Секунд.Минут. Математика, 3 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлімі: Уақыт № 154сабақ. | Мектеп: 7 | ||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні:Шахманова А. | ||||||||||
Сынып: 3 | Қатысқандар саны: | Қатыспаған оқушылар: | |||||||||
Тақырыбы: | Секунд.Минут | ||||||||||
Оқу мақсаты: (Оқу бағдарламасының ұзақ мерзімді жоспарына сәйкес) | 3.1.3.3 шамалар мәндерін уақыт(сек,мин,сағ,тәул, жыл,ғасыр) өлшем бірліктерін салыстыру және амалдар орындау 2.1.3.4 уақыт( сек,мин,сағ,тәул.ғасыр) бірліктері олардың арақатынасына сүйеніп түрлендіру | ||||||||||
Сабақтың мақсаты: |
| ||||||||||
Ғылыми тіл |
| ||||||||||
Құндылықтар | Өмір бойына білім алу | ||||||||||
Пәнаралық байланыс | Дүниетану, көркем еңбек. | ||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интербелсенді тақта | ||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Сандар жиыны.Ішкі жиындар | ||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||
Жоспарланған уақыт | Оқушылардың жоспарланғаніс-әрекеті | Ресурстар | |||||||||
Сабақтың басы | Ойды жинақтау.(ҰЖ) Суретте қандай пішіндер кездесетінін табу. 1- тапсырма.(ТЖ) Оқушыларға уақыт бірліктері туралы шағын зерттеу жұмысын құрастыру тапсырылады. Жұмыстың орындалу тәсіліне шек қойылмады. Өз еріктерінде. (Оқушылар төрт топқа бөлінеді) Тапсырма орындалған соң әр топ өз жұмысын қорғайды. Оқушылар өздеріне қажет деп санаған мәліметтерді дәптерге жазып отырады. Екі өлшем бірлігінің айырмашылығын айтқызу. Бір минуттан екінші минутқа дейін қандай аралық бар? Бағалау: Қол шапалақтау арқылы бағалау.Кімнің жауабын дұрыс деп тапса соған қол соғады. | 3 слайд Топтардың саны бойынша; ламинатталған қағаздар, маркер 4 слайд | |||||||||
2- тапсырма ( (Ж.Ж) «Тауып көр!» Әр циферболаттан барлығы неше минут көрінбей тұрғанын табады.Циферболатта минутты секундтан айырады. ( Белсенділігі жоғары оқушылар сұрақтарға жауап беру керек,ал белсенділігі төмен оқушыларға дұрысын таңдай алатын жауап нұсқаларын дайындау) С Сөздік бағалау: «Жарайсың!», « Өте жақсы!», «Керемет!» мадақтау сөздері арқылы бағалау. 3- тапсырма (Жұптық жарыс) Кіріспе әңгіме өткізу. Қандай мейрамдарда көңілді сайыстарды ұйымдастырады? Қазір жұптық жарыс өткізу. Кім баспалдақтарда орналасқан барлық тапсырмаларды жылдам және дұрыс орындап мәреге жетеді? Әр жұпта бір сарапшыдан болады. Оларға циферболат макеттерін ұсынып, уақытты белгілеп отыруға ұсынылады. Бағалау: Отшашу әдісі арқылы бағалау. Сергіту сәті: музыка арқылы қимыл қозғалыс жасау 4- тапсырма (ӨЖ) Оқушыларға бос орындарды толтыруға тапсырма беру. Келесі сұрақтарды қою «Бір минутта неше секунд бар (60)Үлкен шамадан (минут) кіші шамаға (секунд) қандай арифметикалық амалмен түрлендіреміз(көбейтумен)Кіші шамадан (секунд) үлкен шамаға(минут) қандай арифметикалық амалмен түрлендіреміз? Бағалау:Жауаптарын сәйкестендіру арқылы өзін-өзі бағалау. 5- тапсырма (ҰЖ) Сағат шеберханасына саяхат. Сағат шеберханасындағы бірнеше сағаттарға назар аудару. Шеберханада электронды жанатын сағат қана жарамды. Қалғандары жөндеу жұмыстарын қажет етеді. Оқушыларға төмендегі сұрақтарды қою. 1.Сағаттардың қанша уақытқа қалып қойғанын немесе алға шығыр кеткенін табу 2. Жарты сағаттан кейін электронды сағат қанша уақытты көрсетеді. 3. 35 минут бұрын қандай уақытты көрсетті? Бағалау:Стикерлер арқылы бағалау 6- тапсырма (Д.Ж) Шығарып көр Ең алдымен шығарылу алгоритмін талдау кейін оқушыға жеке шығаруға мүмкіндік беру.Шығарылуының алдында бүтіні немесе оның бөлігінің белгілі екендігін анықтату.(Бөлігі) Бөлігі бойынша бүтінін табу үшін не істейміз?(Осы бөлікке сәйкес санды сәйкес бөліктің бөлігіне бөлу керек. Б) Тапсырмасының шартын оқығаннан кейін,тағы қандай сұрақ қоюға болатынын сұрау.(Айдын барлығы қанша уақыт жұмсады?)Тапсырманы тексеру жұптарда жүзеге асырылады. Екі жұпты шығарылуын көрсету үшін тақтаға шығару. Бағалау:Басбармақ арқылы бағалау.Жауап ұнаса бармақты жоғары көтеру. Ұнамаса төмен қою. 7- тапсырма Жұптық жарыс. Сағаттың тілі бйынша көрсетіліп тұрған уақыт аралықтарында қанша сағат өткенін тап? Оқушылар жұптасып жарысып, жұмыстарын алмасып тексеріп, қателері болса түзетеді. Бағалау: Өзара бағалау . Жұпта тексеріп, жұлдызшалар арқылы бағалау. | сағаттың циферблатының суреттері\ 5 слайд 6 слайд 7 слайд 8 -9 слайд 10-11 слайд 12-14 слайд 15 слайд | ||||||||||
Сабақтың соңы | Кері байланыс «Жетістік баспалдағы» «Жетістік баспалдағы» әдісі оқушылардың қандай білім баспалдағында тұрғандарын және өткен материалды меңгеруге қай баспалдақта тұрғандығын анықтайды. Баспалдақ тақтаға ілінеді (ватманда, қағаз парағында), балалар өздері орындаған жұмысты магниттермен немесе стикерлермен өздері қалаған баспалдаққа орналастырады. Не үшін ондай баға қойғандарын түсіндіреді. | Стикер 16 слайд | |||||||||
Рефлексия |
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру