Ұзындықтың өлшем бірліктері (мм, км). Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
Сабақ: Математика 3 В бөлім: Шамалар және олардың өлшем бірліктері
| ФМБ-ғы Назарбаев Зияткерлік мектебі Көкшетау қаласы | ||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: | Қатысқан оқушылар: Қатыспағаны: | ||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) | 2.1.3.2** өлшем бірліктерін пайдаланып, шамаларды өлшеу: мм, м/ см/ 2.1.3.3** ұзындық: см, дм, м салыстыру және шама мәндерін қосу/алу/ әрекеттерін орындау
| ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты |
| ||||||||||||||||||||||||||||||
Жетістік критерилері |
| ||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| см, мм, м, кг, ц. | ||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Еңбек және шығармашылық | ||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | АКТ пәнімен байланысты Дене шынықтыру жаттығуларын кіріктіру Дүниетану пәнімен байланысты | ||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім: | Есептерді шешу | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||
Белгіленген уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Дерек көздер | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 3 минут | «Ертеңгілік шеңбер» Қайырлы таң! Қайырлы таң ,алтын күн, Қайырлы таң, алтын таң. Қайырлы таң, достарым! Сендерді көрсем қуанам. Психологиялық ахуал: 1, 2, 3, Отырамыз тып-тыныш, Жалқаулықты тастаймыз Біз сабақты бастаймыз! (МК, Ұ) «жұмбақты тап» ойыны Үстел үстінде 3 зат тұрады. Олар: сызғыш, кубик, салмақты зат. Оқушылар бұл заттарға ассосация құрастырады. /Ұзындық, көлем, салмақ/. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. | Интерактивті тақта Сызғыш, кубик, салмақты зат | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 7 минут 5 минут 7 минут 5 минут 5 минут 5 минут 3 минут | (МК, Ұ) «Өлшем бірліктерді ата» Ұзындық –м, см, мм, дм Көлем – литр Салмақ- масса-г, кг, ц, т. Уақыт – с, мин, сағ. Ұзындық. (Т,Ұ) сыныптың ұзындығын өлшеу. Оқушылар сыныптың ұзындығын өлшейді. -сыныптың ұзындығы неше см болды? См - ді қандай өлшем бірлікпен ауыстыруға болады? Неліктен метрмен есептеген дұрыс?
1 м = 100 см болса, сынып іші неше метр болғаны? Әрбір қабырғасын есептеп қосады да жалпы ұзындығын шығарады. (Т) сызғышты қолдана отырып, кестені толтыр.
(Ө,Ж)Ұзындық өлшем бірлігін екіншісіне айналдыр 5м =?дм 100 см =? м 100см =? дм 7 м = ?дм 90 дм= ? м 10 дм=?м =? см (Ж) екі оқушы өздерінің сызғыштарын алып, есептер құрастырады. 1. сызғыш неше см екенін анықтайды 2. екі сызғыштың ұзындықтарын қосады, жалпы ұзындығын табады. 3. дм ге айналдыру арқылы есеп құрастырады. /топ бойынша тексереді, дәлелдейді/ (Ө, Ж) салыстыр. 45 см+5см * 70 см 1 м* 50+50 см 6дм*1 м 85см-12см* 5дм 1 см де неше мм бар? 1 м –де неше дм бар? 1 м –де неше см бар?
| Интерактивті тақта Метраж, сызғыш Қима қағаз Оқулық 62 бет
сызғыш Интерактивті тақта | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы |
| Бағдаршам арқылы | |||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат. | |||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||||||||||||
| Бағдаршам арқылы бағалайды |
|
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру