық жұмыс барысында қалыптастырушы бағалау оқушылардың өзара бағалауы және мұғалімнің бақылауы мен комментарийлері арқылы іске асады. Сабақтың қорытындысын жасағанда оқушылар «Мен сабақ мақсатына жеттім бе?» деген сұраққа жауап береді. | Қауіпсіздік техникасының ережелерін ұстану | |||||||
Сабаққа рефлексия Оқу/сабақ мақсаттары сәтті қойылды ма? Барлық оқушы ОМ жете алды ма?? Егер жоқ болса, неге? Дифференцация сабақ барысында жүргізілді ма ? Сабақтың жоспарланған уақыт бойынша өте алды ма? Қандай кемшіліктер сабақ барысында анықталды, неге? |
| ||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткенекі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |||||||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.