Функция, оның қасиеттері және графигі. Алгебра, 10 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.1A бөлім: Функция, оның қасиеттері және графигі | Мектеп: | |||||||
Күні: Жаңа сабақ: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||
Сынып: 10 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.1.1.3 - функция қасиеттерін анықтай алу; | |||||||
Сабақ мақсаттары | функция қасиеттерін анықтай алады | |||||||
Жетістік критерийлері | Оқушы оқу мақсаттарына жетеді, егер;
| |||||||
Тілдік мақсаттар | - бөлшек-сызықты функцияның графигін/ берілген функцияның графигін салу үшін ... түрлендірулер орындалады; -берілген функцияға кері функция табу үшін … керек; -берілген күрделі функция ... функцияларынан құралған; -егер ... шартын қанағаттандыратындай М оң саны бар болса, онда функция шенелген деп аталады; -егер функция қандай да бір аралықта өсетін (кемитін) болса, онда ол осы аралықта ... деп аталады; -егер ... болса, функция жұп деп аталады; -егер ... болса, функция тақ деп аталады; - жұп (тақ) функцияның графигі ... симметриялы; -жұп (тақ) функцияның графигін салу үшін ... керек; -егер ... болса,функция периодты деп аталады. | |||||||
Құндылықтарды дарыту
| Қалыптастырушы бағалау сәтінде бір-бірінін жұмысын тексеруде оқушыларды академиялық шыншылдыққа тәрбиелеймін | |||||||
Пәнаралық байланыстар | Физика | |||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивтік құралдарды қолдану | |||||||
Бастапқы білім | Қарапайым функциялар және олардың графиктері | |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар Шыныбеков Ә.Н. 10 сынып, Алгебра және анализ бастамалары. Абылқасымова А.Е. 10 сынып, Алгебра және анализ бастамалары. | ||||||
Сабақтың басы 2 мин. | Ұйымдастыру кезеңі
| Слайд1-3 | ||||||
Сабақтың ортасы 3 минут
6 минут 13 минут 14 минут |
Мақсаты: Алдыңғы сабақты еске түсіру; Алдымен мұғалім барлық оқушыларға өткен тақырып бойынша сұрақ әзірлеуін тапсырады. Кездейсоқ таңдалған оқушы ортадағы орындыққа отырып, оқушылардың сұрақтарына жауап береді. Бағалау: дұрыс жауап арқылы бірін-бірі бағалау
Мақсаты: График арқылы еске сақтау қабілеттерін арттыру; Тақтадан сурет көрсетіледі, алып тасталынғаннан кейін, еске түсіріп периодын атау қажет. Қосымша 1 Бағалау: «+,-» әдісі
Сұрақ: «Жұп және тақ дәрежелі тригонометриялық функцияның периоды қалай өзгереді?» Қосымша 2 Дескриптор:
Бағалау: топ аралық бағалау
Қосымша 3 Есептер жұпқа ұсынылады Бағалау: «+,?» әдісі арқылы дұрыс жауап арқылы бірін бірі бағалау | Слайд 4 Слайд 5-8 Cлайд 9-11 Слайд 12-13 | ||||||
Сабақтың соңы 2 мин.
| Үй жұмысы 1.Жұп немесе тақ функция болатындығын дәлелдеңіз., 2. Рефлексия : «Мишень» | Слайд 14-15 | ||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | ||||||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.