Еркін электромагниттік тербелістер. Физика, 9 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 9.3В бөлім – Сақталу заңдары | Мектеп: НЗМ Орал қ. | ||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 9 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
| |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Еркін электромагниттік тербелістер. | ||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 9.4.4.1. тербелмелі контурдағы еркін электромагниттік тербелістерді сапалық түрде сипаттау | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Пәндік лексика және терминология Период, индуктивтілік, сыйымдылық Диалогқа/жазуға қажетті сөз тіркестері Мен маятниктің периоды …. тәуелді деп ойлаймын. Мен тәжірибені өлшем арқылы …. орындайтын боламын. Мен … тұрақты сақтаймын және…. өзгертпеймін. Тәжірибе……….арқылы жетілдірілуі мүмкін. | ||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Оқушылар сабақ барысында топпен жұмыс істейді. Жұмыс барысында жауапкершілік және өзара құрмет құндылықтарын дамытады. Академиялық адалдық | ||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика | ||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Bilimland тақырып бойынша тапсырмалар орындау. | ||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Еркін және еріксіз тербелістер, резонанс | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 0-5 мин | І. Ұйымдастыру кезеңі Топқа бөлу «Кездейсоқ таңдау» «Миға шабуыл» (4 минут)
2. Идеал тербелмелі контурды қалай түсінесің? 3. Тербелмелі контурдағы электромагниттік тербелістерді сипаттап бер? 4. Еркін тербелістер дегенді қалай түсінесіңдер? 5. Гормоникалық тербелістер жайлы не білеміз? 6. Тербеліс амплитудасы, периоды, жиілігі жайлы не білеміз? Кері байланыс: оқушы-мұғалім, оқушы-оқушы Бағалау: «Мадақтау» арқылы | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы | ІІ. Топтық жұмыс «Жигсо» (15 минут) Сіздің тобыңызда 5 рөлді: лидер, баяндамашы, хатшы, уақыт сақшысы және бақылаушыларды анықтаңыз. Жұмыс төмендегідей жоспармен жүреді: Берілген мәтінді оқып, топпен бірлесе отырып, талқылайды және әр топтың бақылаушысы жасаған жұмыстарға сәйкес бақылау парағын жүргізеді. Бақылаушының бағалау парағы
Әр оқушы өзіне жүктелген рөлдің міндеттерін атқарады. Топ пікірлерін тыңдау. ІІІ. Сергіту сәті «Көңілді жаттығу» VІ. Жеке жұмыс «Есептер шығару» (10 минут) 1. Индуктивтілігі 0,1 Гн катушка мен сыйымдылығы 2 мкФ конденсатордан тұратын тербелмелі контурдың меншікті тербелісінің периодын табыңдар? 2. Индуктивтілігі 0,04 Гн болатын тербелмелі контурдың ерікті тербелістерінің жиілігі 800 Гц. Осы контур конденсаторының сыйымдылығы қандай? V. Деңгейлік есептер. Топтық жұмыс І нұсқа
ІІ нұсқа
| ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 2 минут 3 минут | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді. Тақырыбы: «Менің сабақтығы көңіл күйім!» Мақсаты: Сабақтағы оқушылардың көңіл күйін анықтау. Мұғалім іс-әрекеті: Оқушыларға стикерлер ұсынады. Оқушы іс-әрекеті: Тақтаға өз көңіл күйін білдіру үшін стикерлер жапсырылады. Мұғалім іс-әрекеті: Оқушыларға үй тапсырмасын береді. | Қосымша 5 Қосымша 6 | |||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысында берілген тапсырмалар оқушылардың жас ерекшелігіне және деңгейіне сәйкес құрылды. | Оқушлыардың топ ішіндегі жұмысы және есеп шығарудағы өздік жұмысы бағаланады | Қауіпсіздік техника ережелерін қайталау Тәжірибе жасау барысында қауіпсіздік техникасы түсіндірілді. | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:Оқушылардың топпен жұмысы 2: Өз өздерін әділ бағалау білуі Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Деңгейлік тапсырмаларды көбірек беру. 2: Тақырып ашылу үшін өмірмен байланысты тәжірибелер қолдану. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
| |||||||||||||||||||||||||||||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.