Айнымалы ток тізбегіндегі реактивті кедергі. Физика, 11 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

 

Пән: физика

Мұғалімнің аты-жөні:

Күні:

Класс: 11 (ЖМБ)

Оқушы саны:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі

11.1С Айнымалы ток

Сабақтың тақырыбы

Айнымалы ток тізбегіндегі реактивті кедергі

Бастапқы білім

Еріксіз электромагниттік тербелістер. Айнымалы ток

Сұрақтарға жауап жазу.

Оқыту мақсаттары

11.4.3.5 - айнымалы ток тізбегінде реактивті жүктемелер кезінде (катушка, конденсатор) фаза ығысуын сипаттау

 Сабақтың мақсаттары

сыйымдылық және индуктивтік кедергілердің ток жиілігі, конденсатордың сыйымдылығы және катушканың индуктивтілігіне тәуелділігін анықтау

Жетістік критерийлері

сыйымдылық және индуктивтік кедергілері бар айнымалы ток тізбегінің тізбегін құра алады;

сыйымдылық және индуктивтік кедергілерінің айнымалы ток жиілігі мен сыйымдылық және индуктивтікке тәуелділігін біледі және оларды есептер шығаруда қолдана алады;

сыйымдылық және индуктивтік кедергілері бар тізбектегі ток күші мен кернеу тербелістерінің фазаларының айырмасын бағалай алады.

 Тілдік мақсаттар

 

Пәнге қатысты лексика мен терминология

айнымалы ток – alternative current

фазалар айырымы – phase difference

сыйымдылық кедергі - Capacitive reactance

индуктивті кедергі - Inductive reactance

катушка - Inductive load

резонанс - Resonance

 Дифференциация

- жеке оқушыға, топқа арналған тапсырмалар дайындау;

- оқушыға жеке көмек көрсету;

 Пәнаралық байланыстар

Пән

Математика

Кезең

Ток күшінің, кернеудің, қуаттың уақытқа тәуелділік графигі бойынша сипаттама беру

 Құндылықтарды

 дарыту

Адалдық, серіктестік, толеранттылық, үштілділік, денсаулық, құрмет, жауапкершілік және үздіксіз оқу.

Құндылықтарды дарыту ... арқылы жүзеге асады (іс-әрекетті немесе/және тақырытың мазмұнын сипаттау).

Жаһандық азаматтық

Резонанстың радиоқабылдағышта маңызын түсінеді.

 АКТ қолдану дағдылары

https://phet.colorado.edu/en/simulation/legacy/circuit-construction-kit-ac

https://bilimland.kz/kk/courses/physics-kk/ehlektrodinamika/ai-nymaly-tok/lesson/ai-nymaly-toktyng-tolyq-tizbegine-arnalhan-om-zangy

презентация

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Денсаулық сақтау технологиялары.

Компьтермен жұмыс жасауа кезіндегі қауіпсіздік ережесін ұстануды қадағалау.

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин

5 мин

3 мин

- оқушының назарын аудару;

- оқушылармен бірге сабақтың мақсаттарын анықтау.

Жеке жұмыс. 4 сұрақтан тұратын тапсырманы орындау.

Өзара бағалау. Оқушылар тапсырманы орындап болған соң тапсырмаларды ауыстырады. Мұғалім оқушылардан жауабын оқуын сұрайды.

Таратпа материал

Сабақтың ортасы

16 мин

10 мин

Топтық жұмыс. Оқушылар екі топта берілген зертханалық жұмысты орындайды:

LC тізбекті зерттеу

Резонанс

Қорғау.

Жеке жұмыс. Есептер шығарту (уақыт жеткілікті болғанда)

Таратпа материал

Сабақтың соңы

3 мин

Кері байланыс беру.

Рефлексия:

- нені үйрендім;

- не нәрсе түсініксіз болып қалды;

- немен қайта жұмыс жасау керек.

Стикерлер

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен?

Дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар

болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Информация
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.