Гармоникалық тербеліс. Физика, 11 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
| ТАНЫСТЫ ӘБ жетекшісі: ____________________ « »______20__ж. | ||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Гармоникалық тербеліс | ||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.4.1.1 – гармоникалық тербелістерді (х(t), v(t), a(t)) экспериментті, аналитикалық және график арқылы зерттеу | ||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Гармоникалық тербеліс анықтамасын біледі Гармоникалық тербеліс теңдеуін есептер шығаруда қолданады Гармоникалық тербеліс үшін график тұрғызады | ||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Лексика и терминология, специфичная для предмета:
Полезные выражения для диалогов и письма: Я предполагаю, что период маятника зависит от ……… Я будут выполнять эксперимент путем измерения ………. Я буду поддерживать………постоянным и изменять ……….. Эксперимент может быть усовершенствован при помощи ………. Менің ойымша маятник периоды байланысты ……… Мен өлшеу арқылы эксперимент жасаймын ………. Мен қолдайтын боламын………тұрақты және өзгертемін ……….. Эксперимент арқылы жақсартуға болады ………. I suggest that the period of a pendulum depends on ……… I will perform the experiment by measuring ………. I will keep………constant and change ……….. The experiment can be improved by ………. | ||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Өзін-өзі реттеу және бақылау дағдыларын дамыту | ||||||||||||||
Жаһандық азаматтықты тәрбиелеу | Гармоникалық тербеліс теңдеу арқылы берілген ағылшын тіліндегі есептерді шғару.. | ||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақта доска, ноутбуктер. | ||||||||||||||
Түпнұсқалықты оқыту | өз мүмкіндіктерін түсінетін және қабылдайтын түпнұсқалық тұлғаны тәрбиелеу және қалыптастыру | ||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика (туынды алу, график тұрғызу) | ||||||||||||||
Бастапқы білім | Физика 9 сынып – Тербелмелі қозғалыс. Тербеліс түрлері. | ||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтың жоспарланған әрекеттері | Ресурстар | |||||||||||||
1 – ші сабақтың басы 2 мин 3-8 мин | Оқушылармен амандасу, қатыспағандарды белгілеу. Оқушыларды - сабақтың мақсатымен -бағалау критерийлерімен таныстыру Қайталау (Физика 9 сынып) Сөйлемді аяқтаңыз (жұппен жұмыс, жұптық бағалау – мұғалімнің көзқарасы бойынша):
Дескрипторлар 1. Период және жиілік анықтамасын біледі 2. Период, жиілік, бұрыштық жылдамдық формуласын дұрыс жазады. 3. Период, жиілік, бұрыштық жылдамдықтың өлшем бірлігін дұрыс жазады. | Интерактивті тақта Презентация | |||||||||||||
1 – ші сабақтың ортасы 9-20 мин 21-30 мин 31-38 мин | Жаңа сабақты түсіндіру
Тәжірибелік жұмыс Құралдар: математикалық маятник, секундомер, өлшеуіш лента. Тәжірибе барысы:
Дескрипторлар
Есептер шығару Дескрипторлар: 1. Тербелмелі қозғалыстың сипаттамаларын жазады: амплитуда, период, жиілік, бұрыштық жылдамдық , тербеліс фазасы 2. Гармоникалық тербеліс теңдеуін жазады Есептер шығару Гармоникалық тербеліс теңдеуін жазыңыз: | ||||||||||||||
Рефлексия 39-40 мин | Сабақтың соңында оқушылар рефлексияны жүргізеді:
| ||||||||||||||
Үй жұмысы | Өтілген формуламен анықтамаларды қайталау. | ||||||||||||||
Денсаулық және қауіп-сіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |||||||||||||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.