Кері тригонометриялық функцияның туындысы. Алгебра, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.3С Туынды | Мектеп: | |||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||
Сынып: 10 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||
Сабақ тақырыбы | Кері тригонометриялық функцияның туындысы | |||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.4.1.23 Кері тригонометриялық функцияның туындысын табу | |||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар тригонометриялық функция туындысын таба алады және соған байланысты есептер шығара біледі триялық функцияның туындысын табады | |||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: туындыларды табу бойынша қадамдарды сипаттау үшін математикалық терминдерді дұрыс қолданады. Пәнге тән лексика мен терминология: Функция, көлбеулік бұрыштың тангенсі (градиент), функция графигі, дифференциал, дифференциалдау, екінші ретті туынды, экстремум, кесіндідегі функцияның ең үлкен және ең кіші мәні, ирең нүктесі, алғашқы функция, интеграл, интегралдау. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Егер мен осы функцияны дифференциалдасам, ..... болады. Егер мен оны қайтадан дифференциалдасам, ..... болады. Осы функция градиентінің графигін сызу. Экстремалдық нүкте қасындағы градиентті сипаттау. Стационар нүктенің сипаттамасын табу үшін 2-ші туындыны пайдалану. | |||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Адамгершілікке, бір-бірінң пікірін тыңдауға, бағалауға үйрету | |||||||||
Пәнаралық байланыстар | Анализ бастамаларының есептері талқыланады | |||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация, электронды тақта | |||||||||
Бастапқы білім | Туынды және дифференциал | |||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||
Сабақтың басы 2 минут | Сабақ басында: - оқушылардың зейінін шоғырландыру - оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын/ОМ анықтап алу - үй тапсырмасын тексеру | |||||||||
Сабақтың ортасы 8 минут 10 минут 1 минут 12 минут 5 минут | Жаңа сабақ Мұғалім жаңа тақырыпқа байланысты бірнеше мысал шығарып көрсетеді Жеке жұмыс (Қосымша 1) А деңгейі Сергіту сәті Оқушылармен жаттығулар жасалады Жұптық жұмыс (Қосымша 2) В деңгейі С деңгейі Қалыптастырушы бағалау | Теориялық материалдар Ә.Н.Шыныбеков Алгебра және анализ бастамалары 10 сынып А.Әбілқасымова Алгебра және анализ бастамалары 10 сынып | ||||||||
Сабақтың соңы 2 минут | Сабақ соңында оқушылармен «аяқталмаған сөйлем» рефлексиясы жүргізіледі: - мен білмейтін едім.... - мен бүгін білдім....... - маған бүгін ұнады...... - маған бүгін қйындық туғызды..... - менің білгім келеді.... Үй жұмысы (дидактикалық материалдар) | |||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||
Оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беріледі, жұптық, жеке және жұптық жұмыстар жасалады | Оқытудың әр этапында қалыптастырушы бағалау жүргізіледі, сабақ соңында жазбаша қалыптастырушы бағалау жүреді. | Сергіту сәтінде оқушылармен дене жаттығулары жасалады. | ||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаты дұрыс қойылған. Оқушылардың барлығы дерлік ОМ қол жеткізе алды. Сабақта саралау элементтері жүрді (деңгейлік тапсырмалар). Уақыт кезеңдерінде кішкене ауытқулар болды. |
| |||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Деңгейлік тапсырмалар оқушылардың белсенділіктерін арттыруға септігін тигізді. 2: Жұптық жұмыс арқылы оқушылар белсене жұмыс жасап ғана қоймай бір-бірінің пікірлерін тыңдап, құрметтеуге үйренді. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Тапсырмалар түрлі ойындар арқылы берілсе оқушылардың белсенділіктері одан да арта түседі. 2: Практикалық тапсырмалар көбірек берілсе оқушылардың қызығушылықтары артады. Сабақ барысында оқушылардың белсенділіктер жақсы болды, топтық жұмыстың практикалық тапсырмаларын орындаған кезде оқушылардың белсенділіктері арта түсті. Келесі сабақтарымда практикалық тапсырмаларды көбірек беруге тырысамын. | ||||||||||
Теориялық материалдар
Тригонометриялық функциялардың туындылары
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.