Наноматериалдардың физикалық қасиеттері. Физика, 11 сынып, сабақ жоспары.


Жоспар :

Нанотехнологиялар және наноматериалдар

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 11

Қатысушылар саны:

Сабақта болмағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Наноматериалдардың физикалық қасиеттері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (Пәндік бағдарламаға сілтеме)

11.9.1.1 - наноматериалдардың физикалық қасиеттерін және оларды алу тәсілдерін түсіндіру

 Сабақ мақсаты

Бұл сабақта оқушылар:

1. Наноматериалдардың қасиеттерін түсінеді

2. Наноматериалдарды алу тәсілдерін түсінеді

 Жетістік критерийлері

Оқушылар мақсатына қол жеткізе алады

• наноматериалдардың анықтамасын түсіну.

• наноматериалдардың қасиеттерін түсіну.

• наноматериалдарды алу жолдарын түсіну.

 Тілдік мақсат

Пәнге қатысты лексика және терминология:

Наноматериал, нанотехнология, өндіріс

Диалог пен жазу үшін пайдалы тіркестер жиынтығы:

Наноматериалдардың келесі физикалық қасиеттері бар:…

 Сабақта қалыптасқан құндылықтар

Наноматериалдар біздің әлемге қалай көмектеседі және ол біздің елдің индустриясына қалай көмектесе алады?

 Пәнаралық байланыстар

Студенттер химия пәнінен алған білімдерін наноматериалдар туралы сөйлескен кезде пайдаланады және тақырыптарын ұсына отырып, ағылшын тілінде сөйлеу дағдыларын қолданады.

 АКТ қолдану дағдылары

Интернет-ресурстарды пайдалану және студенттерді ақпаратты онлайн режимінде зерттеуге, сондай-ақ кәсіби жүргізуші сияқты АКТ құралдарын пайдалануға, оқуға көмектесу үшін ақылды тақтаны пайдалануға шақыру.

Алдыңғы оқыту

Оқушылар кәдімгі материалдардың әртүрлі қасиеттерін білді. Бұл бірінші рет наноматериалдар ұғымын көріп, бірінші рет наноматериалдардың физикалық қасиеттерінен өтеді.

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар

Ресурстар

Басы

Бірнеше минут

Оқушыларды студенттермен таныстыру үшін ұйымдастырушылық сәт

• Сабақтың тақырыбы

• Сабақтың мақсаттары

• Сабақты бағалау критерийлері

• Сабаққа арналған іс-шаралар жоспары

Презентация

Ортасы

Сабақтың маңызды бөлігі

Жаңа тақырыпты және әртүрлі терминдер мен формулаларды енгізу.

• Наноматериалдар дегеніміз - химиялық заттар немесе өте аз мөлшерде өндірілетін және қолданылатын материалдар.

• Нанотехнология - бұл физика, химия, биология, компьютерлік және материалтану ғылымдарының ынтымақтастығы. Бұл наноматериалдар жасауды зерттейтін ғылым.

• Сусымалы материалдар - бұл олардың өлшемдері 100 нм-ден жоғары болатын материалдар

• Беттің салыстырмалы ауданы - бұл материалдың беткі қабатының оның көлеміне қатынасы

• Кванттық эффекттер - бұл наноматериалдардың қасиеттерін тудыратын шағын масштабтағы әсерлер

Топтық жұмыс

Студенттер PowerPoint бағдарламасын басшылыққа ала отырып ауызша жауап береді;

Жасай алатын мәлімдеме: Көбінесе сабақ / курстың оқу нәтижелерін белгілеу үшін қолданылады. Олар білім алушының осы нәтижелерге қол жеткізген-жетпегенін тексеру үшін қолданылады.

Саралау: топтық бағалау.

Ақ тақта қолданбасы

Компьютерлер

Power Point презентациясы

Соңы

2 мин

Сабақты мазмұндамамен қорытындылау

Саралау - сіз қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Сіз қабілетті оқушыларды қалай сынақтан өткізуді жоспарлайсыз?

Бағалау - сіз оқушылардың білімін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Саралау тапсырма бойынша, нәтиже бойынша, жеке қолдау арқылы, оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып, оқу материалдары мен ресурстарды таңдау арқылы болуы мүмкін (Гарднердің бірнеше интеллект теориясы).

Саралауды уақытты басқаруды ескере отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолдануға болады.

Сұрақтар қою.

Мұғалімге сұрақ қою.

Орындық жұмыс

Денсаулықты нығайту әдістері

Үзіліс және физикалық жаттығулар.

Осы сабақта қолданылатын қауіпсіздік ережелерінен алынған ұпайлар.

Рефлексия

Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар СМ деңгейіне жетті ме?

Егер жоқ болса, неге?

Мен жоспарлаған саралау жақсы нәтиже берді ме?

Мен уақытты ұстандым ба?

Мен жоспарымнан қандай өзгерістер енгіздім және неге?

Төмендегі орынды сабағыңыз туралы ойлау үшін пайдаланыңыз. Сабағыңыз туралы сол жақтағы қораптағы ең өзекті сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағалау

Қандай екі нәрсе өте жақсы өтті (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алар еді (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Мен осы сабақтан сынып туралы немесе жеке сабақтардың жетістіктері / қиындықтары туралы не білдім, ол келесі сабағыма ақпарат береді?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Информация
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.